Riješeno

Brzina interneta

  • 9 October 2018
  • 7 odgovora
  • 2991 pregled

Planiram uzeti vas trio paket
I zanima me koji ću brzinu Internet dobit po standardnom paketu na str. piše od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s za download i 7 Mbit/s do 10 Mbit/s za upload

Dali to mogu znati prije ugovora

Mjesto:ždala
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 9 October 2018, 21:46

Pogledaj original

Odgovora 7

Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako je kabel, vjerojatno u tom rasponu. Ako je t-com parica, sve je upitno jer ovisi o mnogim čimbenicima.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nmoj stavljati privatni mail I ostale podatke na javni forum, zaspamat će te netko u najmanju ruku... To šalji samo privatno na SZK mail.
Ako je kabel, vjerojatno u tom rasponu. Ako je t-com parica, sve je upitno jer ovisi o mnogim čimbenicima.

Znači sad imam optimu I brzina mi je 4 mbit/s za download i 0.70 za upload to je preko adsl-a tako je bila brzina i prije na t-com

Ako možeš još odg preko čega bi išao ovaj paket jer se ne kužim baš pa dali bi bila nekakva poboljšanja

Hvala
Razina korisnika 7
Bedž +3
Znači imaš t-com paricu. Ne gledaš 49-70 brzinu (to je za kabel) nego gledaš preko postojeće linije. Brzina je 14-20 ali nitko ti to ne može sa sigurnošću reći. Ovisi o t-com parici, propusnosti, udaljenosti od centrale itd.
Znači imaš t-com paricu. Ne gledaš 49-70 brzinu (to je za kabel) nego gledaš preko postojeće linije. Brzina je 14-20 ali nitko ti to ne može sa sigurnošću reći. Ovisi o t-com parici, propusnosti, udaljenosti od centrale itd.

Znači ja nemogu zatražiti da se taj adsl (ta linija) upgrejda na vdsl koji omogućava veće brzine)
Ili to nije moguće samo tako zamijeniti?
Sory ako sam previše noob 😅
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne znam ti odgovor niti mogućnosti tvoje centrale. Mogu ti reći da očitanja koje daju operateri često nisu pravo stanje. Meni na parici t-com isčitao 20 Mbit a nije mogao vrtiti jedan stabilni trio i maxtv jer je padala veza (dakle, nije bilo stabilnih 20). Kad je t-com parica a drugi operater (posebno A1 kad nije iz grupacije t-com), onda često zna biti prepucavanje odgovornosti pa se žališ i čekaš.

Možda bih u tvojoj situaciji išao na duo a tv alternativu (satelit, evo tv). Ili riskirati. Ili pokućni ali to opet ovisi o lokaciji. Teško je biti pametan.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Po nekom generalnom iskustvu, ne očekuj da ćeš na istoj liniji i tehnologiji imat ista bolju uslugu nego od HTa/Optime. Realno može bit samo lošije.

E sad jedino ako postoji opcija kabela/mobilnog, ali to ćeš se morat raspitati kod SZK.

Odgovori