Riješeno

Paket 20mbps max brzina 8mbps

  • 10 May 2018
  • 9 odgovora
  • 1367 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora
Pozdrav, nedavno sam produzio ugovor sa VIP-om i uzeo povecanje brzine sa 4MBPS na 20MBPS (rijec je o paketu preko postojece linije sa ibternetom od 20MBPS download speed i 1MBPS upload speed) te flet telefon. Brzina koju dobijam je 8MBPS download i 0.5MBPS upload (sto je uzas ubslucaju kada uplodsm nesto, za file od 1.5GB mi doslovno treba cijeli dan). Provjerom je utvrđeno da sam spojen na paricu koja ne moze imati vecu propusnost a na zahtjev da me prebace na drugu dobijem odgovor kako su one u vlasnistvu HT-a i kako Vi to ne mozete zbog toga "preštekati". Meno je smijesno da Vi kao ozbiljan operater nudite takvu brzinu a nemate nikakve ovlasti nad zicama preko kojih dajete svoje usluge? Naravno kontaktirao sam i HT u vezi ovog problema ali su me glatko odbili jer nisam njihov korisnik. Molim savjete kako da probam "izgonit" prebacivanje na drugu paricu jer znam da je moguce imati vecu brzinu jer u susjedstvu ljudi imaju i vece brzine od ove ali su na HT-u pa je to "moguce".
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 11 May 2018, 10:12

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +3
Teško i nikako, možeš pokušati redovnim putem, prvi pisani prigovor na uslugu poštom ili potpisano i skenirano mailom, pa drugi pisani nakon što te u prvom škartaju koji ide na komisiju, pa treći isto takav na HAKOM ako drugi ne pokrene nešto. Sumnjam da ćeš išta posebno postići, ali možda pokušaju barem boostat tvoju paricu nekako. Čekaj istek ugovora i prebaci se natrag vlasniku infrastrukture.
Ugovor sam tek produzio, a vlasniku patice se nebi vracao jer deru sa cijenama nemilo
Razina korisnika 7
Bedž +3
A to ti je tako... Sve znam, al znaš onu koliko para toliko muzike. 😞
Znam ja tu poslovicu jako dobro, ali paket je 20mbps a ja dobijem 8mbps, dakle nije ni pola onog ugovorenog + provjereno znam da u mjestu gdje zivim sigurno mozesi amti tih 20 mbps jer dolsovno kuca-dviej do mene ljudi kod HT preko zice imaju 20+
Šikaniranje i sramota. Da ja sad imam barem 15mbps nista nebi rekao niti pisao, ali ovo sto imam nije ni 50% onog što sam ugovorio .
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ja bi svakako pisala prigovore, ali tehnički oni vrlo malo mogu napravit. HT nema nikakvu dužnost da ti odobri prebacivanje na bolju paricu nažalost i to koristi. Prigovorima možda uspiješ barem ishodit popust ili ako ti to nije zadovoljavajuće raskid ugovora bez penala pa pokušat ipak nešto drugo ispregovarati.
Ma meni je totalno debilno da onda oni nude brzinu od 20mbps ako to nisu u moguconosti ispuniti bez obzira cija je infrastruktura... ali kao i uvijek kod nas sve je divno bajno i krasno dok nešto ne kupiš ili u ovom slučaju potpišeš, nakon toga ih više nije briga
Razina korisnika 3
Bedž +3
Pozdrav JaSam,

fiksni paket interneta omogućava brzinu do 20 Mbit/s, no realna brzina ovisi o propusnosti na parici. Jesi li kontaktirao odjel tehničke podrške i napravio dodatnu provjeru s kolegama?
Provjera je obavljena, maksimalna brzina an trenutnoj parici je 8mbps, paricu mi ne želep reštekati jer je infrastruktura HT-ova, katastrofa
Razina korisnika 1
daj molim te , još si i super prošao , ja potpisao ugovor na 70 Mbits dobijam 10 ak niš ne radim , čim počnem nekaj pada na 1/0,7

Odgovori