Cloudflareu - poteškoće s internetom

  • 30 August 2020
  • 21 odgovor
  • 2080 pregleda

Problem s kućnim internetom 


Odgovora 21

Ćao, imam ih i ja (Novi zagreb, istok). By the way, spajanje na privatni windows server

u Njemačkoj je uspjesno, pa mogu koristiti sve, a inaće niti jedna stranica ne učitava.

Nemam interneta već otprilike sat i pol i siguran sam da nije do mene (Samobor)

Problem je do A1, https://net.hr/danas/hrvatska/imate-problema-s-internetom-oglasio-se-a1-intenzivno-radimo-na-sto-skorijem-otklanjanju-poteskoca/

Razina korisnika 4
Bedž +1

OK, već sam mislio da je problem sa Homeboxom.

Razina korisnika 6
Bedž +6

U podne je već pal A1 na moru. Mobilni internet. Ne radi ni SZK,tj.broj 0800 091 091 se nemre dobit, odmah se poziv prekida

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/koristite-a1-hrvatska-i-imate-problema-s-vezom-poteskoce-su-u-cijeloj-hrvatskoj-ali-rjesavaju-problem---618418.html

A i Google je bio nedostupan u Europi. Mene je prvo Chrome počeo i zezati, a onda je samo nestao internet, tj. niš nisam mogla otvoriti

U podne je već pal A1 na moru. Mobilni internet. Ne radi ni SZK,tj.broj 0800 091 091 se nemre dobit, odmah se poziv prekida

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/koristite-a1-hrvatska-i-imate-problema-s-vezom-poteskoce-su-u-cijeloj-hrvatskoj-ali-rjesavaju-problem---618418.html

A i Google je bio nedostupan u Europi. Mene je prvo Chrome počeo i zezati, a onda je samo nestao internet, tj. niš nisam mogla otvoriti

 


treba bit kreativan i sve radi :stuck_out_tongue: ja sam probleme imao samo 5 min

https://prnt.sc/u8gl2s

Razina korisnika 6
Bedž +6

Moreš biti kreativan koliko ćeš, ali problem je bil u Cloudflareu, pa su bili nedostupni i Amazon, eBay, YouTube, Netflix, Gmail, a očito ga koristi i A1 😛. A kak da ja budem kreativna sa jedinim mi pristupom na internet? Da hodam po neboderu sa S9+ i tražim nezaštićenu wi-fi mrežu? 😛 

Moreš biti kreativan koliko ćeš, ali problem je bil u Cloudflareu, pa su bili nedostupni i Amazon, eBay, YouTube, Netflix, Gmail, a očito ga koristi i A1 😛. A kak da ja budem kreativna sa jedinim mi pristupom na internet? Da hodam po neboderu sa S9+ i tražim nezaštićenu wi-fi mrežu? 😛 

Nije bio problem u CF-u... Meni je VPS sa windowsom u njemackoj, CF kao DNS i nisam imao problema dok svi ostali jesu 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Meni je prvo Chrome otkazal, zatim i Samsungove aplikacije (sve osim Galaxy Storea), dakle, browseri su mi svi otkazali, ali nije TuneIn radio, pa sam slušala 1fm 🤣

Razina korisnika 1

Rucno podesite DNS na 8.8.8.8 i sve ce vam raditi dok A1 ne rijesi svoje DNS posluzitelje, a mozete ga i ostaviti jer je to defaultni googleov i radi jako brzo.

 

Win, Android, iOS:

https://developers.google.com/speed/public-dns/docs/using

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Robs , jesi li pročital uopće članak koji sam stavila?

Nije bio problem u A1, vecć Cloudflareu

"

Inače, tijekom jutra problema je bilo i sa Googleovim uslugama koje su za dio korisnika u cijeloj Europi bile nedostupne. Prije svega Google pretraživač, a onda i druge usluge poput Gmaila i YouTubea.

No, čini se kako je problem puno veći i na svjetskoj razini. Brojni servisi poput PSN, Xbox Live, Steam, ali i Netflix, Yahoo, Amazon i Ebay neodstupni su ili im je pristup izuzetno otežan.

 

Rucno podesite DNS na 8.8.8.8 i sve ce vam raditi dok A1 ne rijesi svoje DNS posluzitelje, a mozete ga i ostaviti jer je to defaultni googleov i radi jako brzo.

 

Win, Android, iOS:

https://developers.google.com/speed/public-dns/docs/using

Ili jednostavno koristit 1.1.1.1 (i 1.0.0.1)? Cloudflare ima brzi DNS od googlea.

 

@Robs , jesi li pročital uopće članak koji sam stavila?

Nije bio problem u A1, vecć Cloudflareu

"

Inače, tijekom jutra problema je bilo i sa Googleovim uslugama koje su za dio korisnika u cijeloj Europi bile nedostupne. Prije svega Google pretraživač, a onda i druge usluge poput Gmaila i YouTubea.

No, čini se kako je problem puno veći i na svjetskoj razini. Brojni servisi poput PSN, Xbox Live, Steam, ali i Netflix, Yahoo, Amazon i Ebay neodstupni su ili im je pristup izuzetno otežan.

 

Hmm nisam vidio ovo prije mog komentara :D…

Ali mi nije jasno kako je gugl uspio bit down ako nemaju veze sa CF-om xD 

 

Ove godine samo problemi sa cloudflareom, evo prije mjesec dana isto, pao im je promet za 50%

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@mlink3a , evo ti veze Googlea i Cloudflarea 😂

https://blog.cloudflare.com/cloudflare-is-now-a-google-cloud-platform-technology-partner/

@mlink3a , evo ti veze Googlea i Cloudflarea 😂

https://blog.cloudflare.com/cloudflare-is-now-a-google-cloud-platform-technology-partner/

Ma da, znam to, al je fora u tome sto je taj post vezan za google cloud servis, a ne googleov search engine.

Razina korisnika 1

@Robs , jesi li pročital uopće članak koji sam stavila?

Nije bio problem u A1, vecć Cloudflareu"

 

 

Procitao sam clanak, ali buduci da sam profesionalno u tim vodama te danas od neradne nedjelje zakoracio u “izvanredno radnu”, malo sam i upucen u neke stvari pa sam u dobroj namjeri ponudio ljudima workaround koji je provjereno radio.

Cloudflare je danas imao manju latenciju i nije bio potpuno “down” (osim na trenutke na odredjenim lokacijama, a to nije bila HR). Slicno je bilo sa A1 DNS-om gdje su dijelovi nekog grada bili potpuno u outage-u dok drugi nisu. 

Takodjer Google je imao poteskoce sa latencijom i nekim lokacijama (opet ne HR jer za nase podrucje su bili dolje ne vise od 45 min)ali niti u jednom trenutku nije bio potpuno down pa je i taj DNS (i primarni i sekundarni) prolazio za “gasenje pozara”. Clanak nije isao u detalje vec pisao generalno kako to obicno i biva (prepisano od prepisivaca).

 

I kada se vani sve normalizira, onda ima jos dosta toga za napraviti kod nas, ali to je druga sad prica tako da suosjecam sa svim A1 inzinjerima koji su takodjer danas morali intervenirati i provesti citav dan u labu. Pozdrav deckima i ugodan ostatak tjedna bez novih cirkusa.

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Robs , ok, hvala za pojašnjenje. Evo probala sam upisati 1.1.1.1. i 8.8.8.8., bezuspješno-povezivanje nije moguće. Možeš li mi reći gdje se to upisuje na S9+ i da li Lookout uzrokuje nemogućnost postavljanja privatnog dns-a?

Bedž +3

Pozdrav svima, zbog poteškoća s pristupom internetu, jučerašnja nedjelja, nažalost, nije bila ona tipična kakve obično provodimo. Iako osnovni uzrok nije A1 mreža, nego poteškoće s internetskom uslugom koje su osjetili milijuni korisnika diljem svijeta, želimo se još jednom ispričati jer imamo odgovornost opravdati povjerenje koje ste nam dali.Ovisno o uslugama koje imate, ovaj tjedan ćemo vas obavijestiti putem SMS-a, Moj A1aplikacije ili na TV sučelju o besplatnom podatkovnom prometu ili TV sadržajima koje ćete moći koristiti u znak ispirke, a na detaljima još radimo.Situacije poput ove uzimamo krajnje ozbiljno i potiču nas da radimo još više kako bismo vam osigurali najbolju telekomunikacijsku uslugu. Hvala vam na strpljenju i razumijevanju! :innocent:

 

Razina korisnika 1

@Robs , ok, hvala za pojašnjenje. Evo probala sam upisati 1.1.1.1. i 8.8.8.8., bezuspješno-povezivanje nije moguće. Možeš li mi reći gdje se to upisuje na S9+ i da li Lookout uzrokuje nemogućnost postavljanja privatnog dns-a?

 

Hm, ako nisi nadogradjivala operativni sistem onda bi S9+ trebao imati Android 8 ali ovo bi trebalo za Samsung biti identicno skroz do Androida 10.

Ako vidis polje “private DNS”, ono ti zahtjeva unos citave dns domene, a ne samo numericke adrese, znaci … pod private DNS upisi dns.google.com i trebalo bi raditi

Inace, A1 je rijesio problem do danas tako da ako ugasis taj private DNS field, onda ce povuci automatski DNS-ove od A1 (83.139.103.3 i 83.139.121.8) tako da ne moras nista rucno unositi.

Sto se tice “Lookout”-a, nisam previse radio s njim jer ako se vec nesto mora imati na androidu, radije stavljam bitdefender jer je najlaksi i najcisci za sam sistem. Moze biti da lookout ima u sebi nekakav firewall, iako nije karakteristicno za android verzije, ali moze biti da radi redirekciju na neki svoj DNS pa ti onda isto blokira. Za Android koji je baziran na Linuxu, u principu i ne treba nista od takvih aplikacija ukoliko uredjaj nije “rootan”, a i 99% online prijetnji dolazi od nacina koristenja web-a od strane korisnika. 

Eto probaj, testiraj, javi ako mogu jos nesto pomoci.

 

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Na desetki je, Samsung je obećao i da ćemo (S9 serija) dobiti i OneUI 2.5, ali Android 11 nećemo 😔. Šteta, mobitel je odličan i uopće se ni ne primjeti rad Lookouta.

Hvala, da, zaboravila sam upisati dns.google.com, ali sam u Chromeu omogućila DoH i to mi je osjetno ubrzalo cijeli mobitel, kao i surfanje  🙂.

Probat ću, pa javim. Inače mi je ta postavka i namještena na automatski.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo sad opet problemi sa mobilnim internetom, stranice se katastrofalno sporo otvaraju, ne pomaže ni šaltanje sa apn-a internet na apn gprs0.vipnet.hr. problemi su samo sa browserima, ostale aplikacije se normalno i bez problema spajaju na internet

 

@Robs , izgleda da neš krivo radim, povezivanje na dns.google.com nije moguće

 

Odgovori