Riješeno

Technicolor - ne radi mreza

  • 5 August 2018
  • 2 odgovora
  • 647 pregleda

Pozdrav,

Podstanar sam i u stanu imam dva routera:
- Ubee (koji se koristi za wifi pristup)
- Technicolor (u koji je ukljucen STB)

U prostoriji u kojoj je TV se lose hvata wifi signal pa sam mislio iskoristiti Technicolor za pristup internetu jer vidim da osim TV prikljucka ima jos 3 RJ45 i wifi mreznu opciju.

No, kad spojim laptop na te mrezne prikljucke - ne dobijem nikakvu IP adresu, a i wifi lampica na routeru je ugasena.

Mogu li nekako aktivirati te opcije na routeru kako bih imao i žičani i bezicni pristup netu?

Hvala!
icon

Najbolji odgovor od Johnnybgoodv 6 August 2018, 22:11

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 7
Bedž +3
S tim Ubee modelom je bilo ajme problema, prvenstveno sa logiranjem u samo sučelje. Da bi ga na taj način koristio, moraš ga prebacit u drugi mod a onda opet što dobivaš kad iz njega moraš provući kabel i udaljiti kablom Techicolor da bi i na drugim mjestima imao wifi.

Jesi razmišljao uzet neki wifi range extender za stotinjak kuna pa postavit negdje na pola puta? Ili mrežu koristiti preko strujne utičnice, mislim da imaš već otvorenih tema na forumu. 😉
Tehnicolor je ionako u drugoj sobi jer je na njega spojen STB. Ja bih samo zelio ne tom Technicoloru aktivirati UTP prikljucke i wifi, te DHCP da mogu dobiti adrese na racunalu koje spojim kablom i/ili wifijem.

Ubee cu ostaviti u drugom dijelu stana da sluzi tamo za wifi. Svjestan sam i ne smeta mi da imam 2 razlicita ssida u istom stanu.

Wifi extender imam i mislio sam ga kablom spojiti na Techicolor jer ga u hodniku koji dijeli stan nemam gdje ustekati u struju.

Dakle, trazim nacin kako prekonfigurirati Technicolor ruter tako da mu aktiviram mrezne uticnice i wifi te da ukljucim DHCP.

Hvala

Odgovori