Riješeno

Optika prolazi ispred moje muće, dostupna susjedima ali meni nije

  • 26 November 2022
  • 6 odgovora
  • 663 pregleda

Pozdrav svima,

zamolio bih vas za savjet ili informaciju što učiniti u mom slučaju.

Nedavno je u mojoj ulici provučena optika od strane A1, pokušavao sam neko vrijeme provjeriti dostupnost online i preko službe za korisnike i konstantno sam dobivao odgovor da je nedostupno.

Kada sam u susjedstvu konačno uhvatio tehničara A1 i pitao ga zašto je meni optički internet nedostupan rekao je da ce provjeriti i da ga nazovem drugi dan. Kada sam ga kontaktirao rekao mi je da nažalost meni optika nije dostupna jer od zdenca ispred moje kuće do moje kuće ne postoji cijev kroz koju bi oni gurnuli optički kabel i da oni nemogu ništa jer je zdenac u vlasništvu Hrvatskog telekoma.

Dali netko ima neki savjet sto bih mogao napraviti i koga kontaktirati, koliko god je potrebno platiti ili sto god napraviti sa moje strane ja sam spreman.

Samo da bude jasnije od moje ograde pa do zdenca je udaljenost cca. 1m, ne mogu vjerovati da imam optiku na manje od metar od svog dvorišta i da ne mogu dobiti priključak.

 

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Magdalena 27 November 2022, 21:26

Pogledaj original

Odgovora 6

Strpiti se nekoliko godina, najmanje 3.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Tebi je optika nedostupna jer nisi bio obuhvaćen planom gradnje svjetlovodne mreže. To kaj ti prolazi ispred nosa nije bitno- nisi u onih 700-800 stanova, kuća ili kaj god koji su obuhvaćeni.

Razina korisnika 6
Bedž +6

"

Kada sam ga kontaktirao rekao mi je da nažalost meni optika nije dostupna jer od zdenca ispred moje kuće do moje kuće ne postoji cijev kroz koju bi oni gurnuli optički kabel i da oni nemogu ništa jer je zdenac u vlasništvu Hrvatskog telekoma."

 

Ovo podcrtano je netočno, jer

 

https://www.zakon.hr/z/899/Zakon-o-mjerama-za-smanjenje-tro%C5%A1kova-postavljanja-elektroni%C4%8Dkih-komunikacijskih-mre%C5%BEa-velikih-brzina

Tebi je optika nedostupna jer nisi bio obuhvaćen planom gradnje svjetlovodne mreže. To kaj ti prolazi ispred nosa nije bitno- nisi u onih 700-800 stanova, kuća ili kaj god koji su obuhvaćeni.

 

koliko se meni čini u mojoj ulici koja je 1.5km dugačka nitko nije bio obuhvaćen planom gradnje svjetlovodne mreže već je krejem 80-tih priključivan telefon na način da je svaka 5. - 6. kuća spojena sa alkaten cijevi prema glavnom vodu koji je išao ulicom a kuće izmedju su zračnim vodom povezane bakrom.

sada je A1 duž cijele ulice progurao kroz postojeće cijevi svjetlovodni kabel i ponudili uslugu samo onim kućama koje prema staroj dokumentaciji imaju naznačeno da postoji cijev od zdenca prema njima. Za sve ostale oni govore da nemogu ništa jer je potrebno iskopati 1 metar preko gradskog zemljišta a oni nemogu podnjeti zahtijev gradu za iskop jer zdenac nije njihov a Hrvatski Telekom bi mogao ali ja neznam koga i kako pitati jer ne trebam njihovu uslugu već A1.

e sad kada bih nekako mogao od  HT-a zatraziti da me spoje bakrom ali kroz zemlju (recimo ako bi odjednom došlo do prekida svih bakrenih vodova koji spajaju mene i dva bočna susjeda)
nakon toga bi i moja kuća imala cijev od zdenca do kuće i odjednom bih i ja postao obuhvaćen planom izgradnje svjetlovodne mreze.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne radi se plan za jednog korisnika..to možeš zaključiti iz popisa građevinskih radova za izgradnju SDM od A1, link sam stavila u sličnom threadu ispod ili iznad tvog. 

Kaj A1 nemre vas bez cijevi okačit na stupove? 🤔

Razina korisnika 1
Bedž +1

@Boris2022  možemo dodatno provjeriti tvoj upit, molim te da nam se javiš OVDJE sa svojim podacima za provjeru.

Odgovori