Riješeno

Koji gigabitni USB mrežni adapter kupiti?

  • 17 September 2019
  • 9 odgovora
  • 2296 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 5 odgovora
Bok, ljudovi. Skužio sam jedan problem. Ugovorena brzina mi je 150 mbps, a meni propušta 95 Mbps, preko kabela. Idem pogledati, a kad tamo mrežna, ethernet kartica propušta samo do 100 (full duplex). Moje pitanje: valjaju li kaj one USB mrežne gigabitne kartice i hoće li mi brzina biti negdje oko barem, cca 145, recimo? Mislim, bedasto mi je baciti novac, ak mi brzina opet bude nikakva. Zaboravih reći da je kabel CAT. 5e, dakle...trebao bi propustiti do 1GB

icon

Najbolji odgovor od Duddo 26 September 2019, 22:19

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ok je dužina kabla. Samo pripazi koji utor imaš na matičnoj ploči PCI ili PCI-E x 1 i sa takvim slotom trebaš Lan karticu.

Razina korisnika 7
Bedž +4
Da rade kako piše i kabel CAT5 je dobar ako nije neka velika dužina. Nešto ti stari komp kad mu je lan 10/100. Kupi LAN mrežnu karticu jeftinije je nego usb osim ako ga nećeš izvana naručiti. ja već u potrazi za 10 Gbps lan karticom 🙂. Jesi siguran da ti router ima 1Gbps LAN?
Fakat je komp star jedno devet godina. Router ima 1Gbps LAN, jer na ženinom kompu piči punom brzinom. Ako slučajno i nema, glavno da ide do 150Mbps 🙂 Hvala, idem u potragu za LAN mrežnom karticom, živcira me ovaj ''zid'' od 100Mbps 😃 Btw, kabel je oko metar i pol 🙂
Super, hvala ti na trudu. Jučer sam baš pogledao i jedini slobodni mi je PCI Express X1! 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +4
Malo mi je čudno jer prije 9 godina manje više sve je matične su bile sa 1Gbps Lan probaj još možda je do drajvera. A koji je model matične?
ASRock H61M-VS, ne podržava više od 10/100, bar tak mislim, po specifikacijama.
Razina korisnika 7
Bedž +4
Jep u pravu si 10/100.
Nabavil sam TP-Link USB adapter i sad mi piči punih 153 Mpbs 🙂

Odgovori