Riješeno

Bnet - Tehnicolor 7200 LAN problem

  • 12 February 2019
  • 6 odgovora
  • 747 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 18 odgovora
Pozdrav,

Nedavno sam produžio ugovor sa bnetom. Od tad sam dobio brzinu od 150 mbita i tu nastaje moj problem. Radi se o tome da koji god uređaj spojim na Vaš ruter LAN kablom jednostavno ne dobivam više od 50 mbitne brzine. Radi se od uređajima sa 100mbitnim mrežnim karticama/adapterima. Probao sam se spojit sa novim HP laptopom koji ima gigabitnu mrežnu karticu i tada dobivam nekih 120-130 mbita brzine što je ok i funkcionira.
Međutim problem je u tome kaj ja ni na jednom uređaju sa 100 mbitnim adapterom ne mogu dobit više od 50 mbita, jednostavno kao da je brzina limitriana na 50. Probao sam sa 2 lapotpa i jednom ruterom kojeg želim imat za wireless. Jednostavno to je nemoguće. Mislio sam da je možda problem u nekim od mojih uređaja ali istestirao sam ih na ruterima konkuretnih providera i tamo sve funkcionira kako bi trebalo. LAN kablovi su novi cat5e i cate6.

Imate li možda kakv savjet ili as u rukavu? Hvala.
icon

Najbolji odgovor od mitech 13 February 2019, 23:15

Pogledaj original

Odgovora 6

update;  (iako kasnim samo gotovo dvije godine ali možda nekome pomogne.)

Uglavnom problem je bio u ruteru kako sam i mislio. Došao je tehničar zaštekao svoj laptop i izmjerio 150 mbita. Kao sve je ok kaj ja hoću ono kaj on sa svojim laptopom mjeri je mjerodavno. Pokušao sam mu objasniti  o čemu se radi ali čovjek očekivano nije kapacitet za to. Uglavnom, inzistirao sam na promjeni rutera pa čak i  ako treba uz naplatu, zamijenio ga je novim Ubee EVW32C. Nakon zamijene rutera na starom laptopu i ostaloj opremi mjerio sam 100 mbita kako sam i očekivao. Dakle probem je bio u starom Tehnicolor ruteru koji očito nije dobro switchao ethernet 10/100.

 

Kuzim...a jedino da ne spominjes ovaj uredjaj na kojem mjeris uredno pa probas tako iskamcit zamjenu. Jer ipak ako je paket 150M 70% minimalno moraju isporucit, a ti mjeris 50ak Mbps...probaj na tu kartu.
Sretno
Probao sam i to ... i ništa ... niti jedan uređaj sa karticom ili priključkom 10/100 ne daje više od 50 mbita. Radio sam i ja u bnetu pa eto ... samo pitanje je jel tko još ostao od te ekipe da nešto zna. Đabe mi tražit zamijenu kad znam kako to ide i kako je "lako" dobit drugi uređaj budući da ovaj "radi".
A gle nisam mislio nista lose. Radio sam s korisnicima godinama u podrskama pa cak i u A1(tj onda VIPu) i svasta sam cuo i vidio i iz iskustva i dobronamjerno kazem da je u 75% svih slucajeva ikad problem do korisnika, njegove opreme ili nacina na koji koristi opremu i zato i postavljam problem na ovaj nacin. Postoji uvijek i mogucnost da dva komada opreme nisu kompaktibilni naravno moguce je i da router nesto zeza. Ne znam jesi li ga probao vratiti na tvornicke postavke da povuce konfu nove usluge ako slucajno nije.
Ako stvarno sva tvoja oprema na drugom ISPu radi uredno reci im to tako priloži mjerenja i vjerujem da ce ti zamijeniti router. Samo svakako savjetujem da im se javis na Face ili telefonski bit ce ti brze obradjen problem nego ovdje. Zivio 😁
Mislim realno iz kojeg doba bi to trebao biti laptop da ima mrežnu sa brzinom 50 mbita. Ako 2 laptopa i ruter ne rade (tj. rade sa na 50 mbita) a rade na iskonovom ruter normalno ( pod noramalno mislim na 100 mbita) onda REALNO u čem bi mogao biti problem???
Mislim realno...spojiš novi laptop mjeriš ok, spojiš stari ne mjeriš OK...ne želim okriviti tvoju opremu ali malo je nategnuto, onda bi i novi mjerio oko 50M da je do routera. Jesi siguran da su ti ove stare kartice 100M da nisu možda 54M?

Odgovori