Riješeno

POJAČIVAČ SIGNALA

  • 26 June 2017
  • 4 odgovora
  • 8895 pregleda

Uz potpis trio paketa , dobio sam i pojačivač wi-fi signala. Kako mi te žice nisu jača strana , jel mi neko može objasniti dali ta kutija mora biti spojena sa žicom ili može raditi na princip da uzme signal iz " zraka" i pojača ga (to mu je bila i namjena)?? Opet dolazim na istu prepreku , tj. zvao upomoć 0800 091091 i prvi put dobio odgovor : "imate upustva u kutiji "(normalno na engleskom bez prevoda) " i tu vam mi nemožemo pomoći " , a drugi put mi objasnio da pojačivač radi bez žice i da je sad poštelao postavke te da je sad sve u redu . Sad "je sve uredu" i treperi kao da nema signala već cijelo popodne ;
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 27 June 2017, 05:50

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 7
Bedž +3
Pogledaj upute.

Upute pojacivac signala
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako si u zgradi i oko tebe je zagušeno routerima i wi-fiem, vjerojatno je zagušenje kanala na kojem je tvoj router. Probaj se ulogirat u postavke routera i u postavkama izabereš kanal koji nije toliko zakrčen (obično je to krajnji kanal). Mlađi ukućani će znati o čemu se radi. A zagušenje kanala možeš vidjeti i android aplikacijom tipa "Wifi analyzer" ili isprobavat ručno pa koji je bolji. Obično router pokupi "auto" kanal.
Isprobao, ali ništa od pokušaja:D. Izgubili pola dana sa "službom za korisnike" i "tehničkom podrškom" , pa jedan operater , pa drugi operater , pa probajte ovo , pa probajte ono i nakraju je završilo na ; ostavite broj na koji vas možemo kontaktirati .Problem je riješen na način koji je opisan na netu a upareno je mobitelom (normalno , nisam ja nego mlađi ukućani ).Sad ostaje još kako riješiti problem koji je i dalje ostao iako pojačivač signala radi . U kući , na pojedinim mjestima gubim signal a sam ruter ili pojačivač vidim golim okom tj na dva do tri metra bez neke prepreke
Isprike što dižem malo stariju temu ali vjerujem da je bolje i to nego da otvaram novu temu. Ili ipak nije? Hmmm. Neka moderatori odluče šta je bolje pa eventualno premjeste post u novi topic...

Ono što mene zanima jest iduće... U apartmanima na moru, u jednom imam internet i po cijelom apartmanu je signal ok. No, u drugom apartmanu je singal slabiji pa sam mislio kupiti neki pojačivač signala.

I tako kako je danas Xiaomi vrlo aktualan, našao sam nešto ovako što mi se čini ok a cijena mi izgleda super. Ima neko iskustva - na šta bih trebao paziti kod odabira, jer kupiti ću u drugom gradu pa će do testiranja na pravoj lokaciji proći neko vrijeme a ne bi htio da ne mogu vratiti ako nešto neće biti dobro jer je prošlo previše vremena... Mišljenja?

Odgovori