Riješeno

problem sa pucanjem veze - ne pomaže reset modema

  • 12 May 2023
  • 30 odgovora
  • 562 pregleda

Imam pitanja vezana uz uslugu mobilni internet S. Llokacija je Jasenak. Toranj ima oznaku 1564 na CellMapperu. Spojen sam preko dlink rutera DWR 921 uz MIMO antenu  i imam 4G signal zadnjih pola godine. Signal je izuzetno slab i bez ove kombinacije nema ni neta ni telefoniranja-  Zadnjih mjesec dana kada dođem tamo zateknem ruter kao da je sve ok sa signalom, no upload podataka ne radi. Nakon HW reseta sve se vrati, a onda u danima koji slijede nakon što odem sa vikendice slijedi downgrade usluge i sve krepucne u roku od tjedan dana.   Sada radi samo jedan od 10 uređaja, a kako je ruter podešen da se resetne SW- ski jednom dnevno, tako se slijedeći dan  random prijavi neki  od uređaja(max. 3).  Znači ruter se svaki put zakači na mrežu. Riječ je o senzorima i IP kamerama. Ako kamera ta koja se uspjela spojiti, onda stream radi kao i prije (jadno@prejadno, ali radi).  Nisam uopće siguran da li je aktivan samo Band 20 ili i neki drugi.

Ima li netko prijedlog što da učinim.  Na toj lokaciji se mučim već više od 10 godina i svašta sam probao, a do nedavno smo vozili i sa 2G signalom.  Svakih  1-2 godine novi setup, ili nova antena, ili novi ruter. Što preporučate?

Do sada jedini prijedlog sa strane korisničke službe je provjeriti sa drugom kartiocm u ruteru, no to mi i nje baš smisleno.  

icon

Najbolji odgovor od daworin 12 May 2023, 16:47

Pogledaj original

Odgovora 30

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne piši gluposti koga zanima tvoj S9+. A da vidim da nisi shvatila nije ni čudo da prve godine si imala samo 10% na 4G. A znaš zašto jer tek je 4G bio u povoju a kad si zamijenila sim karticu već se proširio 4G i zato si imala veću prisutnost 4G nego prije godinu dana tj nema veze sa zamjenom sim kartice. Mah i ja bezveze objašnjavam nekome tko to ne može shvatiti….. Tebi je očito dosadno u životu…..

Razina korisnika 6
Bedž +6

2018.e je 4G bil tek u povoju? 😄 S9+ je iz 2018e.  Do tad je Vipnet već dvije-tri godine imal opciju "aktiviraj 4G na sim kartici". Da ponovim

"AKTIVIRAJ 4G NA SIM KARTICI" .Toliko o tome da sim kartica nije bitna u signalu.

https://www.portofon.com/novosti/prije-20-godina-s-radom-je-poceo-a1-hrvatska-vipnet

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kod tebe je bio u povoju jer ti i danas ponekad surfaš na 2G. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja nemrem surfat na 2G. Slučajno sam jednom kod ručnog odabira mreže odabrala 2G, Ulltra se zbloknula i morala sam je ugasiti i upaliti da sama nađe mrežu.

Ja sam i prije S9+, znači i prije 2018e surfala na 4G, pa ima ovdje i moj upis iz 2018e kak sam davno aktivirala 4G opciju, na starom mobu, ali eto nisam odmah zamijenila i karticu kod kupnje S9+. Tek nakon zamjene kartice nisam se više morala igrati ni sa forsiranjem 3G ni ne znam kojeg sve vraga nisam izvodila da bih bila na 4G. Meni je žal kaj (kao samsungaš) nisam uopće znala da je Samsung imal aplikaciju zaključavanja moba na bandove, a s druge strane, možda je i dobro da nisam znala, Samsung je aplikaciju onemogućio prošle godine i mnigi su ostali bez signala i mreže

Razina korisnika 7
Bedž +4

?

Odgovori