Riješeno

Brzine preko optike

• 26 Lipanj 2020
  • 16 odgovora
  • 180 pregleda

• Probio led s 1 postom
  • 10 odgovora

Jučer mi je puštena optika maksimalne brzine 500 Mbps. Mjerenjem preko wi-fi-a, ali i preko žice brzina varira od 200-300 Mbps. Vidim da drugi pišu da ima je brzina cca 500 Mbps. Zašto je meni tako niska?

icon

Najbolji odgovor od Zefo 26 Lipanj 2020, 10:09

Koji router imaš? Sve uređaje na kojima mjeriš ugasi/upali. Speedtest-om jeli mjeriš, server od A1 postavi...Imaš li ugovorenu brzinu 500/120, ako imaš onda ti tolika i mora biti. Kad sve ovo napraviš i neće i dalje brzina zovi tehničku službu A1 0800091091 da oni vide o čemu se radi. Pozdrav!

Pogledaj original

Odgovora 16

Koji router imaš? Sve uređaje na kojima mjeriš ugasi/upali. Speedtest-om jeli mjeriš, server od A1 postavi...Imaš li ugovorenu brzinu 500/120, ako imaš onda ti tolika i mora biti. Kad sve ovo napraviš i neće i dalje brzina zovi tehničku službu A1 0800091091 da oni vide o čemu se radi. Pozdrav!

Imam Huawei HG 8145 , imam ugovor na brzinu 500/120, mjerio sam preko speedtesta na mobitelu i na laptopu spojenom preko žice i rezultat je više-manje isti. Upload je cca 120 i to je OK, ali download varira od 200-300 Mbps. Jučer mi je spojeno,  ali kako je tehničar rekao tek od 01.07 službeno prelazim na A1 (npr. telefon radi u odlaznim pozivima,  ali ga ne mogu nazvati). Imali li to veze s brzinom?

Sve uređaje ugasi upali, ne restart...i router isto. Telefon nema veze s internetom. Jeli imaš DUO ili TRIO uslugu?

3u1

Tomo, po ovome što navodiš već si uključen na našu optičku mrežu, a naknadno će se dogoditi prijenos broja. Brzina downloada za priključe na našoj optici za žično spajanje bi trebala biti 350-500 Mbit/s (uz opciju internet brzina do 500 Mbit/s), pa te molim da se javiš našem odjelu za tehničku podršku pozivom na besplatni broj 0800 091 091 da riješimo problem. :)

Hvala. Budem.

P.s. navodno se nešto može "pojačati" da bi se povećala brzina

@tomo trenutno ti je puštena najveća brzina koju imamo odnosno do 500 Mbit/s. :) 

Ma da, to znam, mislio sam ako je pušteno 500 , a realno nije 500 već manje da se tad brzina downloada može “pojačati”

@tomo ako ti je brzina manja od očekivane trebao bi se javiti kolegama na broj 0800 091 091 kako bi napravili dodatnu provjeru. :) 

@tomo kakva je situacija?

Tehnička podrška me nema u sustavu jer još nisam prenio liniju na A1. Kad prenesem ponovo ih zovem i onda tehničar (valjda) izlazi na teren.

Razina korisnika 2

@tomo Ima pomaka u međuvremenu ili se još čeka?

kolika je brzina?

Ima. Mjerio ponovno preko žice na dva laptopa. Jedan laptop potpuno novi, drugi star nekoliko godina. Sad na oba pokazuje 500/120 brzinu uz ping od 2-10. 

Zatim mjerio preko wi-fia na oba ta laptopa. Na novom brzina cca 400-430/120, a na starom laptopu jedva 60/40 (??). Jel moguće da stariji laptop ima slabiji wi-fi modul?

Jesu li laptopi u istoj prostoriji kao i router?

Jesu.

Odgovori