Riješeno

Huawei HG8245Q2 na FTTH

  • 1 August 2019
  • 10 odgovora
  • 4682 pregleda

tehničar mi kaže da ne može switchati u bridge mode
u kuću mi je spojen svjetlovod, ne koaksijalni

dakle, GPON ne mogu prebaciti u bridge,
problem je da imam Asus router, konfiguriran dyndns, FTP, VPN etc etc

na ovom Huawei ne mogu ništa napraviti

da li bi pomoglo da nabavim Cisco ME4624 ONT?

naime ja sam uspio spojiti asus router kroz WAN, preko IPoE
ali router misli da je external IP 192.168.100.2
premda internet radi, ali ne rade dyndns itd
dyndns prijavi doduše, ali na 192.168.100.2 adresu

HG8245Q2 barem radi portforwarding za sada, vidim da ljudi imaju problem s tim
icon

Najbolji odgovor od Pero357 20 April 2022, 17:14

Pogledaj original

Odgovora 10

Jeste li uspjeli napraviti kakav pomak sa svojim problemom?

Ja imam isti problem jer sam prešao sa ISKONa na VIP optiku i prije potpisivanja ugovora sam verbalno pitao agenta hoću li moći prebaciti router u bridge mod na što sam dobio potvrdan odgovor, a na kraju je ispalo da to nije moguće, a ja nemam nikakav pisani trag da sam nasamaren.

I stvarno mi se ne da rekonfigurirati kućna mreža na tom Huaweiju koji su postavili, ali izgleda da neću imati izbora...

moguće je riješiti ali za 99% ljudi koji ovo čitaju je nemoguće

 

ako imaš HG8245Q2 treba ti password za telecomadmin, onda možeš switchati u bridge

 

ili nabavi neki drugi router na kojem možeš imati admin pristup

problem je tada ako koristiš voip telefon, treba ti AuthPassword za voip account

koji naravno nećeš dobiti od A1

 

 

Naletio si na tehničara koji nema pojma, a to su osnove posla.

Zovi ponovo dok ne naletiš na normalnog, a ima ih jako puno i to će ti odmah riješiti.

@Zefo  znam da je tema umrla ali nema veze, ne znam kako si tako siguran da će to napraviti.

Ja sam se s njima natezao nešto manje od godinu dana, jer sam imo trio paket pa mi varijanta da ga sam prebacim u bridge mode nije odgovarala jel ostajem bez telefona (TV bi radio normalno).

Kada su uveli naknadu za pristup fiksnim uslugama pobjego sam glavom bez obzira, jel sa drugim operaterima nisam imao problem s stavljanjem routera u bridge mod. Btw bilo mi je rečeno da može  bridge mode na optici

@Zefo  znam da je tema umrla ali nema veze, ne znam kako si tako siguran da će to napraviti.

Ja sam se s njima natezao nešto manje od godinu dana, jer sam imo trio paket pa mi varijanta da ga sam prebacim u bridge mode nije odgovarala jel ostajem bez telefona (TV bi radio normalno).

Kada su uveli naknadu za pristup fiksnim uslugama pobjego sam glavom bez obzira, jel sa drugim operaterima nisam imao problem s stavljanjem routera u bridge mod. Btw bilo mi je rečeno da može  bridge mode na optici

Pa ja isti router imam u bridge mode-u na optici, tehničar bez problema mi je to napravio.

Sve radi trio paket bez problema, brzina 500/120. 3 godine sve radi bez problema.

@Zefo  znam da je tema umrla ali nema veze, ne znam kako si tako siguran da će to napraviti.

Ja sam se s njima natezao nešto manje od godinu dana, jer sam imo trio paket pa mi varijanta da ga sam prebacim u bridge mode nije odgovarala jel ostajem bez telefona (TV bi radio normalno).

Kada su uveli naknadu za pristup fiksnim uslugama pobjego sam glavom bez obzira, jel sa drugim operaterima nisam imao problem s stavljanjem routera u bridge mod. Btw bilo mi je rečeno da može  bridge mode na optici

Pa ja isti router imam u bridge mode-u na optici, tehničar bez problema mi je to napravio.

Sve radi trio paket bez problema, brzina 500/120. 3 godine sve radi bez problema.

Skidam kapu, ne znam jel se prije 3 godine to radilo bez kompliciranja s njihove strane ali ja sam u razdoblju od 09/18 - 08/19 pokušavao dobit bridge mode bezuspješno. Nadam se da će svi budući korisnici na želju isto dobit router u bridge mode.

Pozdrav,

@Zefo moze info kako je to odradjeno? Tnx

Od 2019. g. pokušavam dobiti bridge mode na HG8245Q2 i svaki put je odgovor “ne može bridge mode na FTTH”. Evo sada sam opet nazvao i opet isti odgovor.
@Zefo jesi li siguran da pričamo o istome? Znači ti si spojio svoj xyz router na A1 router i tvoj xyz router je dobio javnu IP adresu umjesto 192.168.100.2? Ako je to stvarno tako možda su prije i davali bridge, ali danas ga je nemoguće dobiti kao privatni korisnik.

Da li je netko pronašao rješenje za ovaj problem?

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ma službeno A1 i dalje ne nudi bridge na ovoj optici spojenoj kao gpon (gdje koriste Huawei routere), nema ništa novog.

Odgovori