5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1167 odgovora
  • 125073 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1167

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hardverski su potpuno isti samo 260 ima vodafone FW i naziv mu je Vodafone GigaCube Cat19, a 263 Huawei 4G Router 3 Prime

Pozdrav,

Molim mišljenje o ovim routerima:

TP-Link Archer MR600

Huawei 535-232

ASUS 4G-AC53U

 

Router mi treba za vikendice. Jedna u brdima prema sloveniji a druga na moru, obje sa slabijim signalima. Barem na mobitelu, zato i tražim neki router sa dobrim prijemom .

Ima li uopće smisla ići na 4G+ sa 2CA router ili je svejedno zbog slabog signala pa onda može i jeftiniji router?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Huawei 535-232 sasvim ok router za 699kn bolje 2CA iako je slabiji signal

Iako nema vanjsku antenu? Ova dva druga imaju vanjske antene pa sam mislio da će bolje loviti...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Te antenice koje dobijes s tim routerima nemaju skoro pa nikakvu dobit imas ih posebno za kupiti par dolara dodju.535-232 je bolji od oba routera i jeftiniji je a za razliku u cijeni mozes kupiti vanjske antene iskra p56 mimo.

Zašto Iskon tvrdi da je to 150Mbps mam kad je 300 po svim ostalim stranicama?

Jel to isti model ko i vani kaj se može kupiti?

https://shop.iskon.hr/artikli/router-huawei-b535-232-lte

Staviti drugi firmware sto je malo zeznuto.... To je router od tele2 na kojem sam promjenio FW. Ako netko treba mogu napraviti unbrandibg bilo kojeg Huawei routera i staviti FW po želji!

Mozete li to napraviti na mojem routeru, huawei e5186s-22a. Kupljen preko ebaya iz Litve, neki njihov provider, Lmt.

Treba mi za Tele2, dvije frekvencije.

Sad mi radi samo na 1800, preko telefona (S8 Lite) imam dvostruko vecu brzinu.

Zahvaljujem.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Mike67

Taj router podržava 2CA 1800+2600 ne podrzava 1800+2100 konkretno pricam zaj tvog operatera on ima te aggregacije. Ako imas 4G 1800+2600 na tvojoj mikrolokaciji. Morao bi promjeniti FW jer samo DNA Finski ima otkljucane sve agregacije koje router podrzava. Naravno mogu promjeniti FW na tom routeru. 

Fala na odgovoru.

E sad kak da saznam koje agregacije imam na mikrolokaciji i na koji nacin bi promijenili FW?

Moram vam ga dostaviti ili se može na daljinu?

 

P S. Ovo je sa telefona.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Mike67.  

Brzina ti je ok na mobu. Imas PM

Ovo je sjajna tema foruma ... Čitao sam svako ažuriranje kako bih se mogao educirati i kupiti novi modem za vaš stan na Otoku.
Postoje li 2 ili 3 modema koja biste mogli preporučiti, a koji bi omogućili najveću fleksibilnost za pogoršanje frekvencije za sve HR telekomunikacijske telekomunikacijske priključke za Homebox, a dostupni su u Hrvatskoj ili na Amazon.de bez potrebe za ručnom nadogradnjom FW-a?
Razina korisnika 7
Bedž +4
 Ovo je sjajna tema foruma ... Čitao sam svako ažuriranje kako bih se mogao educirati i kupiti novi modem za vaš stan na Otoku.
 Postoje li 2 ili 3 modema koja biste mogli preporučiti, a koji bi omogućili najveću fleksibilnost za pogoršanje frekvencije za sve HR telekomunikacijske telekomunikacijske priključke za Homebox, a dostupni su u Hrvatskoj ili na Amazon.de bez potrebe za ručnom nadogradnjom FW-a?

Imaš PM

Pozdrav svima,

@daworin 

Daworin, vidim da si pravi majstor kad su u pitanju mobilne mreze i routeri pa bih te molio za nekoliko savjeta.

Moja situacija je sljedeca…

Na selu sam gdje preko bakra ne mogu imati brzine vece od 4-6Mbps (zracni vodovi i cca 5km od centrale) stoga sam prije dvije i pol godine u A1 uzeo tadasnji Homebox turbo i dobio router ZTE MF283+ kojeg jos uvijek koristim. Na pocetku sam bio prezadovoljan s obzirom da sam preko bakra imao 4Mbps. Krajem prosle godine brzine su skroz pale te u nekim trenucima nisu isle preko 2Mbps (nije bilo potroseno 100GB po punoj brzini u trenutku mjerenja) da sam vec bio u napasti da se vratim na bakar gdje mi nitko nece mjeriti koliko sam potrosio jer nisam vise pod ugovorom. Skroz sam sviknuo kad su mi uz takve brzine podigli cijenu sa 155kn na 220kn i to ne nakon isteka ugovora kojeg nisam produljio nego 6mjeseci nakon isteka. Nakon intervencije prije cca 2 tjedna brzine su se nesto digle, ali ne kao sto su bile prije (kao pojacali su odasiljac).

Izmjereno danas:

 

S time da u isto vrijeme na S10 mjerim:

 

Zanimalo bi me s obzirom da mi treba fiksni telefon i internet da li mi je A1 jedina opcija? Koliko vidim Tele2 i HT u kombinaciji sa mobilnim internetom nemaju fiksni telefon ili nesto krivo gledam?

Ako mi je A1 jedina opcija i ako cu produljiti ugovor sa njima koji router da kupim ili da uzmem kod njih ovaj novi ZTE Cat6? Takoder, ako to realiziram na router koji god bi bio (mora imati podrsku za internet + telefon) volio bih staviti i dodatno vanjsku antenu tipa http://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166 ili neku drugu koja bi bila odgovarajuca za router koji bi imao. 

Molim vas za savjete i preporuke.

Ako sam nesto izostavio, a bitno je za kvalitetnu preporuku/savjet molim vas pitajte.

 

Hvala svima.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • epuklin

  • U svakom slučaju definitivno minimum CAT6 ili više router ovisi koliko misliš uložiti u router. Ovaj ZTE286 u njihovoj ponudi je ok cijena. A sad kakav je postupak da bi dobio taj router ne znam. Jer ova ponuda je mislim za nove korisnike. A tebi ako je istekao UO ili je pri kraju odjaviš uslugu i uzmeš nanovo i to bez UO router platiš odmah i majna cijena nego što sad plačaš.Ako bi koji drugi bolji router javiš se u PP

  •  

@daworin 

Da li se mora koristiti samo ovaj ZTE MF286R da bi telefonska linija radila bez problema?

Uglavnom ista situacija kao i kod @epuklin 

Jeste li imali priliku da isprobate ovaj router?

Razina korisnika 7
Bedž +4

@daworin

Da li se mora koristiti samo ovaj ZTE MF286R da bi telefonska linija radila bez problema?

Uglavnom ista situacija kao i kod @epuklin 

Jeste li imali priliku da isprobate ovaj router?

Svaki4G router koji ima prriključak RJ11 tj izlaz za telefon može se koristiti na A1 i radit će. Da isprobao sam ovaj router.

Srdačan pozdrav, zanima me da li je neko na forumu prešao granicu uploada od 50, odnosno da li je to moguće prijeći sa nekim boljim router om poput B618 i slično. Trenutno sam na A1, ali čini mi se da HTelekom ima brzu mrežu...iskustva?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Srdačan pozdrav, zanima me da li je neko na forumu prešao granicu uploada od 50, odnosno da li je to moguće prijeći sa nekim boljim router om poput B618 i slično. Trenutno sam na A1, ali čini mi se da HTelekom ima brzu mrežu...iskustva?

B618 ima max UL 50 Mbps. Od jeftinijih routera samo sa B535-232 mozes postici veci UL od 50. A tesko da ces tu naci odgovor jer 90 posto korisnika koristi CAT4 routere. Jedino mozda netko sa kvalitetnim mobitelom moze to isprobati. Meni brzina varira od 350 do 450Mbps na drugom operateru kojeg spominjes i UL mi je do 50 Mbps na mojoj mikrolokaciji inace kod njih ide UL iznad 50 tamo gdje imaju opremu za to.

Hvala na brzom odgovoru...☺️  imao sam kratko vrijeme na testu B535-232 i 90/45 brzinu, na drugom operateru, ali to mi je bilo pre malo. Misliš li da bi sa promjenom originalnog firmawarea postigao nešto? Ili možda kupovinom B525-65? Važniji mi je UL nego DL, zbog cloud backupa. Taj drugi operater mi je 200m zračne  linije, puna snaga signala. A1 mi je dalje i sa antenom imam 45/40, ali mislim da tu nema perspektive za povećanje brzine zato što ne dozvoljavaju promjenu rutera sa njihovom karticom...ili se varam…?☺️ 

Razina korisnika 7
Bedž +4

phtomislav

U pravili ne bi smio vaditi sim iz njihovog routera kao gubis garanciju na router. Ali korisnici stavljaju druge routere i naravno imaju vece brzine od 200Mbps no brzina ovisi i o opterecenosti bazne al u svakom slucaju brzina ce biti veca sa CAT6 ili boljim routerom

Hvala...a što misliš o prvom dijelu mog pitanja?

Jesi li ziher za B618s-22? U specifikacijama na webu piše da je UL 100...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hvala...a što misliš o prvom dijelu mog pitanja?

Jesi li ziher za B618s-22? U specifikacijama na webu piše da je UL 100...

Sto posto siguran imam B618 jest da ga sad koristim kao ap . https://www.4gltemall.com/blog/tag/huawei-b618s-22d-specifications/

https://www.4gltemall.com/downloads/dl/file/id/145/product/1021/huawei_b618_b618s_22d_datasheet.pdf

A prvi dio pitanja ako mislis mjenjanje FW na 535 zasad je to nemoguća misija nema usb port

Nevjerojatno...na 5 mjesta sam našao da je UL100, čak i na istom site u https://www.4gltemall.com/blog/huawei-b818-vs-huawei-b618/

Dakle, koja je top lista routera za najbrži UL u našim uvjetima, po tom mišljenju...?

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • phtomislav

  • B535-232 najjeftiniji. Huawei B818-260 i 818-263, Huawei  H112-372 i H112-370, Netgear M1 Nighthawk MR1100  EUS Version, Netgear M2 Nighthawk MR2100  EUS Version, Netgear M5 MR5200. Ima i drugih proizvođača ali da ne nabrajam…..

Odgovori