Riješeno

Problemi s ponovnim spajanjem

  • 12 April 2021
  • 8 odgovora
  • 906 pregleda

Bio sam korisnik Bneta godinama. Nedavno sam sklopio novi ugovor s A1 i dobio novu opremu. Novi modem/router je Ubee EVW32C.

Brzina mreže je 200 Mbit/s / 20 Mbit/s. Stvarna mjerena brzina je vrlo blizu ovim teoretskim maksimalnim vrijednostima i to je sasvim u redu. Dakle, kad sam spojen, sve radi brzo i stabilno.

No, imam problema s ponovnim spajanjem (reconnect) i to i na WiFi i na UTP spajanjima.

Dakle, nakon gašenja uređaja (laptop zaklopim u sleep) ponovnim pokretanjem uređaja mreža se ne spoji. I onda imam problema nekad i 10 minuta dok se ponovno ne spoji. Probao sam sve što mi pada na pamet. Sad sam trenutačno na varijanti da kad sam spojen na UTP, WiFi mi je isključen, ali to ne bi trebalo biti problem. Pa kad odem u drugu sobu gdje nemam UTP, onda moram ručno spajati WiFi. I onda opet opisani problem s više pokušaja. Ponekad kaže da je spojena mreža ali da nema Interneta. I tako u krug.

Slično je s mobilnim uređajima koji u jutro imaju problema sa spajanjem na mrežu.

Bio sam zvao teh podršku, čak mi je kreirao i posebni SSID za 5GHz mrežu, pa onda probam spajanje na jednu (2.4) pa na drugu (5). I konačno odjednom proradi, bez nekog očitog razloga.

Vrlo je frustrirajuće, a teh podrška mi je rekla da je to nešto do mojih uređaja. 

No, ništa nije mijenjano ni na jednom uređaju (a imam ih dosta, svakakvih), osim što su naravno upisani parametri nove mreže (SSID i pass).

Ima li tko kakvu ideju što bi trebalo napraviti?

Hvala.

icon

Najbolji odgovor od A1_Anchi 16 April 2021, 12:44

Pogledaj original

Odgovora 8

Ja imam apsolutno isti problem, isto u Gajnicama. Znam da nije problem s mojim uređajima jer spajanje na bilo koju drugu mrežu radi savršeno. Je li pronađeno kakvo rješenje?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Spoji PC ili Laptop lan kablom sa routerom i probaj testirati. Ako je tu ok onda je problem u Wifi vezi na routeru.

Nemoguće je da imaš 200mbps. Gdje živiš? to me čisto živo zanima ja U Sinju u Glavicama Donjim max brzinu hvatam 1-5 mBPS RIJETKO KAD  10 Mbps.

U Zagrebu sam (Gajnice). 

Ovo je kabelski Internet.

Evo maloprije snimljena brzina.

Na žalost, svaki puta kada uključim računalo treba više minuta da se veza uspostavi. 

I dalje ne znam što napraviti.

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

@mirbenak - pa nije baš da je kabel dial up pa da uspostavlja vezu dugo. Starije računalo, sporije podizanje sistema, pretpostavljam...

@mirbenak - pa nije baš da je kabel dial up pa da uspostavlja vezu dugo. Starije računalo, sporije podizanje sistema, pretpostavljam...

Ne. Nije stvar u tome. 

Laptop je star godinu dana, brz, puno RAM-a, SSD disk. Na staroj mreži se spajao trenutačno. Bootanje je brzo i isto kao i prije. Jedino se spajanje na mrežu razvlači minutama, ali kad se spoji onda mreža radi brzo.

Istraživao sam i moram reći da ima jako puno sličnih slučajeva da se ponovno spajanje na mrežu produljuje. Nemam vremena za detaljnije istraživanje i eksperimentiranje, na žalost.

Bedž +3

@mirbenak pozdrav, svaki put ti se odspoji uređaj? Jesi li odabrao automatsko spajanje na mrežu? Možeš nam se javiti OVDJE kako bi napravili dodatnu provjeru. 

@mirbenak pozdrav, svaki put ti se odspoji uređaj? Jesi li odabrao automatsko spajanje na mrežu? Možeš nam se javiti OVDJE kako bi napravili dodatnu provjeru. 

Nakon odlaska u sleep ili gašenja računala proces spajanja na mrežu traje dugo.

Jutros sam petljao najmanje 5 minuta dok mi se nije spojio. Javit ću se izravno na spomenutom linku.

Odgovori