Riješeno

problem sa homeboxom

  • 10 October 2021
  • 24 odgovora
  • 1213 pregleda

Četvrta godina teče kako sam korisnik homeboxa i nedavno su počeli problemi sa njime.

U početku korištenja homeboxa brzina downloada rijetko kad je pala ispod 30 mbit i bio sam zadovoljan time,osobito što sam prije homeboxa koristio bakar sa brzinom do 4 mbita,jeel,tko nebi bio zadovoljan...e unazad par mjeseci primjetih da brzina padne pa čak i ispod tih nekadašnjih 4 mbit,pa je malo 30 mbit pa opet do 10 mbit i tako,nema pravila baš...javim se i ovdje na forum u nečiju temu i na fejs korisničkoj te me za koji dan nazove tehničar i utvrdimo da je vjerojatno problem do starog huawei rutera da će mi poslati novi na što sam naglasio da bi volio da to bude neki moderniji ruter cat6 kategorije zbog većih brzina.I za dva dana eto rutera ja sav znatiželjan otvaram kutiju kad ono polovni zte mf 283v,punjač i lan kabal,a ok što je tu je valda će bolje raditi al sumnja je odmah bila čim sam vidio da stiže iz agram servisa vjerojatno je bio na popravku tamo.No priključim ja to,uglavnom radi ali ništa znatnije bolje od staroh huaweija...većinom oko 84-88dbi signal,odašiljač od a1 300 metara od kuće i download speed rijetko iznad 30 mbita,većinom ispod 20,ajmo reći sredina oko 25mbit...Zbog probe a i zbog odluke što ću učiniti nakon isteka ugovora a koji je sve bliži neki dan stavio sam a1 karticu u mob i prošetao prirodom oko tog repetitora na koji sam spojen i brzine ovisno o položaju dosežu i 200mbit ali kako izgleda signal mene slabo dotiče već tuče u kontra stranu prema šumama i gorama valjda ima zaostalih partizana tamo... pa gospodo iz a1,kome ste usmjerili taj signal,srnama i zečevima u šumu a ne prema naselju gdje su ljudi koji koriste te vaše  usluge?? Onda stavih karticu telekoma u mob i isto tako istestiram brzine,a njihov odašiljač 2300 metara od mene i ovisno o položaju dobivam od 50-200 mbita na speedtestu...no u kući ispod 50 mbita ne pada brzina neovisno o mjestu u kući a najbolja jačina signala 102 dbi...dakle što napraviti kako bi dobio najbolju moguću brzinu ,da li bi tu pomogao uopće bolji ruter ili je na a1 da nešto napravi nemogu ja tražiti da oni usmjere ćelije prema meni naravno al mi je glupo da na toj udaljenosti od odašiljačaimam loše brzine pogotovo kad sam se uvjerio da može puno bolje.

icon

Najbolji odgovor od A1_Leona 14 October 2021, 21:47

Pogledaj original

Odgovora 24

Razina korisnika 3
Bedž +2

Bolji router svakako može pomoći, imaš već temu o tome ovdje → 

 

Četvrta godina teče kako sam korisnik homeboxa i nedavno su počeli problemi sa njime.

U početku korištenja homeboxa brzina downloada rijetko kad je pala ispod 30 mbit i bio sam zadovoljan time,osobito što sam prije homeboxa koristio bakar sa brzinom do 4 mbita,jeel,tko nebi bio zadovoljan...e unazad par mjeseci primjetih da brzina padne pa čak i ispod tih nekadašnjih 4 mbit,pa je malo 30 mbit pa opet do 10 mbit i tako,nema pravila baš...javim se i ovdje na forum u nečiju temu i na fejs korisničkoj te me za koji dan nazove tehničar i utvrdimo da je vjerojatno problem do starog huawei rutera da će mi poslati novi na što sam naglasio da bi volio da to bude neki moderniji ruter cat6 kategorije zbog većih brzina.I za dva dana eto rutera ja sav znatiželjan otvaram kutiju kad ono polovni zte mf 283v,punjač i lan kabal,a ok što je tu je valda će bolje raditi al sumnja je odmah bila čim sam vidio da stiže iz agram servisa vjerojatno je bio na popravku tamo.No priključim ja to,uglavnom radi ali ništa znatnije bolje od staroh huaweija...većinom oko 84-88dbi signal,odašiljač od a1 300 metara od kuće i download speed rijetko iznad 30 mbita,većinom ispod 20,ajmo reći sredina oko 25mbit...Zbog probe a i zbog odluke što ću učiniti nakon isteka ugovora a koji je sve bliži neki dan stavio sam a1 karticu u mob i prošetao prirodom oko tog repetitora na koji sam spojen i brzine ovisno o položaju dosežu i 200mbit ali kako izgleda signal mene slabo dotiče već tuče u kontra stranu prema šumama i gorama valjda ima zaostalih partizana tamo... pa gospodo iz a1,kome ste usmjerili taj signal,srnama i zečevima u šumu a ne prema naselju gdje su ljudi koji koriste te vaše  usluge?? Onda stavih karticu telekoma u mob i isto tako istestiram brzine,a njihov odašiljač 2300 metara od mene i ovisno o položaju dobivam od 50-200 mbita na speedtestu...no u kući ispod 50 mbita ne pada brzina neovisno o mjestu u kući a najbolja jačina signala 102 dbi...dakle što napraviti kako bi dobio najbolju moguću brzinu ,da li bi tu pomogao uopće bolji ruter ili je na a1 da nešto napravi nemogu ja tražiti da oni usmjere ćelije prema meni naravno al mi je glupo da na toj udaljenosti od odašiljačaimam loše brzine pogotovo kad sam se uvjerio da može puno bolje.

Hahahahahahah ista situacija kao i kod mene, puno žalbi i svega i zvanja u nedogled poslali mi isto također “novi” ruter, testiran i ispravan no još je gore, nisam imao snage više se žaliti i baviti s njima, dao sam im vremena da se poprave, ali sada je nepodnošljivo više da živimo u 21. stoljeću i da je internet gori nego kada je bila 2015 godina. Žao mi je uopće što sam produžio ugovor i moram čekati kao idiot do sljedeće godine da se ova priča završi. Šteta šta ovakva sranja i zavlačenje ljudi nije tolko aktualno u vijestima kao i druge stvari pa da vide s čim se bave naši “operateri”.

Bolji router svakako može pomoći, imaš već temu o tome ovdje → 

 

Kaj si ti lud, plaćam nekoga, još da i kupujem sebi ruter? Nema šanse hahahahaha

Bolji router svakako može pomoći, imaš već temu o tome ovdje → 

 

Kaj si ti lud, plaćam nekoga, još da i kupujem sebi ruter? Nema šanse hahahahaha

potpisujem,ne pada mi na pamet kupovati ruter a i neznam bi bilo poboljšanja,kako tako da znam da bi to riješilo probleme brzine ali sumnjam nego točno imam osjećaj da je to neka njihova blokada tipa to je selo,šta vi seljaci znate što je internet evo vam maximalna brzina do 30 mbita i to vam je dosta...

Razina korisnika 5

Bolji router svakako može pomoći, imaš već temu o tome ovdje → 

 

Kaj si ti lud, plaćam nekoga, još da i kupujem sebi ruter? Nema šanse hahahahaha

Čovjek ti lijepo s dobrom namjerom napisao i usmjerio na pravu temu. Zar je lud što ti je htio pomoći ? 

Dakle stvari su takve kakve jesu, hoćeš li si sam kupiti bolji ruter ili nećeš ovisi isključivo o tebi. Da kupiš i najbolji ruter to ti nije garancija najboljih brzina koje ovise znaš i sam o mnogo čimbenika, od kojih si neke i sam naveo, te si itekako svjestan izazova. 

 

Ukoliko ti operater daje opremu na korištenje dati će ti ono što imaju u tom trenutku, te će i otkloniti trošak eventualnog kvara, jer su vlasnici opreme , te vjerujem učiniti sve da imaju zadovoljne korisnike. Ako je oprema tvoja koristiš samo uslugu, pa je dobro da nemaš ugovornu obvezu, jer ako signal nije dobar kod ovog operatera, ima i drugih pa te ništa ne spriječava da koristiš usluge drugih operatera.

Ista stvar kao i sa korištenjem satelitske usluge, glupo je žaliti se da ti je operater dao manji satelitski tanjur jer eto svi znamo da se sa većim tanjurom može postići bolji sgnal, kvaliteta slike itd… da ne ulazim u detalje. E sad zamisli da je signal jedva propustan prema tebi i operater ima tanjur kakav ima, na tebi je želiš li ili ne želiš koristiti njihovu uslugu sa “tvojom” znatno boljom opremom. Dakako postoji i mogućnost interneta putem satelita, ali to niti jedan operater ne ndi jer je preskupo, kako za njih, tako i za široke mase, zato nikada ta vrsta interneta u praksi nije niti zaživjela. 

Žao mi je što imaš takav signal, no pravog rješenja nema. Potrebe interneta danas i prije nekoliko godina su znatno drugačije (veće). Tamo gdje nema mogućnosti optičkog interneta (što je i kod mene slučaj) možemo se samo nadati da će dolaskom 5G mreže sve veći broj korisnika preći na 5G i rasteretiti LTE 4G mrežu, te će se samim tim i tebi i svima ostalima vjerojatno povećati brzine interneta. 

Ono što operateri trebaju voditi računa je, ne nuditi prevelik broj homeboxova ili kako se već kod kojeg operatera ova vrsta usluge zove, na nekoj lokaciji zbog preopterećanja mreže, na tom odašiljaču, jer činjenica je da homebox iako je mobilni internet, konstantno crpi signal sa istih lokacija, te aktivacijom svakog novog homeboxa slabite brzinu postojećih korisnika i imate nezadovoljne korisnike. O tome itekako treba voditi računa, radije recite usluga iz tehničkih mogućnosti nije dostupna na vašoj lokaciji.

Razina korisnika 5

Bolji router svakako može pomoći, imaš već temu o tome ovdje → 

 

Kaj si ti lud, plaćam nekoga, još da i kupujem sebi ruter? Nema šanse hahahahaha

potpisujem,ne pada mi na pamet kupovati ruter a i neznam bi bilo poboljšanja,kako tako da znam da bi to riješilo probleme brzine ali sumnjam nego točno imam osjećaj da je to neka njihova blokada tipa to je selo,šta vi seljaci znate što je internet evo vam maximalna brzina do 30 mbita i to vam je dosta...

Da, postoji mogućnost ograničenja brzine interneta. Konkretno HT to radi svojim korisnicima koji koriste hibridne rutere (kombinacija mobilnog i fiksnog interneta), no na homeboxu to ne bi trebao biti slučaj, trebala bi biti maximalna dostupna brzina. 

Ali ako koristite ruter poput ovog Alcatel MW40V  veće brzine od 20- 30 ne možete niti očekivati jer se radi o jako lošim uređajima, iako u njegovim karakteristikama piše da kao može ići do 150 mbit/s, vjerujte ne može - provjereno. 

Da stvar bude još gora neki od operatera ga i dan danas daju na korištenje svojim korisnicima i reklamiraju na svojim stranicama. Užas. 

Bolji router svakako može pomoći, imaš već temu o tome ovdje → 

 

Kaj si ti lud, plaćam nekoga, još da i kupujem sebi ruter? Nema šanse hahahahaha

potpisujem,ne pada mi na pamet kupovati ruter a i neznam bi bilo poboljšanja,kako tako da znam da bi to riješilo probleme brzine ali sumnjam nego točno imam osjećaj da je to neka njihova blokada tipa to je selo,šta vi seljaci znate što je internet evo vam maximalna brzina do 30 mbita i to vam je dosta...

Da, postoji mogućnost ograničenja brzine interneta. Konkretno HT to radi svojim korisnicima koji koriste hibridne rutere (kombinacija mobilnog i fiksnog interneta), no na homeboxu to ne bi trebao biti slučaj, trebala bi biti maximalna dostupna brzina. 

Ali ako koristite ruter poput ovog Alcatel MW40V  veće brzine od 20- 30 ne možete niti očekivati jer se radi o jako lošim uređajima, iako u njegovim karakteristikama piše da kao može ići do 150 mbit/s, vjerujte ne može - provjereno. 

Da stvar bude još gora neki od operatera ga i dan danas daju na korištenje svojim korisnicima i reklamiraju na svojim stranicama. Užas. 

Nije alcatel al vjerujem ni puno bolji zte mf283v a prije isteka ugovora svakako ću istestirati sve moguće opcije i ići gdje mi bolje odgovara,

Razina korisnika 5

Svatko može napraviti vrlo jednostavan test uz pretpostavku da imate mobitel na istoj mreži.

Izmjerite brzinu interneta na mobitelu. 

Potom mobitel spojite na homebox (isključite mobilne podatke) i neka bude spojen samo taj isti mobitel, niti jedan drugi uređaj i izmjerite brzinu. 

Siguran sam da će brzina na homeboxu biti znatno manja.

Napravite screenshotove i pošaljite operateru. Ako Vam nisu u stanju ponuditi odgovarajući homebox jer ste pod ugovornom obvezom, tada bi bilo korektno da vam skinu ugovornu obvezu, odnosno omoguće raskid bez plaćanja penala.

Zašto čekati kraj u.o. ? 

 nije mi cilj mjenjati operatera ako će to biti moguće jer sam neki dan hodao oko odašiljača na koji se spajam u radijusu 500 metara recimo i dobijam fantastične rezultate od čak do 200mbita,znači da može bolje….

a evo i dokaz da se brzine ograničavaju,prvi speedtest je rađen više puta prije 9 sati ujutro,drugi isto tako više puta nakon 9 sati,razlika trostruka pa sad vi recite…

prije devet sati,bila je i manja čak i 7 mbita

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Kod Homeboxa nikada nije fiksno stanje i bude promjenjivo zbog više (poznatih) razloga. Tako meni, kojem je prosječni DL oko 70 Mb/s, sada:

Kako naleti.

Kod Homeboxa nikada nije fiksno stanje i bude promjenjivo zbog više (poznatih) razloga. Tako meni, kojem je prosječni DL oko 70 Mb/s, sada:

Kako naleti.

ma svjestan sam toga al kod mene su prevelike oscilacije obzirom da mi je odašiljač nemalo u dvorištu,doslovno od 4-40 mbit isto kao da je vama od 70-700mbit...

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogych ,a kak je tebi brzina uploada veća od downloada? 🤔

@gogych ,a kak je tebi brzina uploada veća od downloada? 🤔

a pitaš me a neznam ti reći kak,to  a1 zna al mudro šute nitko njihov ne komentira kad znaju da su za..bali i poslali mi kantu od rutera...

Razina korisnika 4
Bedž +3

Na mobilnim uslugama se zna pojavit da je upload dosta veći od downloada uslijed opterećenja mreže (uglavnom ljudi opterete download, pa on pada). Već se više puta pisalo na forumu o tome ako se ne varam. Dio one priče i zašto ne postoji ugovorena min brzina za mobilne usluge...

Na mobilnim uslugama se zna pojavit da je upload dosta veći od downloada uslijed opterećenja mreže (uglavnom ljudi opterete download, pa on pada). Već se više puta pisalo na forumu o tome ako se ne varam. Dio one priče i zašto ne postoji ugovorena min brzina za mobilne usluge...

ma sve to stoji no nevjerujem da je kod mene zagušenost u općini od 2000 stanovnika sa 1800 staraca i 70 posto ljudi kod ostalih operatera,a i u zadnjem razgovoru sa tehničarem koji mi je odobrio zamjenu rutera kad sam i dobio ovaj zte za stari huawei rekao je da nema kod mene opterećenosti mreže...redovito pratim i testiram brzinu i redovito do 8 ujutro lošija a točno u 8 brzina naglo poraste,evo jutros išlo do 43 mbita što je ok,mada mora to bolje još al vjerojatno zte mf 283v ni nemože bolje od toga jer sam ga postavio na najbolje moguće mjesto gdje daje najbolje rezultate,čekam jednog kolegu koji će mi doći sa ruterom cat6 pa ćemo testirat tako da vidimo da li bude bolje pa ako bude idemo sa zahtjevom za takav ruter prema a1.Mada mi je glupo da dobijam dosta veče brzine sa ht odašiljača koji je skoro 2.5 km udaljen od mene za razliku od a1 koji je na 310 metara.

očekivano loše prije osam sati,vidjet ćete rezultate poslije osam sati

 

evo kako sam i rekao,više nesumnjam nimalo i siguran sam kako a1 ograniči brzinu do osam ujutro,no nisam siguran od koliko sati u noći počinje no negdje oko pola noći,pa očekujem da se u temi javi netko od a1 administratora odnosno netko tko zna dati objašnjenje,zašto se ograničava ako je brzina maximalna od 00-10 sati???

 

 

Razina korisnika 2
Bedž +1

Više ti ovisi o tvojim susjedima koji se spajaju na isti repetitor i koliko opteretu mrežu, zajedno s tobom.

Ograničenja odašiljača postoje i ne može npr svih 100 korisnika koji se spaja na njega imati max brzinu

Razina korisnika 3
Bedž +3

@gogych s naše strane brzina nije ograničena ni u kojem periodu, osim ako se potroši promet po punoj brzini unutar tarife. No, i takvo ograničenje je individualno i vezano je uz sam paket. Brzine putem Homeboxa ovise o više faktora, a zagušenost mreže i broj aktivno spojenih korisnika što spominje @ag008  su svakako neki od njih. Ako je potrebna dodatna provjera s naše strane, možeš nas kontaktirati na 0800 091 091 ili OVDJE

@gogych s naše strane brzina nije ograničena ni u kojem periodu, osim ako se potroši promet po punoj brzini unutar tarife. No, i takvo ograničenje je individualno i vezano je uz sam paket. Brzine putem Homeboxa ovise o više faktora, a zagušenost mreže i broj aktivno spojenih korisnika što spominje @ag008  su svakako neki od njih. Ako je potrebna dodatna provjera s naše strane, možeš nas kontaktirati na 0800 091 091 ili OVDJE

pa kakvo je onda vaše objašnjenje ovog što sam gore napisao,čita li tko to? Brzina svaki dan do 8 ujutro-imate speedtest gore,pa brzina nakon osam,točno u minutu,šta svi se skinu sa neta točno u osam i brzina poraste i tako svaki dan,pa koje su šanse za takvo što,ma da kako ne...

Razina korisnika 3
Bedž +3

@gogych sve daljnje provjere bismo trebali napraviti po konkretnoj usluzi. Za to nam se možeš javiti na gornji link s podacima o vlasniku usluge :) 

@gogych sve daljnje provjere bismo trebali napraviti po konkretnoj usluzi. Za to nam se možeš javiti na gornji link s podacima o vlasniku usluge :) 

javio sam se i sad i prije tjedan dana no vaše rješenje je bila zamjena rutera,huawei iz kamenog doba za zte iz kamenog doba...

hvala ekipi A 1,STIGAO BOLJI RUTER,konačno da i ja surfam boljom brzinama,zasada oko 70mbit ali tek je stigao pa dok mu nađemo najbolju poziciju...

Odgovori