Užasno loš internet

  • 31 January 2021
  • 20 odgovora
  • 2473 pregleda

Najgora stvar u svemu ovome je što A1 operateri na ovom forumu toliko rijetko odgovaraju na poruke u kojima ljudi stvarno iznesu činjenice i objasne u čemu je problem. Najjednostavniji njihov odgovor je da nazovemo njihovu službu koja kaže da ona ne vidi u čemu je problem. Jednostavno ne znam što reći. 


Odgovora 20

Znaš već odgovor, resetiraj ruter a za mobitel, prebacite na 3G. Već je tisuću puta napisano da je A1 preopterećen, puno prijelaza sa Tele 2 u A1 i za sada A1 nema rješenja za to. I nadam se da rade na tome problemu da nam svima omoguće internet 21 stoljeća.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ma, nakon razdoblja od skoro 2 mjeseca relativno solidne brzine (20-30 Mbit/s) A1 se vratio na stari shit.

 

 

Razina korisnika 2

i sam sam imao istih problema godinama, živim u ruralnom području a bazna stanica na koju se spajam udaljena je 2,6 km, nebrojeno puta sam zvao TP pisao mailove uglavnom je bilo “provjerili bumo”  , dobio sam čak dva zamjenska rutera , promijenio gsm karticu 2 puta i opet isto ….

Pozz ljudi, nakon 2 godine borbe sa A1 i lošim internetom(loš ping i brzina) ili kako bi oni rekli “bazna stanica je preopterečena, prebacite na 3G mrežu” pa kad prebacim imam brzinu 1mb/s a upload 15..Našao samostalno rješenje..RUTER!! Nakon 3 različita rutera otkrio koji je najbolji u A1 a ne nude ga nego večinom daju onu katastrofu od rutera pod imenom ZTE...Najbolji ruter je SOYEALINK model:B535-333.. Tako da nije sve do prenatrpanosti mreže i prebacivanja iz 4G na 3G i ostale gluposti..Ovaj ruter se ističe jako za razliku od ovih ZTE loših..Pričali su mi da sam baš neka crna točka di internet puca itd itd...Tehničari dolazili i rekli mi da ništa ne mogu, da imam pravo besplatno raskinuti ugovor.. Sa tim ruterom sada imam brzinu od 116 mb/s a do sada sam max imao 35 mb/s a večinom 0,5 ili 1 mb/s….Meni je pomoglo i ping mi je 19.. Nadam se da sam nekome pomogao.. 2022 godina, reklamiraju se 5G mreže a nisu sposobni ljudima omogučiti normalnu 3G mrežu sa normalnom latencijom...I od svih tehničara,podrške itd na kraju moraš sam sve istražiti i saznati..javite ako je nekome ovo pomoglo..LP

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • ivan1003  Na krivim mjestima si tražio rješenje žao mi je što si se mučio dvije godine ali bitno da si riješio….

Razina korisnika 3
Bedž

U skladu sa nazivom teme...

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Da kucnem o drvo, kod mene već dugo vremena solidno.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

U skladu sa nazivom teme...

 

E sad gdje je greška kod A1 ili kod tebe?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nemere nijedna tema bez nekog malog trollića, pa eto mene dobrovoljca (kao trollića 😛)

Mobilni internet, Zagreb, blizu smetlišta, ali ne preblizu tak da mi je zrak čist 😛

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ajde kad se trola, da se pridružim trolanju

A1 optika, Zagreb, odmah prva ulica lijevo…

 

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Eto, znamo da u Zagrebu, prva ulica lijevo i blizu smetlišta A1 ima super brzi optički i mobilni internet, a gdje je taj užasno loš internet? 😋 

Heh, falit će mi 5G kad se vratim kući, tam imam 4G+ od 10 do 180Mbps 🤨, 5G još nisam uspjela uloviti, stanujem u pogrešnom dijelu grada 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja na žalost još nemam 5G uređaj pa ne mogu isprobat, no 4G ide i do 320 Mbps, naravno na većini lokacija je ipak oko 150-180 kao i tebi.

https://streamable.com/qzj84p

Ovo je doduše HT test jer ni nisam na A1 mobilnoj trenutno, no A1 se pokazao čak i boljim po pitanju brzina…

A 5G sam očekivao da će okinuti 1Gbps, frendu na Telemachu prođe 1Gbps bez frke, jesi probala na nekim drugim lokacijama napraviti speedtest? Mislim opet su to fenomenalne brzine bez daljnjeg no ta tehnologija bi trebala dati još i više, točnije duplo više nego što si dobila, pa čisto picajzla iz mene progovara..

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nisam nigdje drugdje isprobala speedtest, nisam se sjetila, ali uzmi u obzir da sam mjerila u udarnim večernjim terminima kad valjda sve živo i neživo visi na netu 🙂

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo, i ovo je kakti 5G, meni se čini da su se mobilni surferi natiskali oko smetlišta, pa sad ispaštamo svi 🤣

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

To je kazna jer smo se sprdali sa ovima sa sporim internetom i lijepili gigabitne i polagigabitne test screenove 😜

Razina korisnika 6
Bedž +6

Khmmm, kazna za trolanje, veliš 😛. Imam ja i netrolskog sadržaja u evidenciji speedtesta 🤭, početak ljeta,tj.sezone skakavaca koji su svojom najezdom na Jadran uništili svako ozbiljnije surfanje preko A1 😛

 

Razina korisnika 3
Bedž

U skladu sa nazivom teme...

 

E sad gdje je greška kod A1 ili kod tebe?

Kod njih, prezagušena bazna stanica jer toranj eNb696 jedini pokriva cijeli kvart, dok od okolnih tornjeva nema koristi.

Inače, prije par dana sam nabavio SIM karticu na bonove od HT-a, a pogledajte njihove brzine u Zagrebu..

Kod mene doma brzina ide oko 600-700 Mbps.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Zlatko  Ne mora značiti da je bazna zagušena. Možda nisi na dobrom položaju naspram A1 tornja. Toranj eNB ID 696 ima 5G međutim tebi na mobu piše 4G+ pa pretpostavljam da si testirao mobom . Znači već su tu dva parametra koja nisu ista kad testiraš tj 4G vs 5G

Razina korisnika 3
Bedž

Namjerno sam na mobu stavio 4G jer sam skužio da je u zadnjih par dana na Homeboxu B535 slaba brzina, doslovno ništa se nije moglo preko njega, a do tada je bilo ok, brzina oko 100 Mbps dok nije zagušenje, a u najopterećenije doba dana oko 40, pa ok,nešto se i moglo. Ajd , sada je nešto bolje. A nije ni 5G nešto ako ga ima na tom tornju, evo sad mjerio preko moba, ide do 60 Mbps, a to je ništa. Meni najbliži toranj sa pravom 5G brzinom je na A1 centrali u Vrtnom putu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Probaj još na B535 ispitati svaku frekvenciju posebno i dvije najbrže spojiti

Odgovori