Riješeno

Uvođenje optike u zgradu / stan

  • 20 February 2022
  • 7 odgovora
  • 1230 pregleda

Razina korisnika 3
Bedž +2
  • Glavni forum savjetnik
  • 142 odgovora

Trenutno imamo od Bneta koaks u zgradi koji nam omogućuje brzi internet, ali zanima me da li je moguće zatražiti uvođenje optičkog kabla u zgradu, čujem da su negdje uvodili to i da im je trebalo cca 5-6 sati za cijelu zgradu što i nije baš puno vremena. Da li bi za uvođenje trebalo imati potpise ostalih stanara koji pristaju na to, ima li to neku cijenu i da li je to moguće izvesti trenutno ili samo novije zgrade imaju optiku provućenu.

icon

Najbolji odgovor od A1_Leona 21 February 2022, 21:37

Pogledaj original

Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 7

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ja imam koax od bnet-a, zgrada od 40 stanova i zvao sam da se raspitam za optiku koja je btw. provučena uzduž cijele ulice i rekli su mi da im nije isplativo uvoditi u zgradu jer koax pretplatnika već imaju dosta u zgradi a i ht je već uveo svoju optiku. Pošalji upit mailom pa će ti odgovorit.

Razina korisnika 3
Bedž +2

Znam da HT sigurno nema optiku provućenu, ali zgrada ima samo 23 stana i vjerovatno će mi reći istu stvar,a stanari su malo stariji pa vjerovatno ni ne znaju šta je optika. Budem mail poslao svejedno, znaš li na koji mail se šalju takvi upiti.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ja sam ako se ne varam slao na mail službe za korisnike. Mail: sluzba.za.korisnike@a1.hr

Razina korisnika 3
Bedž +2

Iskreno, bez obzira na profit trebaju proširiti modernu tehnologiju, a pogotovo sada kako im TCom radi sve veću konkurenciju sa svojim gigabitnim internetom.

Razina korisnika 1
Bedž

Iskreno, bez obzira na profit trebaju proširiti modernu tehnologiju, a pogotovo sada kako im TCom radi sve veću konkurenciju sa svojim gigabitnim internetom.

Ništa od optike sa A1 po zgradama.
Tu ti A1 dovuče optiku do ormara i onda ide COAX modul jer im je tako jeftinije.
Dobiješ 200/20 kao početnu brzinu i do 1000/100.
 

Razina korisnika 3
Bedž +2

Iskreno, bez obzira na profit trebaju proširiti modernu tehnologiju, a pogotovo sada kako im TCom radi sve veću konkurenciju sa svojim gigabitnim internetom.

Ništa od optike sa A1 po zgradama.
Tu ti A1 dovuče optiku do ormara i onda ide COAX modul jer im je tako jeftinije.
Dobiješ 200/20 kao početnu brzinu i do 1000/100.
 

Očekivano. Hvala na odgovoru.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Cole možeš li nam svoju adresu poslati OVDJE za provjeru? :smiley: Naša optička infrastruktura dostupna je i u stambenim zgradama na određenim lokacijama, kao i infrastruktura putem koaksijalnog kabela. Konstantno radimo na poboljšanju naše usluge i infrastrukture, pa tako i na sve više kabelskih priključaka nudimo i Super i Turbo Internet paket. Super Internet paket uključuje raspon brzine od 140/14 do 200/20Mbit/s, a u Turbo Internet paketu raspon je 0.7 do 1Gbit/s za download te od 70 do 100Mbit/s. Kod paketa na optičkoj infrastrukturi je upload veći pa tako za Super internet raspon iznosi 140/70 do 200/100Mbit/s i za Turbo Internet od 0,7/0,35 do 1/0,5Gbit/s.