Riješeno

Ruter NAT type je strict

  • 28 December 2017
  • 11 odgovora
  • 11206 pregleda

Imam vip ubee ruter i kad pokusavam na playstationu igrat s prijateljima ne mogu jer je NAT type strict. Zna li ntko kaoko to promijeniti na open?
icon

Najbolji odgovor od mitech 2 February 2018, 10:32

Pogledaj original

Odgovora 11

@Josiprijeka možda i jeste stvarno riješeno.
Koju vanjsku adresu dobijaš??

Možda je problem negdje drugdje. Što pokušavaš napraviti pa imaš problema sa NATtypom?
Pozdrav . Isti problem imam oko nat type ali kod mene je problem jer sam zvao vise puta sluzbu i svaki put mi kazu evo rijeseno.dok prekinem shvatim da nije nista napravljeno i sta da ja sad radim?
@Mrs_Babe_Lea je u pravu. Moraš nazvati službu da ti promjene to. Vjerojatno si na CGN-u pa dijeliš IP adresu sa drugim korisnicima. Trebaju te maknuti s toga 🙂
Da taj port triggering na veze s tim.. Hvala na pomoci?
@IANPETEK
Joooj to i ja imam, baš sam postavila pitanje na forumu kako se otvaraju portovi na njemu jer nigdje to ne mogu na netu pronaći...već se mučim 3 dana, a trebaju mi za EA ME Andromedu. Ma koje gluposti...kako mogu uopće imati takve rutere u opticaju? vidjela sam da ima port triggering i virtual servers, ali to je drugi par rukava i neznam kako bi to funkcioniralo na plejki.
Što se tiče firewalla, mislim da sam negdje pronašla gdje bi to mogao podesiti.
za promjenu NAT-a, zovi VIP. Sretno!:)
@Mrs_Babe_Lea

Ubee
koji ruter koristiš?
@Mrs_Babe_Lea
Da probao sam to... ali moj ruter interface uopce nema port forwarding ni opciju za ista raditi sa firewall-om
Vidim da je prošlo jako puno vremena od tvog posta, ali svejedno ti možda uspijem pomoći ako još uvijek imaš isti problem.

Ako želiš promijeniti NAT Type sa NAT 3 (strict) ili sa NAT 2(moderate), moraš kontaktirati službu za korisnike i tehničku podršku te zatražiti promjenu jer samo oni mogu to napraviti na korisnikov zahtjev.

Inače, kod nas u naša divna RH-a smo svi na NAT Type 2. 🙂 Ako ti se kod neke igre pojavljuje NAT kao Strict, možeš na ruteru smanjiti firewall ili ga ugasiti u potpunosti. Moraš također namjestiti Statičnu IP adresu na ruteru i na Plejki. Za neke igre, uz stavljanje plejke u DMZ, moraš otvoriti i neke specifične portove. Pokušaj ''izgooglati'' koji portovi ti trebaju za koju igru i za sam PSN.

Ako trebaš pomoć oko nečeg navedenog, slobodno se javi! 😃
Probao sam... ništa.
Razina korisnika 5
Postavi PS4 u DMZ.

Odgovori