Riješeno

Plačam 20MBps download, a iskorištavam 2MGps

  • 24 November 2018
  • 15 odgovora
  • 677 pregleda

Pozdrav!

Ovo sam nedavno sada primjetio. Downloadam jednu igricu i vidim da piše da je brzina
downloada 2Mbps. Provjerio sam na ovdje koliki mi je brz internet i piše da je 17-18Mbps.

Mišljenja i možda koje rješenje?
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 24 November 2018, 23:06

Pogledaj original

Odgovora 15

Razina korisnika 5
Kolega @gogsy1975 , moji živci su ok .
Pišem u zadnjih mjesec dana intenzivnije na foruminma Hr ( ali više na stranim )iako su odgovori praktički Copy / Past ( zbog ponavljanja pitanja ), što je isto ok jer uvijek ima onih koji su tek došli na forum u susreli se s problemima i nemaju iskustva ... nije za zamjeriti , svi smo jednom počinjali .

Dakle intenzivnije pišem jer mi je noga u gipsu , još koji dan bar su tako liječnici rekli , pa mi je dosadno i pišući uskraćujem vrijeme i ubijam dosadu.
Tako da me ne živcira ni malo niti dira provokativno pitanje .. ali volim staviti do znanja, onome tko misli kako smo ovce, pa ne shvaćamo.

Prvo što sam pomislio ( jutros kad sam pročitao ) je da je postavljeno pitanje osobe koja se slabo razumije i to shvaćam ( mladost, neiskustvo ,naobrazba ), pa nisam ni obratio pozornost .
No čitajući njegove odgovore na tvoja potpitanja u ovoj temi .. uvidjeh da „ Forumaš „ ima i te kako pojma o čemu se radi .
Slijedeće , što potvrđuje moju tvrdnju je njegov odgovor u ovom postu ( evo link ) , DOBRE I LOŠE STRANE A1 ---
gdje se jasno vidi da forumaš zna formulirati rečenicu i zna o čemu piše jako dobro .

To je i razlog moje reakcije .. jer koliko vidim na ovom forumu je „ popularno“ otvarati nickove i postavljati pitanja kako bi se nakupilo odgovora i podigao rank .. iako većina piše kako im nije bitan.
Bilo bi jako zanimljivo kad bi administrator foruma „ očitao „ IP adrese korisnika i usporedio ih. Došlo bi se do iznenađujućih rezultata tko se s koliko nickovima spaja .

Samo moje mišljenje ... tako da " našem" forumašu ne treba odvjetnik 😉
Razina korisnika 7
Bedž +3
Kolega @razjaren - ja bih to ipak pripisao godinama i neupućenosti. Masu puta pročitam uvodnik novootvorene teme pa se zapitam "jel se to on/ona zaje...." a onda u sebi pregrizem go..o pa pristojno odgovorim jer prvo pomislim da pitanje postavlja neki teenager koji zaista nezna kako riješiti problem. ;)

Ovo je ipak novi oblik života pa čuvajmo živčeke. 😂
Razina korisnika 5
@Mihael S. , Imam i ja za tebe jedno pitanje
Čemu to podcjenjivačko pitanje u tvom drugom postu ? Provokacija ili si samo kloniran nick nekog forumaša koji želi ispasti pametan ? Ili je u pitanju samo „splet okolnosti i nespretno sastavljeno pitanje ?
Tvoje pitanje je glasilo :



Iz tog pitanja proizlazi da si to nedavno uočio i to skidajući jednu igru i odmah zatim si testirao brzinu gdje , po tvome pisanju ispada da je na testu ok to jest u granicama plaćenog.
Dakle jedna igra jednom uočio i jednom testirao .
Dobio si odgovor koji je logičan i jedini ispravan kad se iščita tvoj prvi post , a poštujući pravila foruma i držeći se teme te postavljenog pitanja.



Onda je uslijedilo tvoj drugi post … nazovimo to , dopuna prvog posta i sad tvoje prvo pitanje ima sasvim drugi kontekst i ukazuje na drugi problem. Dakle tek nakon proširenja tvog pitanja u drugom postu.


To je ok … čovjek ( forumaš ) ne postavi potpuno pitanje i ispravi se .. poštujem .. tako i treba da bi dobio potpun i isparavan odgovor.
No na kraju tog „ ispravka i nadopune prvog posta uslijedilo je podcjenjivačko pitanje ( označeno u privitku ) .. baš onako s „visoka“ … „ Znači li to da je za svaki server veza spora ili preopterećena ? „

Jadno dječače ..jadno
Hvala!
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako je trenutno download 2Mbit/s, subota je navečer i prime time zagušenje. Nadalje, tv usluga uzme cca. 4 Mbit/s od brzine. Da ne nabrajam kakva je parica, priključak, centrala, udaljenost do centrale itd. Ukratko, obećanih 14-20 je obećanih a realnost je malo drugačija.

Ako konstantno imaš takvu brzinu od 2Mbit/s, zovi tehničara pa objasni, piši prigovor. Svakako kada mjeriš brzinu neka ti komp bude spojen na router kablom jer se jedino takvo mjerenje smatra relevantnim.
Da, imam tv uslugu i takav je rang.
Razina korisnika 7
Bedž +3
E pa to je preko postojeće t-com parice, postoji već desetci tema i o čemu ovisi brzina. Imaš li još i tv uslugu, jel uvijek takva brzina ili zna biti u rangu 14-20?
Joj da, ide mi iz telefonske. 😅
Razina korisnika 7
Bedž +3
Pa jel ti u router ide žica iz telefonske utičnice ili ti ide kabel?
Kako to misliš? 😅
Razina korisnika 7
Bedž +3
To je preko postojeće t-com parice ili se varam?
Kabel
Razina korisnika 7
Bedž +3
Mjerio preko wifi-a ili preko kabla?
Da, ali nije samo kad skidam igricu.
Primjetio sam da kada opčenito downloadam filove je 2Mbps.
Znači li to da je za svaki server veza spora ili preopterećena?
Razina korisnika 5
Server s kojeg skidaš igru je spor ili preopterećen

Odgovori