Riješeno

ugradnja optike problemi

  • 3 October 2020
  • 3 odgovora
  • 1678 pregleda

Pozdrav. Imam problem kod ugradnje optickog kabela na novu kucu koju nebih htio poruzniti kanalicama. Imam više pitanja- dali je moguce povući optiku uz žlijeb za kišu? Dali je uopce obvezna neka kanalica ili žica moze ici “gola uz žlijeb? Dali je moguce staviti i crnu/smeđu žicu ili se stavljaju samo bijele??

icon

Najbolji odgovor od A1_Mirna 4 November 2020, 12:51

Pogledaj original

Odgovora 3

Bedž +1

Pozdrav @mpuljev, možeš li mi OVDJE napisati adresu i mjesto o kojem je riječ kako bih provjerila detaljnije sve mogućnosti?

Crna ide, kako hoćeš i gdje hoćeš. Normalno kuda hoćeš.

Razina korisnika 1
Bedž

Pozdrav. Imam problem kod ugradnje optickog kabela na novu kucu koju nebih htio poruzniti kanalicama. Imam više pitanja- dali je moguce povući optiku uz žlijeb za kišu? Dali je uopce obvezna neka kanalica ili žica moze ici “gola uz žlijeb? Dali je moguce staviti i crnu/smeđu žicu ili se stavljaju samo bijele??

 

Optici ništa nesmeta ako nisi znao/znala THT i A1 vuku optiku u zadnje vrijeme preko stupova od struje.
Na sve šta trebaš obratit pažnju je gdje će ti optički kabel ući u kuću jer tu će ti biti ONT na kojeg spajaš opremu(ruteri,telefoni,itd..)

 

Ako sam te dobro shvatio htio/htjela bi optički internet od strane ISPa.

Ugradnja optičkog kabela u stan/kuću neće ti ništa pomoći ako ti ISP nema provučenu optiku do tvojeg stana/kuće.

Ako trenutno nema optike do tvojeg stana/kuće onda si vjerovatno na bakrenim paricama ili COAXu.

Odgovori