Riješeno

Spor internet preko Homebox uređaja ZTE MF283+

  • 18 April 2020
  • 14 odgovora
  • 7122 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 10 odgovora

Pozdrav, može neki savjet od iskusnijih kolega. Posjedujem navedeni router i imam popriličan problem u slučaju kada je jedan od uređaja spojen na npr. Youtube-u. U tom trenu, dok mi netko gleda na svom mobitelu nešto na Youtubu, ostalim uređajima spojenim na Wifi mrežu tog routera internet je strašno spor, skoro pa neupotrebljiv dok se video na Youtubu ne učita do kraja. U isto vrijeme, uređaji koji su žično spojeni na router se ponašaju ok i internet na njima nije spor. Nije do brzine veze jer imam 4g mrežu i brzine preko download testa oko 25 mbps download i 21 mbps upload.

 

Pokušao sam čak i na tom uređaju držati nisku rezoluciju videa, pa da se učitavaju sva videa u 360p kvaliteti al ni to ne pomaže, i dalje internet bude jako loš.

Mislim da je na uređaju zadnja verzija softvera - 

CR_VIPNETHRMF283PLUSV1.0.0B06

Što mogu napraviti? Hvala

icon

Najbolji odgovor od asorta 19 April 2020, 11:19

Pogledaj original

Odgovora 14

Pričekaj novi mjesec… prvih par dana u svibnju bit će bolje A1 će malo pustiti jači internet, slaba je brzina zbog korone trenutno….smetnje su jer si već potrošio 100 Gb. Ne sekiraj se, mjesec začas prođe. Koristi samo email, ne koristi internet preglednike i youtube više ovaj mjesec. Eto, nadam se da sam ti pomogao.

@lujito savjet @Zefo ti je zasigurno pomogao. Najvjerojatnije si potrošio mjesečnih 100 Gb prometa po maksimalnoj brzini. A ako nisi siguran da li si potrošio sav promet, logiraj se na A1 račun i vidjeti ćeš sve potrebne podatke.

A druga opcije ti je nadoplata dodatnih 20 Gb prometa barem da naredni vikend bude ugodniji.

ili ako netko od ukućana ima neograničeni internetski paket na svom mobitelu, nadam se da ima, iskoristi njihov promet odnosno neka ti oni budu hotspot i to je to.

 

Sretno

Pričekaj novi mjesec… prvih par dana u svibnju bit će bolje A1 će malo pustiti jači internet, slaba je brzina zbog korone trenutno….smetnje su jer si već potrošio 100 Gb. Ne sekiraj se, mjesec začas prođe. Koristi samo email, ne koristi internet preglednike i youtube više ovaj mjesec. Eto, nadam se da sam ti pomogao.

@Zefo, ti si ovo napisao samo da napišeš nešto, šta, skupljaš postove? Definitivno nisi pomogao, samo sam se iznervirao kad sam pročita tvoj post…

Moj paket ima 200 GB po punoj brzini, a ja sam ih za tvoju obavijest do sada potrošio 68.01 GB. Znači, ni blizu potrošenog. Ne bi bio zadovoljan sa ovom brzinom ni da sam potrošio svih 200 GB.

Dalje, jasno je napisano da su brzine testirane SpeedTestom i da je Download/Upload dobar, pročitaj post još jedanput.

Pišeš na pamet, nikakve koristi od tebe, čekam konkretan odgovor od ljudi koji se razumiju u problematiku, po meni je to do neke propusnosti routera, al ovaj ZTE je vrlo loš router unutar kojeg ne možeš baš puno toga mijenjati...

@lujitosavjet @Zefo ti je zasigurno pomogao. Najvjerojatnije si potrošio mjesečnih 100 Gb prometa po maksimalnoj brzini. A ako nisi siguran da li si potrošio sav promet, logiraj se na A1 račun i vidjeti ćeš sve potrebne podatke.

A druga opcije ti je nadoplata dodatnih 20 Gb prometa barem da naredni vikend bude ugodniji.

ili ako netko od ukućana ima neograničeni internetski paket na svom mobitelu, nadam se da ima, iskoristi njihov promet odnosno neka ti oni budu hotspot i to je to.

 

Sretno

Evo još jednog koji ne čita post... Pročitaj da sam jasno napisao da sam napravio upload/download test i da su brzine dobre. Pa nisam baš toliko dummy da mi prvo ne padne na pamet da nije potrošen paket...

Razina korisnika 6
Bedž +6

"U tom trenu, dok mi netko gleda na svom mobitelu nešto na Youtubu, ostalim uređajima spojenim na Wifi mrežu tog routera internet je strašno spor, skoro pa neupotrebljiv dok se video na Youtubu ne učita do kraja"

Pa koliko ti uređaja imaš spojeno na homebox? Nije valjda da glumiš mrežu u mreži...

"U tom trenu, dok mi netko gleda na svom mobitelu nešto na Youtubu, ostalim uređajima spojenim na Wifi mrežu tog routera internet je strašno spor, skoro pa neupotrebljiv dok se video na Youtubu ne učita do kraja"

Pa koliko ti uređaja imaš spojeno na homebox? Nije valjda da glumiš mrežu u mreži...

Koliko i svako kućanstvo od 5 osoba u Hrvatskoj - 7-8 uređaja, ništa posebno.

Al to je skoro pa nebitno za ovu temu, s obzirom da se ovaj problem nazire veća sa dva uređaja - jedan je na Youtube-u, drugi se već “pati” sa internetom. 

Pričekaj novi mjesec… prvih par dana u svibnju bit će bolje A1 će malo pustiti jači internet, slaba je brzina zbog korone trenutno….smetnje su jer si već potrošio 100 Gb. Ne sekiraj se, mjesec začas prođe. Koristi samo email, ne koristi internet preglednike i youtube više ovaj mjesec. Eto, nadam se da sam ti pomogao.

@Zefo, ti si ovo napisao samo da napišeš nešto, šta, skupljaš postove? Definitivno nisi pomogao, samo sam se iznervirao kad sam pročita tvoj post…

Moj paket ima 200 GB po punoj brzini, a ja sam ih za tvoju obavijest do sada potrošio 68.01 GB. Znači, ni blizu potrošenog. Ne bi bio zadovoljan sa ovom brzinom ni da sam potrošio svih 200 GB.

Dalje, jasno je napisano da su brzine testirane SpeedTestom i da je Download/Upload dobar, pročitaj post još jedanput.

Pišeš na pamet, nikakve koristi od tebe, čekam konkretan odgovor od ljudi koji se razumiju u problematiku, po meni je to do neke propusnosti routera, al ovaj ZTE je vrlo loš router unutar kojeg ne možeš baš puno toga mijenjati...

Sorry lujito, čekaj onda odgovor od nekog ko kuži.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Naravno da brzina interneta ovisi koliko je uređaja spojeno na tvoj wi-fi router, što ih je više istovremeno  to će svima biti sporiji internet, a Youtube je veliki gutač prometa i očito dobije prvenstvo pred drugim uređajima. Dakle tvoju brzinu 20-25 mbps dijele svi mobilni uređaji.

Ne znam što se sve može mijenjati u postavkama samog routera, nisi ni napisao kako ti je postavljen wi-fi, da li radi samo na 2,4GHz ili i na 5GHz-a, da li si probao "zaboraviti" mrežu na mobitelima, pa ih ponovno sve spojiti, pa da ti netko iskusan proba i odgovoriti, premalo podataka si naveo. Ali Youtube je definitivno gutač prometa, 30% svekolikog internetskog prometa otpada na Youtube, a u ovo doba korona krize sam Google je smanjio kvalitetu svih videa na SD, da teleoperateri ne padnu u lockdown od preopterećenja.

 

Ovdje o routerima najviše zna kolega forumaš @daworin , pa će ti možda i odgovoriti ako napišeš malo više podataka 

Pričekaj novi mjesec… prvih par dana u svibnju bit će bolje A1 će malo pustiti jači internet, slaba je brzina zbog korone trenutno….smetnje su jer si već potrošio 100 Gb. Ne sekiraj se, mjesec začas prođe. Koristi samo email, ne koristi internet preglednike i youtube više ovaj mjesec. Eto, nadam se da sam ti pomogao.

@Zefo, ti si ovo napisao samo da napišeš nešto, šta, skupljaš postove? Definitivno nisi pomogao, samo sam se iznervirao kad sam pročita tvoj post…

Moj paket ima 200 GB po punoj brzini, a ja sam ih za tvoju obavijest do sada potrošio 68.01 GB. Znači, ni blizu potrošenog. Ne bi bio zadovoljan sa ovom brzinom ni da sam potrošio svih 200 GB.

Dalje, jasno je napisano da su brzine testirane SpeedTestom i da je Download/Upload dobar, pročitaj post još jedanput.

Gdje je to jasno napisano?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Traži A1 novi uređaj ZTE MF 286 i riješit ćeš problem!

 

Traži A1 novi uređaj ZTE MF 286 i riješit ćeš problem!

 

Hvala, pokušat ću.

 

lp

Razina korisnika 2

@lujito ili na ruteru uđi u postavke i limitiraj brzine za WiFi  korisnike….

 

@lujito ili na ruteru uđi u postavke i limitiraj brzine za WiFi  korisnike….

 

Nisam siguran da to ovaj ruter može?

 

@daworin što ti kažeš?

Razina korisnika 7
Bedž +4

@lujito ili na ruteru uđi u postavke i limitiraj brzine za WiFi  korisnike….

 

Nisam siguran da to ovaj ruter može?

 

@daworin što ti kažeš?

Ne taj router to ne podržava moraš imati drugi router spojiti lan kablom na ovaj primarni i na tom drugom routeru koji ima postavke limitiranja brzine bilo lan ili wifi sve podesiti.

Odgovori