Riješeno

Otvaranje Porta

  • 25 March 2017
  • 1 odgovor
  • 1774 pregleda

Pozdrav,
Korisnik sam Bnet usluge interneta, i sada ovako, igram jednu igru, koja ima servere (rooms), otvarati ih mogu svi ljudi... Problem je u tome sto ja ne mogu uci niti u jedan room, a prije sam mogao, pokusavao sam otvarati port ali nece tj ne znam, zvao sam u Bnet i otvorio mi je covjek port koji je radio kratko i opet nakon nekog vremena vise nisam nigdje mogao uci, zanima me u cemu je problem, zvao sam opet, oni kazu da ne pruzaju podrsku za port forward da sam pogledam na internetu gledao sam i opet nisam nista uspio, iako mi je vec jednom netko od njih uspio napraviti, sto da radim, meni je ta igra bitna, je li jedini izlaz odjaviti Bnet i uzeti neku novu uslugu? Hvala i pozdrav!
icon

Najbolji odgovor od A1_Marko 26 March 2017, 09:37

Pogledaj original

Odgovora 1

Bok @ jukicd17

Otvaranje porta ili port forwarding je dosta teško podesiti ako nismo sigurni po kojem portu ide promet. Moraš biti siguran da ti nešto sigurno 'sluša' na portu kojeg otvaraš i kada podesiš na routeru port FW za taj port, status porta možeš provjeriti recimo na Open Port Check Tool .
Recimo, ako na routeru imaš ispravno otvoren port npr. za IP kameru koja radi po portu 99, na gornjem linku za provjeru porta ćeš vidjeti da je port zatvoren ako je kamera trenutno odspojena ili isključena.
Tako je isto i kod igre, ako nisi siguran da u nekom trenutku promet treba ići po nekom portu, onda se ne može provjeriti je li port otvoren na routeru.
Znači ovdje se radi o specifičnom servisu za koji ako ti nisi siguran da ti nešto sluša po nekom portu, onda ti bojim se nitko ne može pomoći.
Napiši koji port je potrebno otvoriti i koji je router u pitanju, pa ćemo ti poslati uputu na koji način trebaš otvoriti port.

Odgovori