Riješeno

TP-LINK AV200 spajanje putem struje

  • 14 August 2017
  • 7 odgovora
  • 1298 pregleda

Počeli smo koristiti vaše usluge prije 6 dana, trio paket. internet je za sve ukučane, znači da bi bilo dobro da je signalom pokrivena cijela kuća. Kod nas je stanje takvo da je jejedino u prostoriji gdje je ruter signal dobar, u svim drugim prostorijama signala skoro i da nema a kada ima puca svakih 10 sekundi. jači nam je signal od interneta od 9 susjeda nego naš. U svemu tome koristim tp-link povezivanje preko struje koje nažalost nikako osposobiti. uspijem se spojiti ali mi piše "neprepoznata mreža". napominjem da sam u postavkama tp linka upisao pravilnu lozinku 10 puta. do sada smo bili na amisu, imali smo signal u cijeloj kući i tp link nam je uredno radio preko struje. da li netko ima kakav savjet kako osposobiti tp link da radi ispravno?
icon

Najbolji odgovor od A1_Marko 15 August 2017, 18:02

Pogledaj original

Odgovora 7

Bok @katarina.dragicevic

Molim te malo više informacija.
Konkretno "uspijem se spojiti ali mi piše "neprepoznata mreža""... Na što i čime se uspiješ spojiti, i gdje se javlja poruka "neprepoznata mreža"?
Koji router sada trenutno koristiš?
OK. znači računalo javlja da se nije dobro spojilo sa TP-LINK AV200.
Kako ne znamo na koji način radi TP-LINK AV200 moram te pitati je li možda u samom tom uređaju definirana IP adresa ili range IP adrese pod kojim treba raditi. Naime HG8245 radi na adresi 192.168.100.1 , pa ako TP-LINK možda radi u nekom drugom subnetu (npr: 192.168.1.x) onda se moguće neće moći ispravno spojiti na router.
Možda da pokušaš vidjeti u postavkama routera vidi li se ispravno spojen TP-LINK (vidljiva njegova MAC adresa u uređajima spojenih LANom).
Provjeri da ti je TP-LINK LAN kabelom spojen u LAN1 ili LAN2 utor na Huawei HG8245.
Nije mi još jasno o kojoj se lozinci radi, ako su svi uređaji spojeni LANom. Tada nikakva lozinka ne bi trebala biti potrebna.
Ako IP adresa sa printscreena prikazuje adresu LAN-a, a router je na adresi 192.168.100.1 onda je možda to uzrok problema. Teško je komentirati bilo što jer nismo upoznati sa uređajem.
Kako ne znamo jesu li kakve postavke unošene nekada u D-LINK, možda ne bi bilo loše vratiti ga na tvorničke postavke i pokušati tada.
Pokušaj vidjeti na http://www.dlink.com/hr/hr/contact-d-link podatke za kontakt D-linka u Hrvatskoj. Vjerojatno oni imaju neke upute.
zaboravio sam napomenuti da se radi o optici
koristim router Huawei HG8245. tp link služi za spajanje kompa sa routerom preko električne mreže. sasotji se od dvije baze gdje sam prvu priključio mrežnim kabelom i uključio u utičnicu za struju blizu routera. drugu bazu sam uključio u utičnicu u drugoj prostoriji gdje mi se nalazi komp, i isto tako mrežnim kabelom povezao sa kompom. tada se na kompu pojavi onaj znak da je mreža priključena (kao monitor) ali se na njemu nalazi žuti trokut sa uskličnikom i piše neprepoznata mreža. napominjem da sam lozinku točno upisao.i da mi je do sada to radilo bez problema na amisovoj mreži
Za lozinku i sam sada vidim, ona je potrebna samo zato jer isti taj tplink služi kao i bežična mreža. spajao sam ga i u lan1 i u lan2, ista stvar i u jednom i drugom. e sada vjerojatno bi moglo biti ovo što ste rekli oko ip adrese, a to je već malo teži slučaj za mene. sa engleskim sam slab a inače se bojim dirati u neke postavke da ne bi sve zablokiralo. ako ima negdje gdje bih to mogao vidjeti kako upariti, nekakva uputstva, bio bi jako zahvalan da me uputite.
http://prntscr.com/g8i99k

ovo je nekakav status tp - linka

Odgovori