5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1169 odgovora
  • 125123 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1169

Pozdrav kako da ga natjeram da se spaja stalno na B1-2100mhz a ne na b7? 

I kažeš da si pročitao cijelu temu? :D

Imaš browser skriptu, imaš HuaCTRL app di možeš mijenjati bandove i agregacije

https://drive.google.com/file/d/1RlfNCP9z_Qvz0kx4wlxJxMu9GMQCPDVd/view

Pozdrav kako da ga natjeram da se spaja stalno na B1-2100mhz a ne na b7? 

Ne znam da li si vidio PP. Nekako mi se u pretincu mješaju poruke sa teme i privatne pa nisam siguran. Hvala!

Može i u app-u klikneš gore na traži i otvori ti se novi prozor i dalje je isto kao i u pregledniku.

Nikad ne bih našao. Hvala!

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Može i u app-u klikneš gore na traži i otvori ti se novi prozor i dalje je isto kao i u pregledniku.

Hvala na uputama. A može se izabrati samo preko kompa. U app nisam našao.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovdje imaš upute za cellmapper app   Kad gledaš cellmapper kartu preko chroma ili bilo kojeg preglednika operatera mijenjaš gore lijevo klik menu pa klik provider i klik na prozor provider i u padajućem izborniku pronađeš operatera čije tornjeve želiš da se pokazuju na cellmapper karti.

 

 

I trebao bi malo mapirati na toj lokaciji sa cellmapper app da se osvježe tornjevi  i frekvencije na njima. Mapiraš onog operatera čiji ti je sim u mobu može i dual sim dva različita operatera.

Pozdrav,

Prvo hvala na svim informacijama koje sam od vas u ovoj temi naučio.

Zanima me kako ovo napraviti? Pokrenem CellMapper i šta onda? Trebam upaliti record? I kako poslije imam pregled šta sam snimio?

Također ako može info kako izabrati operatera da gledam samo njihove tornjeve gdje se nalaze.

Hvala puno!

Davor

Razina korisnika 7
Bedž +4

A1_Karlo  Da nastavimo privatnim porukama? Ajde  pokušaj poslati sliku u privatnim porukama. Da ovo je A1 forum i ne vidim gdje je tu problem i što sam krivo napisao da je to postalo problem. 

A1_Karlo ja ne radim tako preko PP kao Vi u A1 DA odete u PP i poslije se pojavi samo da je post riješen ,a dali je ili nije tko to zna….. 

A1_Karlo citiraj moj sporan tekst ili ga obriši ako te toliko smeta!

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @daworin i @Dejo001, s obzirom na to da je ovo A1 forum, zamolio bih vas da daljnju komunikaciju na ovu temu nastavite u privatnim porukama. Na forum mogu doći i korisnici drugih mreža, međutim isti je namijenjen za teme o A1 uslugama te pružanje podrške A1 korisnicima.

Pozdrav, brzina od 19-22h pada na 40-60 +- s tim da rade dva tva i klinac je igrao na mobu igrice, ujtro ide 120+, navecer dodje valjda do opterecenja stanice ali i ako ovako ostane mi je prihvatljivo

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dejo001   Po signalima puno si dobio na SINR i povećale su ti se brzine i mislim da ti ispod toga neće padati kad su najveće gužve. Naravno sa boljim routerom dolaze i veće brzine😀. Ajde uslikaj antene da vidim kako si ih postavio.

 

Brzina 60-100 trenutno

Evo poboljšanja nakon usmjerenja antena, cekam večer da vidim kakvo će biti stanje, jer je tad veliki pad brzine, za sad je ok iako bih ja htjeo još 😁, da li bi dobio šta sa boljim ruterom? 

 

Ruter je kupljen u slobodnoj prodaji i trenutno mi daje najbolje rezultate sa telemachom, iako sam testirao i tcom, tako da nikakav a1 nije u igri, danas cu usmjerit antene pa javim

@Dejo001 daješ malo kontra pitanje, kažeš homebox što nudi samo A1 a pokazuješ slike koji pokazuju da si spojen na Telemach mrežu i Telemach tornjeve, pa jesi li na kraju na A1 mreži ili Telemach mreži? :)

Antene precizno uperiti ravno u toranj, ne smiju biti nasumično okrenute (i naravno, pazi jel A1 ili Telemach toranj, ovisno čija je SIM kartica u routeru).
Razmak između antena na 34 cm da primarno pojačavaju B3 i onda javi brzine

Huawei B535 je router koji može najviše dvije agregacije (2CA) a mobovi mogu i do 5 agregacija (5CA) pa će ti uglavnom mob imati veće brzine nego router jer može sa tornja agregirati još bandova/ćelija. No svejedno, ti sa tim routerom ako dobro postaviš antene bi trebao dobiti 150+ Mbps u downloadu.

Imaš već na forumu skriptu za taj router di možeš vidjeti na koji eNB je spojen i ručno zadavati mu agregacije da se igraš malo (tjednima) dok ne ubodeš setup koji će ti davati najbolje brzine :)

Pozdrav daworin, preselio sam u kucu iz stana i sa optike dosao na homebox koji sam slozio citajuci forum, znaci ruter je huawei b535 235a + p60 iskre, zivim u Sisku ali je na mom području malo problem sa signalom, preko mobitela hvatam i do 150 ujutro/ ruter 60, problem je taj sta oko 8 sati navecer brzina pada na 15-30, kako to poboljsati? 

 

Napominjem antene, stoje nasumicno okrenute, danas cu probat usmjerit prema tornju vidljivog sa slike

Hvala unaprijed

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

clipdawg05 Da i to se događa misliš ne može biti do kabla ali može ,a nisi ni spomenuo da imaš već provučen lan kabel ovako je izgledalo da spajaš sa običnim lan kablom. Tako da nisi trebao kupovati router i B818 bi ti bio dobar.

A evo neznam, vidio sam po netu da postoji opcija za povecat snagu al meni u postavkama nema te opcije.

da ti nije smanjena snaga od wifija u postavkama od Huaweija,kad ima tako mali domet

Mislim da sam rjesio problem. Prebacio novi AP u drugu sobu i spojio, sve radi odlicno. Mislim da mi je kabal ostecen u zidu ili su stavili neki stariji model koji nemoze brze od 100 u sobi u kojoj sam isprobavao. Hvala puno daworin na pomoci. Javim ze opet ako bude ikakvih problema

Evo kupio sam novi wifi6 router, sve isto. max brzina 93. Neznam jesam li neke postavke zajebao ili A1 ima neku blokadu. Iz cpe pro 2 ide u switch, u drugoj sobi se spajam u zid za routerom. Dhcp izgasen na routeru u sobi, static ip. Sta bi mogao bit problem

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako ćeš koristiti B818 on ima dobar Wifi samo ga moraš konfigurirati kao AP i lan kabel mora ići u Wan port na B818. Preko njegovog wifi 2.4 Ghz bi morao imati barem polovinu tvornički deklarirane brzine ,a na 5Ghz Wifi 65 do 75% od tvornički deklarirane brzine. Prvo ispitaj sve sa B818 a onda na neki drugi AP ako nećeš biti zadovoljan. Ja recimo imam B618-22d kao ap i savršen je. A za drugi kraj kuće sam uzeo ASUS AX3000 V2 pošto mi je Kineska Tenda nakon 4 godine otkazala poslušnost a bila je ok za novce koje sam dao za nju.

Probao sam sa par drukciji ap koji imaju samo 100 i na njima imam max brzinu od 30mb. Onda sam probao sa starim 4g huawei b818(koristim ga kao ap) na njema max brzina 93. Sad cu se zaletiti kupit neki wifi 6 router. Jel imas neku preporuku da nije preskup?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Treba ti i AP imati lan wan port 1gbps. Koji AP koristiš?

Odgovori