Riješeno

ZTE 4G MP 283V brzina

  • 15 May 2019
  • 20 odgovora
  • 3516 pregleda

Razina korisnika 2
bok ekipa!
A1 korisnik sam 2 godine, potpisao sam i novi ugovor za nastavak suradnje... pri prvom uključenju rutera brzina je bila oko 40 Mbps download i oko 12 Mbps upload rekoh sebi pa to je izvanredno prije sam bio vezan žicom i brzina je bila 2,5 Mbps, stanujem u ruralnom području, pa je sve preko 2,5Mbps izvrsno. već nakon par dana na mjerenju brzina je drastično pala na momente čak ispod 2, zvao sam vas toliko puta da sam bi jadan sam sebi, u zadnjem razgovoru objasnili ste mi da ruter moram premještati po kući poradi jer ako stoji na jednoj lokaciji onda se veže na baznu stanicu koja je udaljena 10 km zračne linije u Brckovljanima a ako stoji na drugoj lokaciji u kući onda se veže na baznu stanicu koja je udaljena 1 km u Kloštar Ivaniću (mislio sam da me trolaju), kupio sam wireless antenu probao i proradilo je ali kratkog vijeka, brzina je opet jadna. poslali su mi novi ruter i bilo je super oko 20 dana brzina preko 40 Mbps ali nakon tog vremena vračamo se na 2-4 mbps, pa su mi rekli da forsiram 3G signal tu je brzina ista ili slična 2-4 Mbps. onaj dio koji mi nikako ne ide u glavu je slijedeći koristim mobitel Huawei P10 light i kad ga stavim do rutera mjeri brzinu na momente i preko 80 Mbps, dok ruter u isto vrijeme mjeri brzinu od jedva 5 Mbps (kad kada i manje), na njihov nagovor stavio sam karticu iz mobitala u ruter i dobio brzinu preko 80 Mbps, kada sam stavio karticu iz rutera u mobitel dobio sam brzinu od jedva 5 Mbps... tko je ovdje LUD, nema nikakve logike... stavljaju li nekakve limitatore na rutere ili što..
ima li tko kakvih ideja.... . zapisao sam dobivena mjerenja nazvao službu za korisnike, tehničku podršku izvjestio sam ih o dobivenim rezultatima mjerenja ostavio telefonski broj, rekli su mi hvala za info, nazvat ćemo vas, prošlo je više od 6 mjeseci ali ništa od poziva lol. ne znam kuda i kako dalje, ovisan sam o internetu jer preko istog zarađujem (testiram PC igre). MOLIM objašnjenej????
icon

Najbolji odgovor od daworin 16 May 2019, 20:19

Pogledaj original

Odgovora 20

Razina korisnika 7
Bedž +4
bok ekipa!
A1 korisnik sam 2 godine, potpisao sam i novi ugovor za nastavak suradnje... pri prvom uključenju rutera brzina je bila oko 40 Mbps download i oko 12 Mbps upload rekoh sebi pa to je izvanredno prije sam bio vezan žicom i brzina je bila 2,5 Mbps, stanujem u ruralnom području, pa je sve preko 2,5Mbps izvrsno. već nakon par dana na mjerenju brzina je drastično pala na momente čak ispod 2, zvao sam vas toliko puta da sam bi jadan sam sebi, u zadnjem razgovoru objasnili ste mi da ruter moram premještati po kući poradi jer ako stoji na jednoj lokaciji onda se veže na baznu stanicu koja je udaljena 10 km zračne linije u Brckovljanima a ako stoji na drugoj lokaciji u kući onda se veže na baznu stanicu koja je udaljena 1 km u Kloštar Ivaniću (mislio sam da me trolaju), kupio sam wireless antenu probao i proradilo je ali kratkog vijeka, brzina je opet jadna. poslali su mi novi ruter i bilo je super oko 20 dana brzina preko 40 Mbps ali nakon tog vremena vračamo se na 2-4 mbps, pa su mi rekli da forsiram 3G signal tu je brzina ista ili slična 2-4 Mbps. onaj dio koji mi nikako ne ide u glavu je slijedeći koristim mobitel Huawei P10 light i kad ga stavim do rutera mjeri brzinu na momente i preko 80 Mbps, dok ruter u isto vrijeme mjeri brzinu od jedva 5 Mbps (kad kada i manje), na njihov nagovor stavio sam karticu iz mobitala u ruter i dobio brzinu preko 80 Mbps, kada sam stavio karticu iz rutera u mobitel dobio sam brzinu od jedva 5 Mbps... tko je ovdje LUD, nema nikakve logike... stavljaju li nekakve limitatore na rutere ili što..
ima li tko kakvih ideja.... . zapisao sam dobivena mjerenja nazvao službu za korisnike, tehničku podršku izvjestio sam ih o dobivenim rezultatima mjerenja ostavio telefonski broj, rekli su mi hvala za info, nazvat ćemo vas, prošlo je više od 6 mjeseci ali ništa od poziva lol. ne znam kuda i kako dalje, ovisan sam o internetu jer preko istog zarađujem (testiram PC igre). MOLIM objašnjenej????

Huawei P10 light je CAT6 ,a router ti je CAT4 zato imaš veće brzine na mobu
Razina korisnika 2
hvala!
Imaš li spojene one externe antene? Ako imaš odspoji ih pa probaj
Razina korisnika 6
Bedž +6
S obzirom na trenutnu globalnu situaciju, baš me interesira da li ćete svi vi sa kineskim ruterima ,za par mjeseci uopće moći otvoriti Youtube. Ili Facebook. Ili Amazon...🙄 i što A1 ima reći o tome-uskoro...
Razina korisnika 2
Bedž +3
@nickno Huawei će nastaviti pružati sigurnosna ažuriranja i usluge nakon prodaje svim postojećim Huawei i Honor pametnim telefonima i tabletima, kako onima koji su prodani tako i onima koji su na zalihama.
Odluka Googlea o suspenziji dijela poslovanja s Huaweijem ne odnosi se na proizvode koje su korisnici već kupili i koriste ih, kao i na one koji se trenutno prodaju. Google usluge kao što su Google Play i Gmail na tim uređajima moći će se koristiti kao i inače.
Huawei će nastaviti osiguravati ažuriranja i nadogradnje za sustav EMUI. Huaweijevi korisnici će i dalje moći nadograđivati svoje Google aplikacije te će uređaji primati i podržavati Googleove sigurnosne zakrpe. Ako korisnici svoje Huawei uređaje vrate na zadane tvorničke postavke, to neće imati nikakvog utjecaja na korištenje Googleovih usluga.
Android je platforma „otvorenog koda“ te je Huawei dao značajan doprinos njegovom razvoju i rastu širom svijeta.
Razina korisnika 7
Bedž +4
S obzirom na trenutnu globalnu situaciju, baš me interesira da li ćete svi vi sa kineskim ruterima ,za par mjeseci uopće moći otvoriti Youtube. Ili Facebook. Ili Amazon...🙄 i što A1 ima reći o tome-uskoro...
Dobit ćemo Samsung u zamjenu za Huawei ako se globalna situacija pogorša.
Razina korisnika 6
Bedž +6
@daworin ,čak i da dobijete (u što čisto sumnjam, jer nijedan operater nije kriv za ovu situaciju,tj.krivi su utoliko koliko su kupovali jeftinu Huawei infrastrukturu,koju su ovi izgradili na krađi američkih i zapadnih tehnologija), nitko ne zna što nam svima budućnost piše, tj.dok se ne izgradi 5G svi smo pogođeni ovom situacijom, jer jako providera koristi 4G Huawei infrastrukturu...možda je sve ovo samo način da se što prije uvede 5G, protiv koje se mnogi bune,a sad bi im ruke bile vezane i bili bi je prisiljeni pošto-poto prihvatiti ,samo da se riješe Huawei opreme. A to će koštati milijarde,pa ko preživi...
Razina korisnika 7
Bedž +4
Mogu Ameri Kinezima staviti soli na rep boje se oni Kineza kao vrag tamjana tako da ništa od toga što bi ti volio da bude!
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pa ja ne bih željela da svi zajedno ostanemo bez interneta i da nas kinezi bace 100 godina unazad.
Razina korisnika 7
Bedž +4
Da pojasnim ovo prepucavanje Amera i Kineza odnosi se na mobitele bit će ukinute neke google aplikacije,a to nema veze s routerima oni ne koriste android i to je sasvim drugi uređaji i namjena istog tako da interneta ćemo imati još dugo dugoooooo i duže!!!!!!
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ima veze sa tehnologijom u ruterima, laptopima i gadgetima-praktički ne mogu više ništa raditi jer krše američke patente. Tj.mogu ih kršiti jedino u Kini, nitko drugi na svijetu neće to kupovati. A sad se samo čeka da i Bluetooth SIG otkaže suradnju I Huawei je gotov sa svime. Ne samo sa mobitelima.Više ne može koristiti wi-fi, wireless, ništa,a bez bluetootha neće ni vlastite satove moći koristiti. Huawei je gotov za svijet, ako se nešto ne promjeni.

https://www.androidpolice.com/2019/05/25/huawei-ejected-from-wi-fi-alliance-sd-association-and-other-standards-groups/
Razina korisnika 7
Bedž +4

Ima veze sa tehnologijom u ruterima, laptopima i gadgetima-praktički ne mogu više ništa raditi jer krše američke patente. Tj.mogu ih kršiti jedino u Kini, nitko drugi na svijetu neće to kupovati. A sad se samo čeka da i Bluetooth SIG otkaže suradnju I Huawei je gotov sa svime. Ne samo sa mobitelima.Više ne može koristiti wi-fi, wireless, ništa,a bez bluetootha neće ni vlastite satove moći koristiti. Huawei je gotov za svijet, ako se nešto ne promjeni.

https://www.androidpolice.com/2019/05/25/huawei-ejected-from-wi-fi-alliance-sd-association-and-other-standards-groups/

Vidi vidi pa još se svuda prodaju Huawei mobiteli i routeri…..

Razina korisnika 2

U čemu je sad kvaka?

 “Opcija 1TB uključuje maksimalno dostupnu brzinu tijekom potrošnje prvih 100GB uključenog Internet prometa iz Opcije, nakon čega se maksimalno dostupna brzina unutar Opcije smanjuje na 5 Mbit/s.” 

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @nepodobni 

opcija omogućava veću brzinu surfanja nakon potrošenih 100 GB kada se inače smanjuje na 2 Mbit/s u periodu od 10 ujutro do ponoći.

Razina korisnika 2

@A1_Darka dali se može dobiti novi CAT6 uređaj kao zamjenski bez produljenja ugovorne obveze?

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nepodobni zamjenu radi odjel tehničke podrške, ako je potrebna, pa te molim da im se javiš na 0800 091 091. 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • nepodobni  Možeš bez UO platiš kešom 499kn

     

Razina korisnika 2

U čemu je sad kvaka?

 “Opcija 1TB uključuje maksimalno dostupnu brzinu tijekom potrošnje prvih 100GB uključenog Internet prometa iz Opcije, nakon čega se maksimalno dostupna brzina unutar Opcije smanjuje na 5 Mbit/s.” 

U fini celofan su upakirali vecu minimalnu brzinu i dalje sve ostaje kako je bilo.

Prije: neogranicen net, min brzina 2 mbit/s nakon potrosenih 100 gb

Sada: 1 tb paket, min brzina 5 mbit/s nakon potrosenih 100 gb 

Razina korisnika 2

ma zvao sam ih i kaže tehničar da ako ti rikne postojeći CAT4 da dobiješ novi CAT4 a ne CAT6 za CAT6 novi ugovor i opet 24 mjeseca istog ili sličnog sranja, prva 3 tjedna vjerojatno radi super a nakon toga bože pomozi!

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Stvarno idu na ruku A1 korisnicima. Kupiš router na njuški imaš isti takav ZTE 286 za 250 kn  https://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/ruter-zte-4g-oglas-28986748. Ili ovog kupi za keš u A1

Odgovori