Riješeno

Neuspješno slanje e-mail preko Outlook-a

  • 13 February 2019
  • 6 odgovora
  • 9191 pregled

Znači, nakon što je Bnet prešao pod A1 nemogu nikako poslat mail sa outlook-a.
U postavkama računa mi stoji
mail ime.prezime@st.t-com.hr
Vrsta računa POP3
poslužitelj ulazne pošte: pop.t-com.hr
izlazna pošta: mail.vip.hr
Promijenila sam poslužitelja izlazne pošte u mail.a1net.hr ali i dalje mi ne šalje poštu, uredno je primam ali kod slanja mi javlja grešku (0x800CCCC67) 421 Cannot connect to SMTP server
Jel netko zna koje bi postavke trebala stavit da mi može slat poštu?
S tim da kad idem preko komunikator.tportal.hr onda mi šalje sve
icon

Najbolji odgovor od A1_Egon 14 February 2019, 10:22

Pogledaj original

Odgovora 6

[h4]@Tonka_13_[/h4]
Smetnja je uočena generalno kod većeg dijela korisnika koji koriste poslužitelje i mail adrese Hrvatskog telekoma, a koriste istu putem servera A1.
Uzrok je što serveri HT-a nemaju SFP zapis koji zapravo omogučuje slanje mailova putem naših servera. Postoji stoga mogućnost da će vam pojedini mailovi prolaziti a pojedini ne. Ovisno koliko detaljnu provjeru odrađuju serveri. U kranjoj liniji, nismo u mogućnosti utjecati na podešenja servera drugog operatera. Potrebno je postaviti njihov odlazni mail server isto tako.
Vjerujem kako se možeš obratiti pružatelju mail adrese (HT-u) s obzirom da je nakon promjene koju su napravili utjecali na više korisnika drugih mreža a koji isto kao i vi koriste mail sa domenom st.t-com.hr
Ok ovi odgovor je samo prebacivanje krivnje na t-com, meni ne prolazi niti jedan mail na koju god adresu da pošaljem. Sad mi samo objasnite kako je moguće da mi se svi mailovi uredno šalju kad odem kod roditelja dvije zgrade dalje koji isto imaju bnet, tj. sada A1 paket internet i televizija. Znači laptop na kojem sve radim i s kojeg ne mogu poslat nijedan mail kad sam kući preselim 200m dalje spojim se na njihov wi-fi koji je isto A1i bez problema mi pošalje sve mailove????

Da li je nađeno rješenje za ovaj problem. Ja konstantno imam isti problem.

[h4]@Tonka_13_[/h4]
 Potrebno je postaviti njihov odlazni mail server isto tako.

 

Kako postaviti njihov odlazni mail server ako smo na A1?

[h4]@Tonka_13_[/h4]
Vjerujem kako se možeš obratiti pružatelju mail adrese (HT-u) s obzirom da je nakon promjene koju su napravili utjecali na više korisnika drugih mreža a koji isto kao i vi koriste mail sa domenom st.t-com.hr

 

Pa valjda A1 treba riješiti problem koji njegovi korisnici imaju.

Ja nisam HT-ov korisnik, a i zašto bi njih bilo briga što A1 i njegovi korisnici imaju problema.

 

[h4]@Tonka_13_[/h4]
Vjerujem kako se možeš obratiti pružatelju mail adrese (HT-u) s obzirom da je nakon promjene koju su napravili utjecali na više korisnika drugih mreža a koji isto kao i vi koriste mail sa domenom st.t-com.hr

 

Pa valjda A1 treba riješiti problem koji njegovi korisnici imaju.

Ja nisam HT-ov korisnik, a i zašto bi njih bilo briga što A1 i njegovi korisnici imaju problema.

 

 Zašto bi A1 bilo briga za T-com mailove?!?! Pa niti su Vam ga oni otvorili niti ga mogu održavati….

Koristite A1 mail i neće biti problema...

[h4]@Tonka_13_[/h4]
 Potrebno je postaviti njihov odlazni mail server isto tako.
 

 

Kako postaviti njihov odlazni mail server ako smo na A1?

 

Zato jer je takvo pravilo… to je kao da Mlinar prodaje kruh od Dubravice…. nema logike jer su konkurencija, tako i ovdje VIP nema nikakve veze sa slanjem mailova sa T-coma.

Ja nisam VIP e-mail niti Shit-com e-mail korisnik ali postavke za servere su takve kako pravila nalažu.

Ovdje su neke smjernice kako bi to trebalo izgledati kao A1  korisnik

  • POP3 server:     pop.vip.hr ili mail.a1net.hr
  • SMTP server:    mail.t-com.hr  (ako ste korisnik T-com mreže, niže za ostale mreže)
  • Incoming server port 995 i requires SSL (može biti i 110, 993 ili 143)
  • Outgoing server port 25 sa TLS enkripcijom  (može biti i 45, 465 ili 587)
  • Obavezno pod outgoing odabrati „Log on to incoming server before sending mail“

Napomena: neki provideri ne dozvoljavaju korištenje vanjskih SMTP servera (Metronet, tel.net.ba na pr.). Ukoliko postavite Vaš SMTP server i ako on ne radi morate kontaktirati Vašeg Internet pristupnog providera za rješenje ili upisati njhiv SMTP server.

ODLAZNI SERVERI ovisno o pružatelju usluga  !!!!!!!!!!

T-com - mail.t-com.hr
Iskon - mail.iskon.hr
Bnet - mail.xnet.hr
Tele2 - mail.tele2.hr
Vip - mail.vip.hr
MetroNet - smtp.metronet.hr
GlobalNet - mail.globalnet.hr
CarNet - mail.cmu.carnet.hr
Optima - mail.optinet.hr
Amis - smtp.amis.hr
H1 - mail.h-1.hr

 

Odgovori