Riješeno

Raskid ugovora ili...? Savjeti dobrodošli

  • 25 December 2016
  • 27 odgovora
  • 19870 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 27

Razina korisnika 5
Općenito plaćanje bilo kojih penala je najskuplje za korisnika jer operater dobi lovu za uslugu koju nije pružio. Ako nađeš nekog tko treba internet pa prebaciš ugovor na drugu osobu to isto može biti opcija.

Meni isto ističe max 3, samo neka ostanu u ovakvom raspoloženju 😃
Razina korisnika 6
Bedž +4
Znači koliko sam skužio raskidaš trenutno usugu mobilnog interneta i prelaziš na fiksni internet + TV + tel kod HT-a?

Jeftinije u svakom slučaju ispadne raskinuti ugovor i platiti penale nego plaćati mjesečne naknade do kraja budući da korisnik koji prijevremeno raskida ugovor plaća preostale mjesečne naknade do kraja ili razliku za ostvareni popust na proizvode i usluge u ovisnosti što je povoljnije za korisnika. Tako da npr. ako ti izračunaju da moraš podmiriti još 7 mjesečnih naknada, to ti ispadne jeftinije budući da se ne računa naknada za korištenje mreže koja iznosi 10 kn mjesečno. Pošalji upit Vipnetu da ti izračunaju unaprijed točan iznos penala na datum kada planiraš raskinuti uslugu.
Savjetujem ti da ne podnosiš zahtjev za raskid dok ti se usluga od HT-a ne realizira i dok se ne uvjeriš da sve uredno funkcionira. Također postoji mogućnost da mobilni internet staviš u mirovanje do 9 mjeseci. U tom periodu ne plaćaš mjesečnu naknadu nego samo eventualnu ratu za uređaj ukoliko si ga kupio uz tarifu. Trajno isključenje možeš napraviti kad god poželiš, ali možda i nađeš nekoga kome je potreban mobilni internet pa možeš napraviti prijenos pretplatničkog odnosa na drugu osobu.

Daj mi reci koji je uopće bio razlog da uzimaš mobilni internet ukoliko su ti fiksne usluge dostupne?

Odgovori