Riješeno

Wifi Limited Connection

  • 18 January 2021
  • 9 odgovora
  • 818 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 3 odgovora

Pozdrav,

koristim vas internet od 9. mjeseca 2020. i sve je radilo uredno do Nove godine. Od tada imam problema sa Wifi-em na mobilnim uredajima. U pitanju je router Ubee, a mobiteli su Xiaomi Mi A3 i Xiaomi Poco X3.

 

Wifi na laptopu radi bez problema, televizija je spojena direktno na LAN i funkcionira bez problema. Na mobilnim uredajima kad se spojim na Wifi prvo mi stoji status “Connected, no internet” a nedugo zatim se promijeni u “Limited connection”. Kad promijeni taj status internet na mobitelu radi, ali nekako djelomicno. Primjetili smo problem kod primanja slika putem WhatsAppa. Jednostavno ih ne moze skinuti pa svaki put kada nam netko posalje nesto trebamo iskljuciti Wifi i ukljuciti mobilne da bi preuzeli sliku. Osim tog problema primjetio sam da se neke aplikacije povezane na internet ne mogu ucitati. Primjerice kada hocu provjeriti vremensku prognozu na aplikaciji Yr.no samo mi zapne na loading screenu jer ne moze povuci podatke sa interneta, izgasim wifi, ukljucim mobilne podatke i ucita se za sekundu. Isto se dogada sa aplikacijom Strava. Feed se nikako ne moze ucitati putem Wifi-a, preko mobilnih radi odmah. Drustvene mreze rade bez problema, jedino recimo WhatsApp statuse ne moze ucitati. Slika statusa bude zamucena i jednostavnoe je ne moze ucitati putem Wifi-a.

 

Pokusao sam resetirati router na tvornicke postavke, promijenio sam ime mreze i lozinku jer sam pomislio da nam netko mozda opterecuje internet sa strane, ali nista nije pomoglo. Sada sam pustio mjerenje brzine interneta na Speedtest by Ookla i laptop spojen na Wifi mjeri brzinu 68.86 Mbps, a mobitel mjeri 45.38 Mbps. Nije neka drasticna razlika da ne moze preuzeti slike sa WhatsAppa ali isto ne razumijem zbog kojeg razloga je tolika razlika i kako rijesti ovaj problem. Problem je aktualan tek zadnjih 15-20ak dana, do tada je sve radilo uredno. Sto uciniti?

icon

Najbolji odgovor od nickno 20 January 2021, 00:37

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +3

Jel u međuvremenu bio neki update Androida pa je prestalo raditi? Probao otići s mobitelima na neki drugi wifi pa tamo isprobati? Ili neki drugi mob spojiti na svoj router? Budući laptop radi preko wifi-a, sumnjam da je do routera…

Na Mi A3 mi je stigao update, ali ga odgadam napraviti jer sam citao da bricka telefon korisnicima koji su ga vec napravili. Pitao sam u servisu za savjet, rekli su da sacekam do pocetka drugog mjeseca pa onda napravim update. Tako da je moj Android jos uvijek na istoj verziji kao i prije kad je sve funkcioniralo.

 

Cura ima Poco X3, ne znam iskreno jeli ona imala update u meduvremenu. Pokusali smo se spojiti sa jos jednim mobitelom i isto mu je pisalo Connected, no internet. Pokusao sam se spojiti sa svojim na Wifi u drugom stanu i tamo je radilo normalno.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Pretpostavljam da si probao resetirati wifi na mobitelu, zaboraviti mrežu pa ponovo ukucati settingse? Probaj ući u postavke routera i tamo promijeniti wifi channel na neki drugi. Obično je na automatik. To je znalo raditi problema sa nekim mobitelima i nekim verzijama windowsa čak ali mi ne drži vodu da je odjednom to problem.

Kod mene ista stvar. Cak smo nekoliko puta kontaktirali tehnicku podrsku, medjutim nista. Jos uvijek ista stvar. Restartali router, poslali nove postavke, brisali Wi Fi mrezu, al i dalje ne radi kako bi trebalo. U pitanju su Samsung Galaxy Note 10 pro, i Galaxy S10.

@gogsy1975  jucer sam pokusavao sa raznim kombinacijama postavki channela. Jedino mi nije jasno zasto i kako, ali nekad mi se mobitel spoji na Wireless 2.4G a nekad na Wireless 5G. Ali pokusao sam razne kombinacije za channele ali nista nije pokazalo neko poboljsanje pa sam vratio na Auto.

 

Sinoc sam riskirao brickanje mobitela i napravio sam update na ovom Mi A3 na Android 11. Poco X3 je vec bio na 11-ci. Wifi i dalje steka za odredene stvari. Znaci za neko normalno surfanje radi sve ok, ali na primjer preuzimanje slike sa WhatsAppa ne funkcionira (u postavkama je namjesteno automatsko preuzimanje slika putem Wifi-a, pokusao i sa tim ugasenim, ista je stvar). Prvo sam mislio da je do aplikacije pa sam pokusao obrisati Cache, nije uspjelo. Onda sam deinstalirao aplikaciju kompletno na oba mobitela i ni to nije pomoglo. Bas frustrira, kad sam u stanu hocu biti spojen na Wifi i onda kad mi dode neka slika moram se odspajat, ukljucivat mobilne pa opet spajat na Wifi.

 

@Dbla nadam se da cemo u ovoj temi naci neko rjesenje. Ja sam isto kontaktirao podrsku, cak su mi poslali tehnicara, ali nije znao pomoci.

Razina korisnika 3
Bedž +1

Pokušaj na mobitelu napraviti da ti je samo 2,4 g ili samo 5 ghz znaci jedan od ta dva stavi u zaboravi ,meni su se tako dok sam imao oboje stalno ukljucivali jedan pa drugi i tako je dolazilo do pucanja neta . Kad sam ostavio samo jedan na automatsko povezivanje rijesio sam problem.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Probaj u naprednim postavkama  wi-fija odabrati da ti je mac adresa adresa telefona a ne da je bira nasumično. Ovaj tvoj problem se meni javljao na mobitelu sve dok nisam na njemu namjestila statičku mac adresu, tj.wi-fi adresu telefona, tad se moj mobitel spojio na wi-fi 

 

Evo od sinoc iz cista mira radi sve normalno na oba mobitela. Doslovno nisam nista dira. Ako bude poslije nekad opet zezalo pokusat cu ovo sa MAC adresom.

🤣🤣🤣🤣 i kod mene ista stvar. Sve je proradilo popodne.

Odgovori