Riješeno

Preseljenje rutera u drugu sobu

  • 24 February 2021
  • 5 odgovora
  • 764 pregleda

Pozdrav.

 

U dnevnom boravku su mi A1 tehnicari instalirali svoju uticnicu. U uticnicu su spojeni ruter i tv. Ruter uredno funkcionira, ali na tv mogu skenirat samo neke analogne programe koje nudi a1 besplatno. Tv je relativno nov i u sebi ima dekoder za dvbt2. Ako ga premjestim u jednu od druge dvije sobe gdje postoji tv uticnica, uredno dobijem dvbt2 hd kanale.

 

Pokusao sam zamjeniti uticnice(iz dnevnog u sobu) u nadi da cu moci premjestiti ruter u sobu, a dobit hd kanale u dnevnom ali to ne funkcionira. Ocito je kablo koje dolazi u dnevni u nekoj kutiji van stana spojeno u nesto drugo.

 

Sto moram napraviti da premjestim ruter u drugu sobu? Zahtjev? Komu, gdje? Sam ocito to ne mogu napravit ako trebam pristup nekom ormaricu u zgradi.

icon

Najbolji odgovor od A1_Drazen 1 March 2021, 21:35

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 4
Bedž +3

Znam da je već malo star post, ali ako još nisi otkrio a imaš uslugu preko koaksijalnog (antenskog) kabla onda možeš od njih zatražiti putem maila, sluzba.za.korisnike@a1.hr 

Razina korisnika 7
Bedž +3

A1 dovodi signal do te utičnice, u drugoj nemaš njihovu uslugu, tako je meni u zgradi isto. Ako želiš premjestiti router u drugu sobu, iz te utičnice mora ići koaxijalac do mjesta gdje želiš staviti router. Reci što želiš postići premještanjem routera? Ne pomaže ti korištenje wifi-a?

Razina korisnika 3
Bedž +3

@fgrizelj pozdrav, cijena premještanja instalacije unutar stana iznosi 185 kn po satu i bit će naplaćena na računu. Preseljenje priključka unutar stana može zatražiti isključivo vlasnik usluge, potrebno je zatražiti isto pisanim putem ili podnošenjem zahtjeva na jednom od naših prodajnih mjesta. Zahtjev za preseljenjem treba sadržavati podatke o liniji, potpis vlasnika priključka, razlog zbog kojeg se zahtjev šalje i obostranu presliku osobne iskaznice. Zahtjev je moguće poslati e-mailom na adresu sluzba.za.korisnike@A1.hr.

A1 dovodi signal do te utičnice, u drugoj nemaš njihovu uslugu, tako je meni u zgradi isto. Ako želiš premjestiti router u drugu sobu, iz te utičnice mora ići koaxijalac do mjesta gdje želiš staviti router. Reci što želiš postići premještanjem routera? Ne pomaže ti korištenje wifi-a?

Problem je sto u uticnici u dnevnom gdje su doveli svoj signal ne mogu dobiti ove nove digitalne dvbt2 hd kanale. Ali sam vec rijesio stvar i zamjenio koaksijalne kablove na izvoru. Hvala na odgovorima.

Razina korisnika 3
Bedž +3

Nema na čemu, drago mi je da je riješeno zamjenom kablova :)

Odgovori