Riješeno

Zašto je internet postao tako grozan ovih zadnjih par tjedana?

  • 24 January 2021
  • 54 odgovora
  • 1757 pregleda

Već tjednima je internet grozno spor, ne samo meni nego i nekim mojim poznanicima također. Najviše se primjećuje na porukama koje trebaju nekad do 10 sekundi da se pošalju, a ping skače gore dolje non stop. Prije je sve bilo stabilno.

 

P.S. pišem iz Splita

icon

Najbolji odgovor od A1_Tomislav 24 January 2021, 08:24

Pogledaj original

Odgovora 54

Razina korisnika 4
Bedž +1
  • nickno

  • HT ima samo u Varaždinu 12 tornjeva sa 5G mapirani i vidi se na cellmapperu kad klikneš na toranj. Tako da ovo tvoje od 20 tornjeva ne stoji ima ih punoooo više i Zagreb sam mapirao jedan dio na relaciji kojom sam prolazio i ima ih hrpa. A što se tiče A1 zasad nema potvrde od korisnika da koriste 5G mrežu A1. I da još jedno pitanje na kojim tarifama A1 je dostupan 5G? Dali je dostupan i na bonove?

Kako su označeni? LTE-A ili…?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema posebne oznakena cellmapper karti isti su kao i prije samo kad klikneš na toranj onda se vidi da ima 5G lijevo u izborniku. Imaš u ovoj temi i slikovno.

Razina korisnika 4
Bedž +1

OK, sad mi je jasno.

Razina korisnika 6
Bedž +6

 A1 u Novom listu

https://www.novilist.hr/ostalo/sci-tech/tehnologija/do-prosinca-2020-5g-mreza-u-vise-od-70-gradova/  -A1 u Novom listu

 

 

Je, u pravu si @daworin , ima ih puno više od 20, 🥴

Razina korisnika 6
Bedž +6

https://www.novilist.hr/ostalo/sci-tech/tehnologija/do-prosinca-2020-5g-mreza-u-vise-od-70-gradova/

 

Razina korisnika 4

I što se dogodilo?A1 nema ni znanja,ni sposobnosti to aktivirati!

Razina korisnika 6
Bedž +6

A ne znam, treba mi stići prednaručena S21 Ultra pa bum se malo šetala tražeći 5G A1 😋

Ovo sa  T-comove stranice. O tarifama, a mene samo zanima unlimited. Dali je YOLO neznam.

 

U Tarifni model Unlimited uključen je neograničen podatkovni promet po maksimalno dostupnoj brzini. Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se Preplatnicima Unlimited tarife svaki mjesec dodjeljuje 200 GB podatkovnog prometa. Pretplatnik koji unutar jednog mjeseca potroši 200 GB, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi NASTAVI na broj 13636 čime dobiva dodatnih 50 GB podatkovnog prometa. Pretplatnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 50 GB u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 50 GB. Nakon što Pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s te će se isto primjenjivati sljedeća 24 sata. Nakon isteka perioda od 24 sata Pretplatnik neće moći koristiti internet promet do kraja obračunskog razdoblja ukoliko ne pošalje SMS poruku s ključnom riječi NASTAVI na broj 13636.

Zar ovo na karti nisu A1 5G odašiljači u Osijeku?

 

 


Sutra provjerim pa javim ovaj u Retfali mi je blizu sa njega bih trebao i kod kuće uhvatiti ali neznam koliko daleko “baca”. Uglavnom kada na mobu prebacim na 5G nema razlike u brzini u odnosu na 4G, vjerojatno ne uhvatim u kući signal.

Mjereno sada kod kuće prva slika 4G druga 5G (koji očito to nije,jer je manja brzina)

 

Evo slika cellmappers-a kada na mobu prebacim na 5G

 

Poslije prošetam do odašiljača pa probam, da vidim onda brzinu na 5G.

Razina korisnika 7
Bedž +4

zoranp.  Nisi uopće spojen na 5G nego na 4G. Lijepo ti piše u cellmapper aplikaciji  5G State - RESTRICTED. I na mobu ti mora pisati 5G a ne 4G+.

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

zoranp.  Nisi uopće spojen na 5G nego na 4G. Lijepo ti piše u cellmapper aplikaciji  5G State - RESTRICTED. I na mobu ti mora pisati 5G a ne 4G+.

 

 

Da, nebu badava 5G, vjerojatno će se morati aktivirati isto kao i 4G (i sad u Moj A1 postoji opcija aktivacije ili deaktivacije 4G).Koliko se sjećam ni 4G dugo, dugo nije bio badava, možda je besplatan zadnjih 5 godina, prije se naplaćivala mjesečna naknada.

zoranp.  Nisi uopće spojen na 5G nego na 4G. Lijepo ti piše u cellmapper aplikaciji  5G State - RESTRICTED. I na mobu ti mora pisati 5G a ne 4G+.

 

 


Zato ću poslije otići bliže do toga odašiljača sa kojega navodno ide 5G pa javim. Daleko je otprilike oko kilometar, možda malo više.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da samo određene tarife imaju pristup 5G tak je kod HT HR ,a za A1 ne znam koje tarife imaju pristup 5G

Kod A1 ni na jednoj tarifi nema 5G (tako da i sumnjam da ga igdje i ima) a ovaj odašiljač nema 5G, tako da svakojake slike koje prikazuju da ima očito nevaljaju. Sutra u centru Osijeka pokušaj za 5G ali čisto sumnjam.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Piše da ima 5G, ali da je pristup ograničen..vjerojatno gejmeri igraju preko 5G

 

A na A1 karti pokrivenosti A1 tvrdi da daje superbrzi mobilni internet preko 4G+ mreže

 

Nevjerujem im što pišu, dok se osobno ne uvjerim, ništa od toga. Da im je internet tako dobar, nebi se puno ljudi žalilo na brzinu. Svi bi mogli u saboru završiti s obzirom kako dobro znaju pričati a ne raditi. Evo 10 metara od odašiljača koji kao ima 5G a kada prebacim na 5G još je manje od ovoga.

Vidjeh na karti pokrivenosti da je samo mali dio Osijeka prekriven sa Superbrzi mobilni internet - 4G+ (do 150 Mbit/s)  a kamoli sa 5G.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A ne znam kaj da ti kažem, vidim da se žale, ali isto tako vidim na našim forumima (ne smim napisat kojima) ima jako puno i zadovoljnih korisnika 😉, postoje cake i cake kako biti zadovoljan 😁

Ja sam na vipu od G mreže, moje iskustvo s A1 je da je fino napredovao od tada 🤣

Razina korisnika 4
Bedž +1

Napravili su zbrku s tim nazivima; od 4G, LTE do 4G+, LTE-A, LTE+, Hibridni 5G i 5G. Ne znaš više što je što.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • zoranp  Ne trebaš ništa prebacivati mob se sam spoji na 5G ako ga ima, zasad nitko još na A1 nije pokazao da ima 5G na mobu tako da…….

 

  • zoranp  Ne trebaš ništa prebacivati mob se sam spoji na 5G ako ga ima, zasad nitko još na A1 nije pokazao da ima 5G na mobu tako da…….

 


To je preko Unlimited od t-com-a, ha, to bih volio da naprave u A1. Takva tarifa bi mi odgovarala.

Pričekat taj famozni 5G od A1 pa ako ništa, raskid ugovora i u t-com,oni pokrivaju cijeli Osijek sa 5G.

  • zoranp  Ne trebaš ništa prebacivati mob se sam spoji na 5G ako ga ima, zasad nitko još na A1 nije pokazao da ima 5G na mobu tako da…….

 


To je Unlimited tarifa od t-com-a, ha. To je tarifa koja bi mi odgovarala jer ove od A1 za mobitel su bezveze sa tim smanjenjima brzine. Pričekat da vidim taj famozni 5G od A1 pa vidjet što dalje, t-com me privlači kao magnet željezo.

  • zoranp  Ne trebaš ništa prebacivati mob se sam spoji na 5G ako ga ima, zasad nitko još na A1 nije pokazao da ima 5G na mobu tako da…….

 

Jel to unlimited tarifa, e to bih volio kod A1.

Odgovori