Riješeno

ZTE MF286R kao da se isključuje iz nekog razloga, događa se nekoliko puta dnevno

  • 15 August 2021
  • 6 odgovora
  • 770 pregleda

Kao što ste vidjeli u naslovu, u pitanju je ZTE MF286R ruter koji smo dobili nakon ZTE MF283V rutera koji se neprestano isključivao (3-5 puta u dva ili tri sata).

Ruter je odlično radio u početku, čak su i brzine interneta dobre (30-50 MBPS preko dana, a preko noći zna otići i do 100 MBPS).

Ne znam zašto ali ruter iz nekog razloga, nekoliko puta  u danu (jednom ili dvaput u 6-8 sati), kao da se isključi (sve lampice se ugase osim lampice koja označava da je ruter upaljen) i onda mu treba skoro 2-3 minute da se sve ponovno uključi i kako bi radio mobilni internet.

Zanimljiva stvar je da se to događalo samo sa ZTE MF283V i ZTE MF286R ruterima, a HUAWEI B315 ruter koji imamo od Tele2 nije imao takav problem kad smo njega koristili (stavili smo A1 karticu u njega), samo što su brzine interneta bile manje zato što je ruter Cat4 a MF286R je Cat6.

 

Šta napraviti u ovoj situaciji?

Nazvati A1 i tražiti zamjenu rutera za neki HUAWEI ruter koji je Cat6 ili nešto drugo?

icon

Najbolji odgovor od A1_Drazen 15 August 2021, 21:02

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @blackvikingcro, molim te javi nam se privatnom porukom s podacima vlasnika klikom OVDJE kako bismo detaljnije provjerili.

Pozdrav, evo i mene s istim problemom - ruter ZTE MF286R mi se svako malo resetira. Prvih 6 mjeseci sve OK, sad lagano problemi. Prvo jednom tjedno, a sad triput u dva sata.  A1_Drazen, može pomoć?

Pozdrav @blackvikingcro, molim te javi nam se privatnom porukom s podacima vlasnika klikom OVDJE kako bismo detaljnije provjerili.

 

A1_Drazen, može pomoć, isti problem i kod mene? Ruter je ZTE MF286R, svako se malo resetira. Prvih 6 mjeseci sve OK, sad lagano problemi. Prvo jednom tjedno, a sad triput u dva sata.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ista stvar je bila kod mog brata ZTE286R. Tražio zamjenu da mu pošalju Huawei B535-333. a poslali mu opet ZTE 286R. I što je najvažnije napomenuo je da mu drugi router osim B535-333 ne šalju. I dalje trpi svako malo se prekine internet.

Ista stvar je bila kod mog brata ZTE286R. Tražio zamjenu da mu pošalju Huawei B535-333. a poslali mu opet ZTE 286R. I što je najvažnije napomenuo je da mu drugi router osim B535-333 ne šalju. I dalje trpi svako malo se prekine internet.

 

Dok sam uzimao Homebox uopće nisam obraćao pažnju na ruter, uzeo sam zdravo za gotovo da je uređaj kojeg dobiješ (tj. platiš) OK. Tek sam kasnije išao čitati o brzinama i CAT 6 i 11 i 12 i ostalim stvarima - uglavnom tad skužio da mi je brzina na mobu na 4G (60/30) duplo veća od brzine koju dobijem preko rutera na 4G (30/30). I ajde još i to preživim jer nije loša brzina, ali barem da radi kako treba.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@b0bris Pozdrav, napravit ćemo provjeru tvojeg uređaja. Možeš nam javiti svoje podatke privatnom porukom kako bismo mogli otvoriti prijavu ili izravno na naš besplatan broj 0800 091 091. 

Odgovori