Optika za Sesvetski Kraljevec

  • 4 August 2022
  • 8 odgovora
  • 538 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Kada se može očekivati Optika u Sesvetskom Kraljevcu, našao sam dokumentaciju sa slikama koja navodi sljedeće:

 

Objava namjere postavljanja svjetlovodne distribucijske mreže na području
ZAGREB, Sesvete
Investitor: A1 Hrvatska d.o.o., Vrtni put 1, 10000 Zagreb, OIB: 29524210204
Područje/teritorij obuhvata SDM (km2): 0,765
Broj postojećih i planiranih stanova, poslovnih prostora i drugih subjekata na području obuhvata: 500
Adresa i vrsta distribucijskog čvora: Ive Politea 15, Vanjski ormarić, Point to Point
Planirana veličina distribucijskog čvora: v1600mm/d350mm/š1500mm
Planirani kapacitet svjetlovodne distribucijske mreže (broj svjetlovodnih niti): 600
Planirani datum početka postavljanja: 25.02.2022.
Planirani datum kraja postavljanja: 21.12.2023.
Pristup i korištenje SDM-a:
• Mjesečna naknada za korištenje svjetlovodne niti od DČ do korisnika, uključujući i dio instalacije u zgradi: 93,91 kn
• Mjesečna naknada za najam prostora u distribucijskom čvoru za smještaj pasivne opreme (1 unit, kazete itd.): 57,29 kn

 

Ispod toga je i slika navednog područja. Moje pitanje je kada možemo očekivati početak radova pošto mi nikakve informacije ne dajete preko telefona, sve kao javit čemo vam ali nikada ne javljate. Vidim da ste uveli na gornjem djelu Sesv. Kraljevca optiku još prošle godine. pa me zanima gdje je zapelo? Rat u Ukrajini, nestalo novaca iz EU? Molim javni odgovor da i drugi ljudi sa sličnim pitanjem ne moraju lutati okolo!  

 

P.S. Link od navedenog dokumenta!

URL

https://acrobat.adobe.com/link/review?uri=urn:aaid:scds:US:a5c65ed3-fae1-36d1-b3e2-e67f65bf427f

A1_Sunchica prije 1 godina

@AzCro  pozdrav! Imaš privatnu poruku pa nam samo javi podatke koji su nam potrebni da provjerimo s nadležnim odjelom. 

Pogledaj original

Odgovora 8

Razina korisnika 3
Bedž +3

@AzCro  pozdrav! Imaš privatnu poruku pa nam samo javi podatke koji su nam potrebni da provjerimo s nadležnim odjelom. 

Čisto da ljudi znaju i nakon privatnih poruka, odgovor nisam dobio. Pobrala ekipa novce iz EU fondova i lagano sebi u đep strpala. Toliko o infrastrukturnim ulaganjima.

POštovanje

 

ja bih također volio informaciju o potencijalnom priključenju. Ovaj čvor je Pere Pirkera, očekivano vrijeme postavljanja isto kao i prethodni post od AzCro.

 

Hvala

Pozdrav, evo nakon 4 mjeseca još ništa od odgovora pa ponovno molim neki info. Kada se očekuje priključenje na optičku mrežu - ulica je Podravska a spada pod:

bjava namjere postavljanja svjetlovodne distribucijske mreže na području ZAGREB, Sesvete Investitor: A1 Hrvatska d.o.o., Vrtni put 1, 10000 Zagreb, OIB: 29524210204

Područje/teritorij obuhvata SDM (km2): 0,823

Broj postojećih i planiranih stanova, poslovnih prostora i drugih subjekata na području obuhvata: 900

Adresa i vrsta distribucijskog čvora: Pere Pirkera 2, Vanjski ormarić, Point to Point

Planirana veličina distribucijskog čvora: v1600mm/d350mm/š1500mm

Planirani kapacitet svjetlovodne distribucijske mreže (broj svjetlovodnih niti): 1100

Planirani datum početka postavljanja: 25.02.2022.

Planirani datum kraja postavljanja: 21.12.2023

 

@AzCro  Imaš li ti kakve informacije? Znam da je fizički postavljen ormarić, vidim da se u Istočnom dijelu Kraljevca čak i reklamira mogućnost optike na samom ormariću…..malo sam već zbunjen...

U Dubravi od 2018. ništa do sada u sličnim situacijama...nema nade nažalost ako vas već nisu spojili.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav svima, upit sam proslijedio na nadležni odjel. Zamolio bih za strpljenje do povratne informacije. Svakako je plan postaviti optiku do kraja 2023. godine, a ukoliko dobijemo detaljnije informacije od toga, javit ćemo. 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pa piše da je planirani rok postavljanja kraj 2023. godine za oba područja, ne razumijem što tu nije jasno navedeno? Vi bi se svi odmah spojili, a radovi su još u roku.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav svima, informacija od nadležnog odjela je da nažalost nemamo detaljnije informacije osim prethodno pruženih i javno dostupnih. Vjerujem da će sve ići po planu, a u najkasnijem slučaju do kraja godine svi će radovi biti završeni. 

Odgovori