Tele2 uveo prvi pravi mobilni Flat Internet u Hrvatskoj i ukinuo naknadu za pristup mreži

  • 25 April 2017
  • 30 odgovora
  • 17226 pregleda

Razina korisnika 2
  • Forum rekreativac početnik
  • 32 odgovora
Pa eto sada, da vidimo VIP-ov odgovor ovome.
http://mob.hr/tele2-uveo-prvi-mobilni-flat-internet-u-hrvatskoj-i-ukinuo-naknadu-za-pristup-mrezi/

Korisnik sam Homebox Turbo, ograničenje 100 GB. Ne znam što bi me spriječilo da uzmem taj paket od Teletine (pokućni internet) i pičim na pravom flatu (1 TB)?
Bilo bi OK da VIP pod 'mus' razmisli o ograničenju od 100 GB i podigne novim/postojećim korisnicima promet na barem 200+. Jer sa ovom novom Tele2 tarifom me nećete zadržati na svojoj mreži.


Odgovora 30

cat4.
Stvarno bi ubilo naše operatere kada bi ponudili uređaje(osim mobitela) koji podržavaju brzine koje reklamiraju.
Razina korisnika 7
Bedž +3
To je super znat, jer homebox se može koristit samo u vipovoj opremi. Mislim možeš ti prebaciti u šta hoćeš, ali onda vip ne odgovara za uslugu...
Razina korisnika 6
Bedž +4
Za sada sam prezadovoljan s tim pokućnim internetom. Brzina mi je ugl. oko 40/20. Tako je otprilike bilo i na Vipu. Internet mogu seliti gdje hoću, vaditi sim karticu, stavljati u drugi uređaj itd. Prebacio sam se na tu novu tarifu i sad se samo nadam da neće biti prevelike navale pa da se mreža preoptereti.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Evo brzine kada stavim karticu u mobitel i izađem na otvoreno gdje je pun signal:

Ne trči pred rudo. Tele kartica je u cat4 huaweiju i funkcionira kao i homebox, ne možeš baš prebacivati karticu kako te volja ;

Karticu mozes prebacivati kako te volja,mozes uzeti i samo karticu bez routera.Ja uzeo samo karticu,imam viska mobitel pa peglam preko hotspota i zasad je sve i kako i pise.Znaci potpisano bez ugovorne obaveze,uslugu mogu raskinuti kada hocu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne trči pred rudo. Tele kartica je u cat4 huaweiju i funkcionira kao i homebox, ne možeš baš prebacivati karticu kako te volja ;)
Mislim da VIP neće više ništa raditi, jer su oni bili prvi, poduplali su mobilni promet u govornim tarifama i makli uvjetno ograničenje od 150Gb u noćnoj. Tele je odgovorio ovim, a HT dodao mogućnost streaminga za YT, Netflix, HBO, Pickbox i (novu) tarifu za mlade...
Mislim da ćemo na nove odgovore malo pričekati.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ma istina je da VIP cilja... Drugo je što podbacuje hahaha
Ali mislim da je Acer više išao u smjeru da VIP neće dati sad neograničeno gb ako zna da isto ne može isporučiti.
Razina korisnika 5
Ne trči pred rudo. Tele kartica je u cat4 huaweiju i funkcionira kao i homebox, ne možeš baš prebacivati karticu kako te volja ;)
Mislim da VIP neće više ništa raditi, jer su oni bili prvi, poduplali su mobilni promet u govornim tarifama i makli uvjetno ograničenje od 150Gb u noćnoj. Tele je odgovorio ovim, a HT dodao mogućnost streaminga za YT, Netflix, HBO, Pickbox i (novu) tarifu za mlade...
Mislim da ćemo na nove odgovore malo pričekati.

Ubio se Vip od ponude 😃

A HT... na tarifi za mlade, 3 GB prometa, besplatan streaming za Youtube, Netflix, HBO i Pickbox u veličanstvenoj rezoluciji od 480p i čak 200 (ili 300?) minuta za 169 kn! Ma fantastična ponuda. :?:?:?

Pa da, imaju mobilnu verziju za 85 i pokucni za 170... I bezbroj ne znači beskonačno, ali dobro...
Erm... u ovom slučaju znači. Na govornim tarifama dobiješ 5 GB dnevno i ako potrošiš svih 5 u jednom danu, možeš beskonačan broj puta aktivirati po extra 2 GB - besplatno. I tako sve do ponoći kada dobiješ novih 5 GB. I tako cijeli mjesec. Je kvaka, ali ne kvaka tipa HT ili Vip gdje imaš 1 GB za cijeli mjesec i onda mizernih 64 kbit/s što je prestalo biti dovoljno negdje 2007. godine.

Na pokućnom je uključen 1 TB mjesečno, ako to potrošiš, i dalje imaš neograničen promet po punoj brzini osim od 18 do 23 sata kada brzina pada na 1 Mbit/s - što je potpuno razumljivo, najveće je opterećenje mreže u tom terminu. Nakon 23 sata? Puna brzina sve do 18 sati sljedećeg dana.

Ove tarife u teletu su prilično velika pljuska konkurenciji i uz agresivnu marketinšku kampanju Tele2 može ukrasti popriličan broj korisnika što mobilnih, što fiksnih usluga.
Razina korisnika 5
Nakon malo više od godine dana na 10/0.5 - i više nego zadovoljan.

Razina korisnika 6
Bedž +6
Kako vrijeme prolazi sasvim je normalno da operateri nude veće pakete inernet prometa, Vip-ov Homebox Tubro je već dugo na tržištu i onda kada je krenuo bio je najbolja opcija što se količine podatkovnog prometa preko LTE-a tiče. Glupo je sad kukat "e da nisam potpisao ono tad, sad bi ovo tu" - to je kao da si kupio ajfon15 prije godinu dana i onda sada kukaš da si trebao čekati ajfon16 jer je bolji. Naravno da je bolji kada je tek izašao na tržište.

Sumnjam da će VIP tako skoro mijenjati Homebox Turbo i ići politikom "e ako su oni danas 1Tb, mi ćemo sutra 2Tb". No way. Kao što je sunašce rekla potrajat će ovo još, ja bi reko barem godinu/dvije. 100Gb i noćni flat je čist pristojna ponuda, uz to Vip cilja i na kvalitetu te usluge (brzinu) koja očito jednom low cost operateru kao Tele2 nije važna. Svakako pozdravljam ovaj potez Tele2 ali ne mislim da će puno uzdrmati VIP da će reagirati odmah na to.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Jel se može vadit sim kartica iz tog njihovog pokućnog, kakvu daju (nano, micro, velika?) i kakva je brzina interneta na mobitelu ako si probao?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Da, to je odlično onda. Jesi probao ziggy napraviti speedtest na mobitelu, posebno me zanima ako je cat6 uređaj u pitanju.
Evo danas kad mi je ukljucena usluga brzine.


Koji je to uređaj?

p.s. to je Pokućni, ne? Ili mobilna voice Bezbroj Gb?


Pokucni je, da..Uredaj -kinez Zopo.
nedavno bio u vip centru i pitao za homebox, iznnadio se kad je rekao 150 kn i nist vise jer je prije mjesec dana bila druga prica, isto tako zvao me agent nedavno i isto to nudio da bi vrhunac bio jucer kad je neki decko dosao, isto predstavnik vip-a. ide od kuce do kuce i nudi isto tu uslugu za 150 kn i odmah ce on sve odraditi i spojiti... pa sad kad vidim to, jesu se uzjebali zbog ponude tele 2 ili nas brze zele preveslati da potpisem ugovor na 24 mjeseca pa da ce uskoro izaci neka nova njihova ponuda za istu cijenu ali kao sto je netko rekao 200 ili vise Mb-a?! uzeo sam broj od tog decka jos je tu dan-dva, vrti se po mjestu i okolini.. sad imam t-com flat i kucni za cca 230kn.. ovdje je jako los signal za njihovu mobilnu mrezu.. jer sad kad vidim bojim se uzeti taj homebox od 100 jer mislim da ce otici prije nego sto mjesec zavrsi... u dilemi sam da li uzeti homebox ili njihov klasicni flat za 155 kn... sta vi mislite hoce li uskoro neka ponuda od vip-a od vise Mb-a da sad ne uzmem ili?
nedavno bio u vip centru i pitao za homebox, iznnadio se kad je rekao 150 kn i nist vise jer je prije mjesec dana bila druga prica, isto tako zvao me agent nedavno i isto to nudio da bi vrhunac bio jucer kad je neki decko dosao, isto predstavnik vip-a. ide od kuce do kuce i nudi isto tu uslugu za 150 kn i odmah ce on sve odraditi i spojiti... pa sad kad vidim to, jesu se uzjebali zbog ponude tele 2 ili nas brze zele preveslati da potpisem ugovor na 24 mjeseca pa da ce uskoro izaci neka nova njihova ponuda za istu cijenu ali kao sto je netko rekao 200 ili vise Mb-a?! uzeo sam broj od tog decka jos je tu dan-dva, vrti se po mjestu i okolini.. sad imam t-com flat i kucni za cca 230kn.. ovdje je jako los signal za T-COM mobilnu mrezu.. jer sad kad vidim bojim se uzeti taj homebox od 100 jer mislim da ce otici prije nego sto mjesec zavrsi... u dilemi sam da li uzeti homebox ili njihov klasicni flat za 155 kn... sta vi mislite hoce li uskoro neka ponuda od vip-a od vise Mb-a da sad ne uzmem ili?
Naravno da ima razlike i nisam ništa rekla što se toga tiče. Pozdravljam što su pošteno odgovorili i opet eto na neki način kreiraju budućnost tržišta kao što su to svojedobno radili s micanjem uspostava poziva, revolucijom isl. Ali i dalje se radi o hirovitom mobilnom internetu. Tko nema alternative ponuda je odlična. Pod uvjetom da je u području dobre pokrivenosti teletom, i da Huawei odradi posao dobro, odlično. Vrijeme će pokazati je li tele (opet) zagrizlo u prevelik zalogaj ili će napokon uspjeti u zauzimanju željene bolje pozicije na telekomunikacijskom tržištu Hrvatske.

E nisam se mogao suzdržati a da ne potrošim svog vremena i da kreiram account samo da se osvrnem na tvoj post. Kao prvo, VIP je sra***, kao i "T-smradovi". Dva monopolista za koja se nezna kome više puca ona stvar za korisnike. Samo isisavaju pare iz džepova građana sa uslugama koje nema niti Burkina Faso. U svakom tvom komentaru dižeš famozni VIP u nebo a cinično spominješ neki hiroviti internet od Tele2. Te plaćaju za te komentare???

Ajmo sada od početka.
Kao prvo, si svjestan/na da plaćamo najskuplji internet u Europi (omjeru sa primanjima koje imamo), a imamo najgore brzine interneta u cijeloj EU (pogledaj malo statistiku ako ne vjeruješ). Kao drugo živim u Danskoj i tamo nema monopola, te su cijene nevjerojatno pristupačne. Za 300DKK tvrtka Hyper nudi optiku 1/1Gbps (imao je ja) i nema limita i krađe Mbps kako bi se nakačio novi korisnik (kao u slučaju T-Hitlera) pa ti onda kasnije palamude kako je stara infrastruktura, pa udaljenost (što je apsurd jer u mome slučaju je nova infrastruktura sve do centrale, a centrala parsto metara ispod. Sve do toga da se prepucavaju kako ne može više od 28Mbps (a imao je godinama prije nego su naglavinjali još nekoliko desetaka korisnika). Kao treće, kupi poštenu profi Yagi antenu i usmjeri u repetitor pa ćeš imati stabilan link, a ne one interne antene ili one kineske omni lopate od antena. Kao četvrto Cat4 kažeš? Što fali tome? Ide do 150Mbps. Daleko više nego što isti jedan operator u HR nudi (osim ako nisi firma). Kao peto citiram "ako Huawei odradi posao dobro...". Huawei je jedna od najboljih ako ne i najbolja kompanija što se tiče mobilne mreže. Njihovi uređaju (ako nisu mijenjani već originalni) rade perfektno. Imaš B315 koji ti daje brzinu do 150Mbps što je ponavljam i više nego dovoljno tu u HR jer ti operateri ne žele dati ni približno tome, ili B525 koji je još bolji. Znaš li da su nedavno izbacili prvi komercijalni 5G router (5G CPE mmWave) čiji protok podataka ide i do 2Gbps. Tako da nema potrebe biti ciničan/na i bacati krivnju na Huawei već isključivo na pohlepne i korumpirane operatere!
Razina korisnika 7
Bedž +3
Pa da, imaju mobilnu verziju za 85 i pokucni za 170... I bezbroj ne znači beskonačno, ali dobro...
Razina korisnika 7
Bedž +3
Naravno da ima razlike i nisam ništa rekla što se toga tiče. Pozdravljam što su pošteno odgovorili i opet eto na neki način kreiraju budućnost tržišta kao što su to svojedobno radili s micanjem uspostava poziva, revolucijom isl. Ali i dalje se radi o hirovitom mobilnom internetu. Tko nema alternative ponuda je odlična. Pod uvjetom da je u području dobre pokrivenosti teletom, i da Huawei odradi posao dobro, odlično. Vrijeme će pokazati je li tele (opet) zagrizlo u prevelik zalogaj ili će napokon uspjeti u zauzimanju željene bolje pozicije na telekomunikacijskom tržištu Hrvatske.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Zato što si u početku bio sam u susjedstvu, a sad vas ima još deset ili više 😉 to jednostavno tako ide.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nije loše, posebno mi se upload sviđa koji je veći čak i od VIP-a. Ja na VIP-u nikad nisam dobio više od 33-35mbps, gdje god u Zagrebu mjerio. Download je naravno 3x veći u VIP-u.

Koji je to uređaj?

p.s. to je Pokućni, ne? Ili mobilna voice Bezbroj Gb?
Razina korisnika 6
Bedž +6
taj Zapo je cat4 ili cat6?
Razina korisnika 2
Malo sam editirao post jer sam mislio da se samo radi o mobilnoj tarifi, no radi se i o pokućnom internetu također.
Pls. pročitaj cijeli članak.
Razina korisnika 2
Pa dobro ako nema razlike između 100 GB i 1 TB onda stvarno ne znam kako računaš. Velika je razlika zar ne?
Razina korisnika 2
Naravno, slažemo se o 'hirovitom mobilnom internetu', isto tako je i hirovito i na VIP-u. U početku prva dva-tri mjeseca brzina je bila 70 mbps, dok zadnjih mjesec-dva ne ide iznad 30 Mbps.

Odgovori