Riješeno

Spor internet

  • 17 April 2020
  • 13 odgovora
  • 7120 pregleda

Ja redovno plačam internet, u ugovoru piše da plačam za najbržu dostupnu brzinu (to bi bilo oko 20 mbp/s ovdje, svejedno nisko al ajde nisam u gradu a i naš internet u Hrvatskoj je spor pa ajde nek vam bude) a garantirate mi 2 mbp/s nakon što potrošim 100gb, međutim ja ne potršim niti 10gb a brzina mi je između 0,5- 1,5 mbp/s večinom dana.

Šta nebi bilo uredu da plačam manje pošto nemam uvijek niti ona 2 mbp/s što mi vi garantirate?

 

 

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaN 19 April 2020, 12:52

Pogledaj original

Odgovora 13

Razina korisnika 6
Bedž +6

Preporučam aplikaciju Lapsus. Ovakvim upisom teško ćeš ikoga uvjeriti da išta plaćaš, da bi nešto plaćao trebaš biti radno sposoban, a iz tvog posta je uočljivo da nisi izašao ni iz osnovne škole i da imaš lošu profesoricu iz hrvatskog jezika 😃

@Arie24 jednostavno ćeš se morati žaliti službi za korisnike i poslati im mail sa potvrdom brzine spajanja -speedtest- i da tražiš naknadu razlike po računu zbog neisporučene minimalne brzine spajanja koju garantiraju Ugovorom.

 

Preseli se u grad, tamo je puno brži internet. To je riješenje i manji su računi u gradu i ne plačaju se redovito...

@Zefo  potrebno je samo veće ulaganje u postojeću infrastrukutur, a pogotovo jer se na sva zvona promiče 5g mreža a u manjim mjestima borba se vodi i sa dobivanjem 4g signala

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav Arie24, za Homebox uslugu ne postoji zagarantirana minimalna brzina, jer ona ovisi o više faktora (razini 4G signala, trenutnoj opterećenosti mreže , modelu uređaja.), obzirom da se radi o mobilnoj tehnologiji. I u uvjetima korištenja na stranici:  https://bit.ly/2xwURdN je navedeno da se nakon potrošenih 100 GB primjerice brzina spušta na maksimalnih 2 mbit/s.  Jesi li već kontaktirao tehničku podršku na besplatan broj 0800 091 091 kako bi se napravila detaljna provjera po usluzi koju koristiš kao i mogućnosti?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Arie24  mene čisto zanima što dobiješ kao rezultat na ovoj stranici

https://www.a1.hr/provjeri-dostupnost

Ja dobim da je homebox nedostupan,tj.nije naveden na mojoj adresi. Mada na mobitelu imam 4G+.

Razina korisnika 2

imam istih problema sa brzinama, živim u ruralnom području, sad imaju izliku pa se vade na COVID, no istih problema imam od prije COVID-a , sretno … ne očekuj previše od tehničke službe…

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@nepodobni  COVID-19 nema veze s A1 mrežom u smislu dostupnosti 3G/4G. Provjerio jesi potrošnju GB iz Homebox paketa?

Razina korisnika 2

@A1_IvanaM  vaš djelatnik tehničke službe mi je rekao ovim riječima “mreža je preopterećena, forsirajte 3G signal jer je tu brzina stabilna” ! molim Vas da mi onda objasnite kako je moguće da u probnom roku brzina bude 40+ mbps a sada je na 4g oko 1mbps a na 3G je 2,5 mbps i tako je od početka mjeseca, samo jedamput mi se dogodilo da sam prebacio normu GB ali mi je sasvim svejedno jer je i ovako bez potrošenih GB brzina jadna. primjerice kada sowtverski nadograđujete sustav onda su brzine preko 50+ mbps ali samo taj dan, nakon toga je opet sve po starom... 

Ako postoji netko sa gorim internetom, svaka im cast, ovaj internet se ne moze koristiti , signal imam odlican,ali a1 radi probleme samo da poberu sto vise para a internet nikakav, sve cesce i cesce,a brze je uzeti internet kod nekog drugog operatera nego njima treba na odgovaranje e-maila, telefon ne radi neko vrijeme ,a naplacuje se, 3G radi lose,a 4G se ne moze koristiti ponekad, prvih par mjeseci je ok internet i onda svaki mjesec sve sporije...

 

@Zefo  potrebno je samo veće ulaganje u postojeću infrastrukutur, a pogotovo jer se na sva zvona promiče 5g mreža a u manjim mjestima borba se vodi i sa dobivanjem 4g signala

Kazu 4g im je propterecen, a oni trose novce na 5g umjesto da poboljsaju 4g, ali onda nebi toliko zaradili ,jer nebi bili među prvima s 5g internetom i nebi doslo toliko novih korisnika,samo da se poberu pare a internet nikakav

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dečki, dečki, 5G mreža nebu još zaživjela, jer je korona produžila emitiranje tv signala DVB-T do kraja godine. Evo jednog zanimljivog članka u kojem dečki iz vidilab opisuju kak su i na 5G mreži doživjeli veliki pad brzine, opisali su i zbog čega dolazi do pada brzine, kao i dva načina inplementacije 5G mreže, što će sve donijeti 5G mreža..

https://www.vidilab.com/teme/usporedni-test/4615-prvi-usporedni-test-4g-i-5g-mreza-hrvatskog-telekoma-i-a1

 

Pa naravno da je 4G preopterećen. Ne samo kod A1, već i HT. I Tele2 i svi telekomi u EU i svijetu pucaju po šavovima skoro. Samo što vi nemrete predočiti sebi sliku milijardi uređaja koji svi traže prvenstvo downloada 😋. Surfajte mobitelima ako nisu u pitanju stare kante od mobitela sa wi-fi 2,3 standardom, a wi-fi 6 je u najavi izlaska

Edit. Na jednom drugom forumu sam čitala (nesmim kazat kojem jer je protiv pravila ovog foruma)  da čak i sa onim ZTE routerima na koje se ovdje žale mnogi, ljudi uspiju dobiti brzine...velike. I nema nekih kritika što se same usluge i brzine homeboxa tiče na tom forumu.

Dečki, dečki, 5G mreža nebu još zaživjela, jer je korona produžila emitiranje tv signala DVB-T do kraja godine. Evo jednog zanimljivog članka u kojem dečki iz vidilab opisuju kak su i na 5G mreži doživjeli veliki pad brzine, opisali su i zbog čega dolazi do pada brzine, kao i dva načina inplementacije 5G mreže, što će sve donijeti 5G mreža..

https://www.vidilab.com/teme/usporedni-test/4615-prvi-usporedni-test-4g-i-5g-mreza-hrvatskog-telekoma-i-a1

 

Pa naravno da je 4G preopterećen. Ne samo kod A1, već i HT. I Tele2 i svi telekomi u EU i svijetu pucaju po šavovima skoro. Samo što vi nemrete predočiti sebi sliku milijardi uređaja koji svi traže prvenstvo downloada 😋. Surfajte mobitelima ako nisu u pitanju stare kante od mobitela sa wi-fi 2,3 standardom, a wi-fi 6 je u najavi izlaska

Edit. Na jednom drugom forumu sam čitala (nesmim kazat kojem jer je protiv pravila ovog foruma)  da čak i sa onim ZTE routerima na koje se ovdje žale mnogi, ljudi uspiju dobiti brzine...velike. I nema nekih kritika što se same usluge i brzine homeboxa tiče na tom forumu.

Nije toliki problem download koliki je problem ping,a i nemam problema sa internetom od kad je korona ,nego od prije ,i ne znam sta jos radim u a1

Odgovori