Riješeno

Huawei HG8245 problem

  • 8 March 2018
  • 8 odgovora
  • 3209 pregleda

Od nedavno sam na optičkoj mreži i sa kvalitetom veze nema nikakvih problema. Međutim, isporučeni uređaj Huawei HG8245 gotovo da nije upotrebljiv. Od 4 LAN porta, 2 uopće ne rade, 1 stabilno drži gigabitnu vezu a 1 varira 1G/100M. Da sve bude još gore, sučelje se zaključano do te mjere da se ne može uraditi bilo kakvo podešavanje lokalne mreže. Ne postoje opcije rezerviranja statičkih IP adresa ni po kojem kriteriju što je potpuno suludo jer sam u zadnjih 10 godina na Optima telekomu na svakom ruteru moglo bez problema sve podesiti. Neshvatljivo je da je uređaj star 8 godina i da je na njemu najstariji firmware bez mogućnosti dogradnje. Tehničari na teren nose, citiram "crni i bijeli" modem. "Crni" je HG8245 a "bijeli" HG8245H. Verzija H je iz davne 2011.g. SZK tvrdi da je dostupan HG8245Q2 no tahničari tvrde da će se i taj zaključati čim se spoji na mrežu. Stoga mi SZK predlaže da kupim još jedan ruter!? Nije li to suludo?
icon

Najbolji odgovor od A1_Darko 9 March 2018, 13:23

Pogledaj original

Odgovora 8

Bok @aneglix,
dobrodošao na Vip forum.
Kao što su ti rekli u SZK imamo dostupna 3 modela Huawei routera. LAN portovi 3. i 4. su konfigurirani za IPTV i zato ne radi pristup internetu na njima. Što se tiče firmware-a, za sada nemamo u planu nadogradnju ali uvijek slušamo prijedloge naših korisnika kako bi usluga bila kvalitetnija i bolja.

Pozdrav!
Dogradnja svejedno nebi puno koristila jer je najnoviji firmware star preko 5 godina. Na stranim forumima se mogu pročitati mnoge zamjerke radi sigurnosnih problema, nejčešće radi postojanja 2 admin i 1 user acoounta koji se ne mogu deaktivirati. SZK mi je odgovorila da je dostupan HG8245Q2, međutim link koji su mi poslali vodi do uređaja koji nije ONT. Koji je ustvaru treći uređaj? Hvala
Mislio sam na uređaje:
1. HG8245
2. HG8245H
3. HG8245Q2
Hvala na brzim odgovorima!

Pozdrav, da ne otvaram novu temu. 

U pitanju je HG8245V5. Port 3-4 spojeni tv. 
Port 1-2 spojena mreza (CAT.6). Direkt kabel ide na pc i ps4. Kad neki od uredaja potegne vise od 100Mbit radi jedno vrijeme full i onda padne brzina na 0. Protoka nema, novi uredaji ne mogu dobit IP. To traje tak cca 10-30s i onda opet tak jedno vrijeme radi full pa opet padne.

Ako stavim izmedu switch 10/100 onda radi uredno. 

Imate u ponudi modem koji ne stvara probleme?

imao sam brzinu 500/120 uredno radilo, prelaskom na 1gb/500 ne radi nikako taj krš od routera

Razina korisnika 7
Bedž +4

imao sam brzinu 500/120 uredno radilo, prelaskom na 1gb/500 ne radi nikako taj krš od routera

Neka ti zamjene router. Šalješ mi PP, a imaš blokirane PP razgovore.

Ja iskreno nisam ni gledao da li se router resetira ili samo zablokira i napravi ip release.

Danas su zvali iz SZK i ne znaju ni sami zasto se to dogada. Kolega spominje da moze biti da je DC zagusen. 

Odgovori