Riješeno

Stavljanje routera EVW32C u bridge mode

  • 28 October 2021
  • 2 odgovora
  • 1314 pregleda

Dobili smo novi router nedavno i zatražili od SZK da nam ga prebaci u bridge mode i to je navodno obavljeno ranije danas. Međutim, nakon gašenja i paljenja što se tiče ponašanja uređaja ništa se nije promijenilo. I dalje dijeli adrese, i dalje filtrira promet, i dalje se spaja na WAN umjesto da prosljeđuje dalje…

 

Ne možemo konfigurirati vlastiti router iza njega budući da ne dobiva vezu. Radim li nešto krivo? Npr. ima li Ubee EVW32C neki specifičan port u koji moram spojiti svoj router (umjesto u bilo koji - zasad sam pokušao portove 1 i 4)? Postoji li neka dodatna postavka na njegovoj konfiguraciji koju treba promijeniti (pokušao sam gasiti DHCP i razne druge postavke ali ništa nije pomoglo).


Pokušao sam i na vlastitom routeru cloneati MAC adresu A1 uređaja, no u tom slučaju jednostavno ne radi. SZK me uvjerava da je naš router u bridge modeu, ali da ništa na ovom uređaju ne ukazuje na to da je bridge mode aktiviran (još uvijek mu mogu pristupiti preko 192.168.0.1, još uvijek se prijavljuje na WAN, itd kao što sam već rekao).

 

Može li se nešto drugo učiniti, osim eventualno zvati SZK još 5-6 puta dok ne dobijem nekoga tko je voljan dublje ući u problematiku situacije :disappointed_relieved: ?

icon

Najbolji odgovor od Pero357 30 October 2021, 16:41

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 4
Bedž +3

Na tom routeru nema nekakva dodatna postavka koliko znam. Na hfc-u se ne podiže pppoe konekcija, i ako spojiš samo jedan uređaj na lan bi taj trebao dobiti ip i moći pristupiti na neku vanjsku adresu. Kako se radi o bridge modu se naravno očekuje da je taj jedan uređaj tvoj router, ali teoretski ako spojiš jedan pc na lan utor ubee bi morao isto imati pristup prema vanjskim adresama - samo jedan. Dakle ako 2 uređaja na 2 lan porta ubee-a imaju pristup vanjskim adresama, nešto vjerojatno ne štima s njihove strane.

P.S. Znam da je malo stara tema, ali možda OP još nije riješio situaciju.

Hvala na odgovoru, na kraju sam riješio situaciju tako da sam poslao mail službi za korisnike s detaljnim upitom + komentarom da primjećujem da sam još uvijek na cgNAT-u (bez obzira što sam tražio uklanjanje davno). Nazvali su me na telefon povratno, makli s cgNAT-a i sljedeći put kad se Ubee resetirao više mu se nije moglo pristupiti konfiguraciji tj. stvarno je otišao u bridge mode i mogli smo spojit svoj router iza njega.

Odgovori