Riješeno

Pad brzine svaku večer na homeboxu


Zadnjih cca 2 tjedna katastrofa ponekad sa brzinom.

Svaku večer između 22h i ponoći brzina padne sa cca 200/30 na 20/0,1 te se između ponoći i 1h vrati na normalu.

Ne bih rekao da je stvar u preopterećenosti jer se radi o selu i nema turista ovdje.

Očito je neko kemijanje s odašiljačem u pitanju...

icon

Najbolji odgovor od Kavopija 6 August 2022, 13:24

Pogledaj original

Odgovora 16

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav,

to je normalno. Ako je u blizini jedna bazna stanica koja pokriva više sela doći će do degradacije brzine kada se više ljudi spaja, a pogotovo jer mobilni uređaju imaju prioretet nad Homeboxom. Ljudi najviše koriste internet u večernjim satima, stoga je i uvedena Flat opcija od ponoć do 10 ujutro kako bi se izjednačila potrošnja tijekom dana, to je nešto kao što je struja jeftinija ponoći kako bi se ljudi potakli da ju više koriste kad je manja potražnja.

Pa ne znam koliko je to baš normalno da se dešava tih samo 2 sata…

A ljudi koji se spajaju ima manje jer ih je pola na moru sad...

 

A ovo da mobilni uređaji imaju prioritet ne stoji baš jer mi je na mobitelu još gora situacija gdje ako u tom periodu imam 2/0,1 mogu biti sretan.

Bedž +3

@XXX-Man bok, rado ćemo napraviti provjeru usluge. Slobodno nam se javi OVDJE s podacima. :) 

Razina korisnika 2

uff

Razina korisnika 2

Pozdrav,

to je normalno. Ako je u blizini jedna bazna stanica koja pokriva više sela doći će do degradacije brzine kada se više ljudi spaja, a pogotovo jer mobilni uređaju imaju prioretet nad Homeboxom. Ljudi najviše koriste internet u večernjim satima, stoga je i uvedena Flat opcija od ponoć do 10 ujutro kako bi se izjednačila potrošnja tijekom dana, to je nešto kao što je struja jeftinija ponoći kako bi se ljudi potakli da ju više koriste kad je manja potražnja.

Netočno!

Razina korisnika 7
Bedž +4

To se događa pošto operateri isključuju pojedine frekvencije ili više njih na tornjevima radi uštede energije na nekima se isključi kroz noć i na duže vrijeme.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav,

to je normalno. Ako je u blizini jedna bazna stanica koja pokriva više sela doći će do degradacije brzine kada se više ljudi spaja, a pogotovo jer mobilni uređaju imaju prioretet nad Homeboxom. Ljudi najviše koriste internet u večernjim satima, stoga je i uvedena Flat opcija od ponoć do 10 ujutro kako bi se izjednačila potrošnja tijekom dana, to je nešto kao što je struja jeftinija ponoći kako bi se ljudi potakli da ju više koriste kad je manja potražnja.

Homebox i mobilne tarife imaju isti prioritet ne znam gdje si dobilo taj info da mobilne tarife imaju prioritet. Bilo bi dobro da staviš link gdje to piše. Inače ovo što pišeš je rekla kazala tj dezinformacija.

@XXX-Man bok, rado ćemo napraviti provjeru usluge. Slobodno nam se javi OVDJE s podacima. :) 

Eh da mi je samo znati gdje bi taj tvoj link trebao voditi…jer vodi na ovu temu.

 

 

To se događa pošto operateri isključuju pojedine frekvencije ili više njih na tornjevima radi uštede energije na nekima se isključi kroz noć i na duže vrijeme.

Te već ima puno više smisla.

 

Al ajde uspio sam poboljšati stvar sa forsiranjem B1+B3 na routeru pa je bolje.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kad ti padnu tako drastično brzine testiraj svaku frekvenciju posebno i prati dali se spaja na isti toranj. Kod mene isključe dvije frekvencije i kad forsiram te isključene prebaci me na drugi daljnji toranj i brzine koma.

Baš sam sinoć se igrao s tim i uvijek je isti toranj u pitanju, a samo je jedan i vidljiv uopće.

 

Router je B818 i kad je na auto modu se spaja na B20 sa katastrofalnom brzinom od 20/0.1, dok kad stavim B1 ili B3 imam cca 150/20 (u periodu kad imam problema navečer). B1+B3 mi daju i navečer skoro 200/30.

Razina korisnika 7
Bedž +4

B20 ti je očito najopterećeniji jer ima najveći domet i puno više udaljenijih korisnika ju koristi, a ima manju širinu pojasa od B3 ili B1 i time max brzinu u idealnim uvjetima. UL ti je slabiji očito ti nije signal top.

@daworin pa šta teleportirati smiju gasit pojedine frekvencije u noćnom terminu?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@D30102 ,to ti je isto kao kad toplane isključe toplu vodu po noći (ono- pa tko se kupa ili tušira u 2 ujutro, a oni štede tako energiju potrebnu za grijanje vode). Ili grijanje.

@daworin pa šta teleportirati smiju gasit pojedine frekvencije u noćnom terminu?

Svašta oni smiju.

Razina korisnika 7
Bedž +4

@daworin pa šta teleportirati smiju gasit pojedine frekvencije u noćnom terminu?

One frekvencije koje su zakupili mogu raditi sa njima šta hoće dodavati ili oduzimati. Zakupili su frekvencije za 5G SA pa još ni jedan operater nije pustio pravi 5G na n78 i n28 SA.

Odgovori