PITANJE

Konfiguracija Thunderbird programa (Mozilla)

• 16 Listopad 2019
  • 0 odgovora
  • 41 pregled

Pozdrav, prvobitno sam bila Amis-ov korisnik pa sam silom prilika postala VIP i danas A1 korisnik. Do nedavno nisam imala nikakvih problema oko tih prelazaka.

Prije mjesec i pol dana uzela sam Homebox uslugu i tu krecu svi problemi.
Jedan od problema bio je vezan uz primanje i slanje e-poruka - putem Mozilla Thunderbird programa, ali i putem A1 webmaila. Nakon sto su u korisnickoj podrsci ne znam sto odradili, proradilo je slanje e-poruka i putem Thunderbird-a i putem webmaila. To je trajalo vrlo kratko razdoblje.

Bez ikakvih naknadnih promjena s moje strane, mailove odjednom vise nisam mogla niti slati niti primati. Niti putem Thunderbird-a niti putem webmaila.
Nakon sto je tehnicka sluzba danima problem rjesavala, rijesila je problem primanja i slanja putem webmaila. Djelomicno. Dvije stvari nisu rijesene: 1. i dalje ne mogu niti primati niti slati poruke putem Thunderbird-a, 2. do danas nisam dobila mailove poslane unutar 10a- dana koliko slanje i primanje mailova nije bilo omoguceno.

S obzirom na to da sam bila Amis-ov korisnik, u webmail se mogu ulogirati s 2 razlicite adrese (obje A1 domene). Nisam htjela imati vise adresa pa sam kreirala filtere za preusmjeravanje na 1 adresu.
Tehnicka sluzba me uputila da sve filtere pobrisem i da cu tada dobiti sve poruke koje su mi poslane unutar razdoblja kada nisam mogla primati niti slati poruke jer da te poruke i dalje “lutaju”. I to sam odradila. Bez uspjeha. Niti jednu poruku nisam dobila.

Vazno mi je doci do tih poruka jer su, izmedju ostalog, u pitanju vazni dokumenti i racuni.

Vazno mi je osposobiti primanje i slanje putem Thunderbird-a koji bez problema koristim vec vise od 10 godina.

Zanimljivo je i to sto putem Thunderbirda mogu poslati i primiti mailove GMAIL domene, a mogu poslati i  mailove s @net.amis.hr domene iako ih (od nedavno) ne mogu primati.

Zahvaljujem unaprijed na savjetu kako rijesiti problem.

0 odgovora

Budi prvi koji ostavlja odgovor!

Odgovori