Riješeno

Volio bih imati optiku prvi mogući dan, kako to mogu sada dogovoriti?


Razina korisnika 1

Po kvartu je postavljena optika na stupove i one kutijice sad su na većini stupova. Mene zanima kada bi se najranije mogao na to spojiti. Da budem iskren što prije to bolje 🙂.

Generalna lokacija:10000 Zagreb - Trešnjevka-Jug - Saglišće -  jedna od ulica oko Križne ulice.

 

icon

Najbolji odgovor od Anonymous 9 April 2022, 17:44

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hm? Optika u Zagrebu na stupovima? U 2022. godini? Hm,prošlO je barem 15 godina otkako je bnet morao poskidati sve leteće kablove i uzemljiti kabelsku TV. Kaj je opet dozvoljeno stavljati zračne kabele?!?

Razina korisnika 1

Hm? Optika u Zagrebu na stupovima? U 2022. godini? Hm,prošlO je barem 15 godina otkako je bnet morao poskidati sve leteće kablove i uzemljiti kabelsku TV. Kaj je opet dozvoljeno stavljati zračne kabele?!?

Pitao sam radnike kad su zadnji put bili... rekli optika.

A bilo je i vrijeme, telefonska linija koju imam je katastrofa ono 6Mb/s, pa sam na 4g a i on mi polako ide na živce, nema port forwarding a i generalna stabilnost konekcije nije sjajna.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema zakona gdje piše da kablovi ne smiju ići po stupovima sve ovisi o vlasniku postojećih stupova, I ADSL bakar ide po stupovima…..

Razina korisnika 1

Neko zna možda nešto o optici na području oko Kružne ulice onda?  Čuo sam da meki dobiju optiku dva tri tjedna nakon što vide radnike da postavljaju, a drugi pak kažu da se čeka 9 mjeseci. A mislim da A1 postavlja iako nisam 100% siguran.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo ovdje imaš interaktivnu kartu o svim trenutnim postavljanjima svjetlovoda

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza#list

A za Trešnjevku sam našla ovo, ti znaš gdi je tvoja ulica na ovoj karti 😋

 

Evo ovdje imaš interaktivnu kartu o svim trenutnim postavljanjima svjetlovoda

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza#list

A za Trešnjevku sam našla ovo, ti znaš gdi je tvoja ulica na ovoj karti 😋

 

nickno hvala puno….jako korisno

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @Vedran RS, molim te provjeri privatnu poruku te nam se javi s detaljnijim informacijama kako bismo mogli proslijediti na provjeru. 

Samo jedno pitanje. Vidim da u isto vrijeme i A1 i Telemach pokrivaju optikom isto područje 

Trešnjevke. Da li je moguće da se to radi napokon u “kompi”. Ako da, to bi bilo 

pohvalno jer bi utjecalo na brže uvodjenje optičkog interneta u dijelovima RH

gdje nije baš jako profitabilno kao zgrade (na pr obiteljske kuće)

Razina korisnika 1
Bedž +2

 Pozdrav @zkajfez , A1 neovisno o drugim operatorima radi na razvoju vlastite optičke infrastrukture te ima najveću optičku mrežu u Hrvatskoj s kojom pokriva 600.000 kućanstava. Ovisno o mogućnostima i potrebama mobilna ili fiksna infrastruktura iznajmljuju se i drugim operatorima.

Razina korisnika 3
Bedž

Samo jedno pitanje. Vidim da u isto vrijeme i A1 i Telemach pokrivaju optikom isto područje 

Trešnjevke. Da li je moguće da se to radi napokon u “kompi”. Ako da, to bi bilo 

pohvalno jer bi utjecalo na brže uvodjenje optičkog interneta u dijelovima RH

gdje nije baš jako profitabilno kao zgrade (na pr obiteljske kuće)

To mi je zanimljivo..Svi se guraju stavljati optiku u iste kvartove i u doslovno iste zgrade,a kvartove sa kućama tlo "šljivi". Ja sam im već 2 puta slao upite o planovima za moju adresu i kvart,prvi put prije godinu dana,a drugi prije 11 dana i nema odgovora ni na jedan upit.

Odgovori