Riješeno

Ping na optici

  • 22 December 2022
  • 1 odgovor
  • 290 pregleda

Pozdrav. Iako sam jako zadovoljan optikom koju imam, prije koji dan sam dobio novi ruter jer je na starom pucala veza. Na novom više ne puca ali imam problemčić koji bih volio riješiti ako je moguće. Uz sve što radim s ovim internetom, igram i PS5. Ono što primjećujem je da svakih 20-30 minuta online igrice "laggaju" kao da ping skače. To traje 10-ak sekundi i onda se sve opet vrati u normalu idućih 20 do 30 minuta. Spojen sam žicom na ruter, ne igram preko wifia. Zanima me ima kako bih to mogao zaustaviti? Kažem, mimo toga, iskustvo gejmanja na ovim brzinama je čudesno. Unaprijed hvala 

icon

Najbolji odgovor od Cole 22 December 2022, 20:59

Pogledaj original

Odgovora 1

Razina korisnika 3
Bedž +2

Pošto se to isto i meni događa u udarnim terminima, vjerujem da je backbone problem.

Ako je backbone mreže ISP-a zagušen, to može dovesti do bufferbloat-a. To se može dogoditi ako je na mrežu povezano previše uređaja ili ako netko koristi veliku količinu interneta, ako se to pak događa i preko noći onda je na tvom kraju vjerovatno. Možeš probati i Quality of Service (QoS) podesiti ako ga router podržava. To može biti korisno ako koristiš više uređaja povezanih s mrežom i želiš osigurati da određene vrste prometa, poput igara imaju veći prioritet od drugih.

Odgovori