Riješeno

Port Forwarding ne radi na Huawei HG8245 (optika 500/120Mbit)

  • 1 April 2018
  • 13 odgovora
  • 6788 pregleda

Bok svima,

Ovaj problem imam vec nekoliko godina. Naime prije mi nije radilo i onda sam nakon godinu dana moljakanj i zivkanja uspio preko kombinacija doci do osobe koja se razumije u Vipnetu te mi je omogucila da mogu otvarati portove. Treba mi iskljucivo za pristup mom lokalnom Asustor Storageu od bilo kuda iz vana i kada sam na putu i za video nadzor. Nakon sto su mi povecali brzinu i netko od admina resetirao postavke u Vip centrali otvaranje portova nije vise bilo moguce. Dopisivao se godinu dana sa tehnickom, zivkao i poludio i odustao. Storage mi sjedi neiskoristen dok recimo kod drugih providera to radi bez problema. Portovi se ne mogu otvoriti. Definitivno je ta opcija nedostupna bez obzira sto unesem u ruteru od Vipneta. Sto trebam napraviti da mi se to ponovno omoguci? Imam odlicnu brzinu putem optike a koristim prelost Vipov Huawei HG8245 router koji sam spreman zamijeniti i novim po mom izboru i o mom trosku.

Puno hvala

T
icon

Najbolji odgovor od A1_Darko 3 April 2018, 21:12

Pogledaj original

Odgovora 13

@Vip_Silvio Možeš li mi pomoći ovdje?
Bok @RJMacready,

na modemu Huawei HG8245 uredno radi PF.

Ideš pod opciju Forward rules - Port mapping configuration
Klikneš na New i popuniš potrebna polja kao što je dolje prikazano, naravno ovisno o portu koji želiš forwardati.
Primjer:



Da bi port forward konfiguracija ispravno radila potrebno je pod opcijom Security – Dos configuration isključiti sve opcij.



Port Forward možeš testirati na razne načine, npr. preko web stranice: https://portchecker.co/

Poz!
Bok @Vip_Darko

Sve je to napravljeno, tako sam uvijek i postavljao ali i dalje ne radi. Otvorio sam port 8888 i dalje mi ne radi. Koji god probam ista stvar. S ovim se mucim godinama. Da li je moguce da sam u onom IP rangeu koji to ne podrzava?
Bilo bi super kada bih mogao dobiti nekoga u tehnickoj da mi moze pomoci.
Bok @RJMacready

IP adresa koju trenutno imaš ( 213.149.53.87) je iz range-a javnih, te nema nikakve blokade s te strane.
Jesi li testirao preko web stranice: https://portchecker.co, slobodno pošalješ screen Port mapping configuracije koju si podesio.

Pozdrav
Evoga. Samo da napomenem da u dva stana u istoj zgradi imamo optiku i isti modem i isti problem. I nisam rookie, vec sam u ITu 15 godina. Probano sa svim mogucim. Cak su mi i kolege dolazile. Kazem u onom trenutku kada je proradilo nakon hrpe intervencija bilo je napravljeno s vase strane na centrali nesto.

Koji uređaj si odabrao po opcijom "Internal Host" - "Select"?
Kako ti je Storage spojen na Huawei modem?

Na jednoj adresi direkt na drugoj preko DLink rutera koji mi služi samo kao hub i extenzija wifia.
Znači spojio si lan kablom Storage na Huawei router (npr. u LAN 1) i pod Select si odabrao taj uređaj?
Ponovno sam testirao PF na našem testnom Huawei modemu i uredno radi. Ako i dalje imaš poteškoća, pošalji nam u inbox https://bit.ly/2re8TLG svoje podatke (OIB, ime i prezime, kontakt broj) napravit ćemo detaljnu provjeru i nazvati te.

Pozdrav!
Javim se kad se vratim s puta ali da to sam napravio. Rekoh nije do mene sigurno. I zadnji puta su me svi uvjeravali da je sve ok pa nije bilo dok netko kod vas nije nešto napravio u centrali. To je kasnije opet prestalo raditi nakon podizanja brzine tj vašeg reseta. Kada bi se i otvorio port to bi trajalo nekoliko minuta ponekad i nedovoljno za ulogirati se na storage di bi onda port prestao biti otvoreno tj izbacilo bi me. Po meni je problem do vašeg ONTA koji je vrlo nestabilan ili do samih postavki u centrali tj vašeg blokiranja mogućnosti otvaranja portova. Kada bih bar mogao ubaciti svoj ONT to bi bilo super.
Pozdrav, mogu takodjer potvrditi probleme sa PF na istom uredjaju. Konfiguracija se ponasa potpuno nepredvidljivo:

1. Otvorim port 8123, jedno vrijeme (prije koji mjesec) forwarding radi bez problema, nakon toga timeout
2. Provjerim portcheckerom, pokazuje da je port otvoren.
3. Otvorim drugi port, 8883, portchecker pokazuje da je port zatvoren (?)
4. Otvorim raspon 8123-9123, portchecker pokazuje da su svi portovi u rasponu otvoreni
5. Uklonim sve mappinge, ponovno otvorim raspon 8123-9123, portchecker pokazuje da je otvoren samo jedan (prvi) port.
6. Otvorim samo 8123, pc kaze otvoren ali mi konekcija ide u timeout

@RJMacready @Vip_Darko jeste li usli u trag problemu?

PS +1 za prijedlog o zamjeni ONTa, barem na Q2...
Riješenje je u zamjeni routera za noviju Q2 verziju - bijele boje Huawei. Tu sve radi od prve.

Hm evo novi sam na optici i problem sa portovima:

Huawei Echolite HG8145V5 ukljucio sam svoj mikrotik router i stavio ga u DMZ zone te na njemu forwardam portove dalje po svojoj mreži.

E sad sve portove koje sam forwardao propusta normalno osim porta 80 ?

 

hm evo proradiolo nakon sto sam posebno dodao port forwarding (uz postojeci DMZ) ;)

Odgovori