Riješeno

UBEE TVW625 vs HUAWEI HG658 v2

  • 9 February 2023
  • 1 odgovor
  • 91 pregled

Pozdrav,

kao što naslov kaže, kakva su vaša iskustva s ova 2 routera, koji je bolji? Odnosno koji je manje loš, da se bolje izrazim? Znam da su oba low budget. Po komentarima ovdje, i drugim forumima, doslovno ništa pozitivno nisam našao ni za jedan ni za drugi.

Nažalost, nemam drugog izbora osim bakrene infrastrukture, tako da u ponudi su samo ova dva routera.

Olakotna okolnost je da imam svoju MikroTik opremu, tako da bi ovaj router bio u bridge modu, i služio samo kao modem. Bez ikakvog routanja, dhcp, wifija…. ičega. Samo se treba spojit na internet i proslijedit konekciju MikroTiku, koji će raditi sve ostalo.

Moje dosadašnje iskustvo sa Huawei routerima je poprilično loše. Ali s druge strane za UBEE nisam nikad ni čuo. Jako malo se o njima može i na googleu naći. Ono što sam našao je da mu treba 6-7min da uspostavi vezu, što je smiješno i neprihvatljivo (bilo bi i prije 20 godina, a kamo li u 2023.)

Tako da, trenutno više naginjem Huaweiu, iako sam sto puta rekao da njihove routere ne želim više u životu vidjeti.

Ako ima kakvog utjecaja, planiram uzeti internet+tv.

Ako je potpuno svejedno koji od ta dva, onda bi uzeo onaj koji je dimenzijama manji. Što za UBEE uopće nisam uspio pronaći.

icon

Najbolji odgovor od Pero357 11 February 2023, 21:15

Pogledaj original

Odgovora 1

Razina korisnika 4
Bedž +3

Nemam točne dimenzije ali su u principu iste veličine, možda par milimetara razlike. Nema ni neke razlike među njima, nije niti jedan ni bolji ni lošiji od drugog.

Ne moraš si ni razbijati glavu kojeg ćeš uzeti od A1, nitko te ne pita - kao i bilo koji drugi operator u državi ne nude negdje na ugovoru odabir routera kojeg ćeš od njih dobiti na korištenje, već ti ga samo dodijele. Drugo je sa uređajima koje kupuješ, ali ovo ostaje u njihovom vlasništvu.

Btw, znam privatno za dvije nedavne aktivacije (unazad 2 mjeseca), u oba slučaja je dodijeljen Ubee. Valjda im je on trenutni go-to model.

Odgovori