Riješeno

Svakodnevni prekid internetske veze

  • 1 March 2022
  • 8 odgovora
  • 773 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 5 odgovora

Svakodnevno točno u ponoć internetska se veza prekida na tridesetak sekundi, TV i dalje radi, no WLAN ne prenosi internetsku vezu.

Router je Ubee TVW 625 0S 000.

Zanima me o čemu je tu riječ.

Hvala.

icon

Najbolji odgovor od A1_Drazen 2 March 2022, 16:48

Pogledaj original

Odgovora 8

Razina korisnika 7
Bedž +3

Bit će da je klasična rekonekcija koju si slučajno primjetio. Događa li se i tijekom dana? Ako znaš da je točno u ponoć, jesi li probao gubi li se konekcija kad si povezan primjerice laptopom na net preko lan kabla u to vrijeme?

Da, baš sam sinoć pokušao, preko LAN kabela se veza ne gubi.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Testiraj malo, ako učestalo gubi wlan, prijavi kvar na routeru direktno tehničkoj (zovi SZK i prati putanju do tehničke) pa neka ti ga zamijene.

Već su mi mijenjali router prije mjesec dana jer se veza više puta dnevno prekidala na duže vrijeme, što nije riješilo problem, već mi se nakon par dana javio agent koji je nešto namjestio i otada takvih prekida više nema, ali ostali su ovi svakodnevni kratki u ponoć.. 

Razina korisnika 5
Bedž +2

@pomalo 

Nekada mi se ruter restartao svaka 24 sata zbog promjene IP adrese (dok je bio na bakru) možda je to i kod tebe slučaj. Ako si noćna ptica probaj upaliti ugasiti ruter što kasnije prije spavanja pa vidi da li se i dalje diskonekta u ponoć ili u ono vrijeme kada si ga ugasio/upalio.

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @pomalo, ako još imaš poteškoće s uslugom, molim te pošalji nam privatnu poruku s podacima vlasnika klikom na link OVDJE.

Razina korisnika 1

Pozdrav, vidim da je malo starija tema al mi se ne otvara nova. I ja imam slicnih peoblema sa svojim zte uređajem...... Cca 2-3 puta dnevno mi se router resetira sam od sebe. Kako sam do sad radio nisam iso za tim al sad kad sam na godianji to mi malo ide na zivce. Zalio sam se i poslali mi novi isti router koji je dosao juxer i spojim ga ja i bum opet isto. Opet se router resetira sam od sebe

Zanima me dal jos isto ima istih problema sa navedenim routerom? 

Razina korisnika 3
Bedž +2

 

Pozdrav, vidim da je malo starija tema al mi se ne otvara nova. I ja imam slicnih peoblema sa svojim zte uređajem...... Cca 2-3 puta dnevno mi se router resetira sam od sebe. Kako sam do sad radio nisam iso za tim al sad kad sam na godianji to mi malo ide na zivce. Zalio sam se i poslali mi novi isti router koji je dosao juxer i spojim ga ja i bum opet isto. Opet se router resetira sam od sebe

Zanima me dal jos isto ima istih problema sa navedenim routerom? 

 

Da li si probao isključiti IPv6 u opcijama routera i onda gledati da li će se resetirati?

Odgovori