Riješeno

Optički internet u Dugom Selu

  • 12 March 2023
  • 23 odgovora
  • 1293 pregleda

Pozdrav svima, Imam pitanje u vezi optičkog interneta u Dugom Selu, Trenutačno na mojoj adresi nije dostpan optički internet I nema nikakvog odgovra zašto Iako je optički internet zapravo povučen do pola ulice prije več nekog vremena I dalje nije dostupan cijeloj ulici I nadam se da bi mi netko ovdje mogao pomoći po ovom pitanju, Hvala puno.

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 26 August 2023, 19:19

Pogledaj original

Odgovora 23

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @Mislav15678 
Hvala na ukazanom interesu za našom uslugom. 😊 Potrebni su nam podaci koji se šalju privatnom porukom OVDJE - puni naziv ulice uz kućni broj, poštanski broj i mjesto, radi li se o zgradi (koliko katova/stanova) ili privatnoj kući, uz ime i prezime, OIB te kontakt broj. Ne bi bilo loše da odmah navedeš u javljaju zanima li te solo Internet ili možda i TV ili Telefon usluga te bi li kupovao neki od uređaja iz aktualne ponude https://www.a1.hr/privatni/uredaji-uz-pakete. Mi ćemo provjeriti sve što te zanima po pitanju optičke mreže u Dugom Selu i povratno ti se javiti.

Jel ima kakav info u vezi ovog, kod mene je prije više od 3 tjedna povučena optika s cesta na kuću i još uvijek mi piše da nije dostupno. U međuvremenu mi je homebox opet postao neupotrebljiv.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @exzzy, javi nam se privatnom porukom OVDJE. U poruci napiši točnu adresu o kojoj se radi te svoj kontakt broj te da je riječ o kući. Također možeš navesti i OIB ili šifru korisnika kako bismo s tehničkom podrškom provjerili poteškoću s Homeboxom.

Evo poslao sam, a ima li kakvih informacija za optiku. Ja gledam kod vas na stranici dostupnost a tamo nema nikakvih promjena, u pon ce biti već 4 tjedna od kada mi je dovučena do kuce.

za 2-3 godine, ne prije nažalost iz iskustva iz Dubrave

Pozdrav,

 

Također isto pitanje za Dugo Selo. Optički kabeli su provučeni i spojeni na kuću, no nema nikakve indikacije kada će optika biti u funkciji, svaki razgovor sa agentom završi isto: “Nažalost ne znamo ništa, proslijediti ćemo Vaš upit te vam odgovoriti” No nitko nije odgovorio nikada već mjesecima na dva upita koji smo slali.  Provjerom na web stranici je jedno kratko vrijeme pisalo da je na našoj adresi po novom dostupan klasišni internet (ne optika) no nažalost to je isto nestalo i sada upisom podataka adrese i kućnog broja piše da je dostupan internet putem mobilne mreže samo. 

Koja je poanta potpisivanja suglasnosti za optiku, te bušenja grede na mojem krovu kuće ukoliko nikada ne mislite imati dostupan optički internet na toj adresi? 

Ja svaki dan provjeravam, ništa. prije više od 4 mjeseca su mi dovukli optiku na kuću al usluga još nije dostupna i nitko ništa nezna. Iz A1 su me slali na hakom, iz hakoma odgovora nema...

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kako mislite dovukli optiku “na kuću”? Jel moguće da su povlačili svima sa stupa na kuću bez obzira hoće li uzeti uslugu na kraju ili ne? Mislim, čudno mi je jer meni su povukli na kuću kabel tek kad su došli tehničari instalirati optiku u kuću (sa routerom, receiverim i svime). Što mi je i logično, što mi imaju kojekakve kablove povlačiti na kuću ako nisam pristao još na uslugu. U mojoj ulici je cca 40% ljudi uzelo optiku, samo njima je povučen kabel iz kutijice na stupu prema potkrovlju i instalirana odmah cijela usluga isti dan, ostali nemaju nikakve kablove. 

Da moguće je, tko kod je posalo zahtjev za to povukli su mu jer to nije infrastruktura od a1 već od grada kolko sam skužio jel se financira EU fondovima al a1 je izvodac. Sad kad oces uslugu mozes izabrat zato bilo kojeg operatera i sve kaj ona mora napravit je povuc kabel iz kutije na kuci do routera. Problem je sta a1 jos uvijek ne nudi nikakvu uslugu, a infrastruktura je gotova bar kolko ja vidim a niti nedaju nikakav info u kojem u stanju to i kad bi moglo bit dostupno.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Čudno, ja nemam nikakvu kutiju na kući već je kabel direktno sa bandere povučen meni u potrkrovlje i to tek kad sam zatražio uslugu (susjedima koji nemaju a1 optiku nije ništa rađeno). Sama infrastruktura je isključivo od A1, zvao sam i HT i Telemach i odgovor je optika kod vas još uvijek nije dostupna, A1 optika radi skoro godinu dana već. Operateri dobivaju lovu od EU no to ne znači da je infrastruktura od grada..

Da moguće je, tko kod je posalo zahtjev za to povukli su mu jer to nije infrastruktura od a1 već od grada kolko sam skužio jel se financira EU fondovima al a1 je izvodac. Sad kad oces uslugu mozes izabrat zato bilo kojeg operatera i sve kaj ona mora napravit je povuc kabel iz kutije na kuci do routera. Problem je sta a1 jos uvijek ne nudi nikakvu uslugu, a infrastruktura je gotova bar kolko ja vidim a niti nedaju nikakav info u kojem u stanju to i kad bi moglo bit dostupno.

Upravo tako! 

Na služenim stranicama grada su stavili obavijest kako se iz EU sufinacira uvođenje optičke infrastrukture, te A1 je izvođač, no samu optiku nije potrebno uzeti od njih...iako realno naravno da će svi uzeti A1 pošto T mobile i Tele2 nisu ni blizu pokrivanja Zagrebačke županije još. 

Problem se javlja u tome što smo svi potpisali istu suglasnost, da dopuštamo da nam do kuće dovede optička infrastruktura, i to je gotovo cijela ulica potpisala. Uredno su došli, sa bandere su povukli kabele, te su nam na krovišta kuća instalirali “optičke kutije” i spojili se na njih sa stupova. Svi smo mislili da je to gotov čin, samo trebamo ugovoriti uslugu sa A1 i imamo optiku….ali prošlo se sad debelo više od 4 mj i nitko nema optiku! Kada se nazove A1 apsolutno nitko nema nikakav odgovor i ne žele dati obrazloženje što se događa. Što je još pomalo alarmantno je to da agenti kada ih nazovete često nemaju pojma o čemu se radi, oni nisu ni čuli za to, oni samo mogu provjeriti da li je optika dostupna na adresi (što i sami možete provjeriti na web stranici)...znači potpuno su beskorisni i nemaju sposobnosti riješiti problem, ili smatraju da nisu dovoljno plaćeni da se potrude napraviti nešto malo više od toga da utipkaju Vašu adresu u web stranicu i reći Vam da ipak nemate optiku. 

Jel može neki odgovor od nekog službenog tu? Očito hrpu ljudi zanima, sta se trenutno točno čeka/radi?

Jel ima živih, može nekakav update koje je stanje?

Razina korisnika 6
Bedž +6

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/hakom-odlucuje-o-deregulaciji-telekomi-podijeljeni-oko-reguliranja-cijena-interneta-iznad-100mbps-15345937

Kaj vi niste čuli za ovo? Uguglajte deregulaciju HT-a i čitajte kako je reagirao A1. 

A vi ste znači slali zahtjev za optički internet isključivo na mejl adresu EU_fondovi@a1.hr, kak piše na webu Dugog Sela? I onda su oni došli pa stavili te kutije na vaše kuće i sad vi čekate da vam A1 šalje ugovore? Mislim da će A1 čekati 12.mjesec,kad vidi kakve će dumpaške cijene ponuditi HT.

Na webu Dugog Sela lijepo piše da je vlasnik optičke infrastrukture A1, a ne Dugo Selo. Vi kažete da nitko nije dobio još optiku...i neće, jer ako nitko nema optiku u Dugom Selu, tada HAKOM ne može deregulirati HT tamo 🤣

Razina korisnika 6
Bedž +6

E da, A1 je sagradil ili gradi optiku u Dugom Selu brzine DO 100 Mbps...kak se zove taj optički internet onda od A1 kojeg vi iščekujete? Koliko ja vidim na webu,A1 nudi dvije brzine. I obje su veće od 100 Mbps.🤔

Evo poslao sam, a ima li kakvih informacija za optiku. Ja gledam kod vas na stranici dostupnost a tamo nema nikakvih promjena, u pon ce biti već 4 tjedna od kada mi je dovučena do kuce.

Očito ako se ne plate masne pare ništa od optika nama malima. Zgrade u mojoj ulici imaju provučenu optiku ali su nažalost bili prelijeni provlačiti ostatak ulice. Također susjed koji se nalazi prije stambenih zgrada ima banderu ispred kuće s kutijom optike, ali on također ne može priključiti optiku jer nažalost njegovu kuću nisu označili kada su provlačili do zgrada. Sada jedno te isti odgovor dobiva od agenta: “Nažalost vaša kuća nema pristup optici, molim Vas pogledajte naše mobilne opcije” (za mobilne opcije da ne pričam kolko problema ima unutar Dugog Sela). Jedino što agenta zanima jel njemu piše da stranici koju ti također možeš pogledati za dostupnost interneta, to što se realistično možeš povezati njih ne zanima. Ista situacija prije 20ak godina s telefonskom linijom, ako nisi označen jedino što možeš je blejiti u tu liniju, dok ne dođe netko tko može profitirati ne zanima nikog.

Samo kaj je kod mene optika provučena a kutija je ispod krova, ali zasto već 6 mjeseci nema dostupne usluge nitko ne zna.

Pozdrav A1,

 

Bilo bi lijepo kada bi se netko službeno izjasnio o trenutnoj situaciji vezanoj uz spajanje optike na navedene lokacije.

 

Kada se može očekivati priključenje na stambene zgrade u II.Savskom odvojku ?

 

 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @cold_medina, s obzirom na to da si se javio našem forum profilu, poslali smo ti odgovor privatnom porukom. Za sve ostale sudionike ove teme, na našoj web stranici na linku https://www.a1.hr/hr/poslovni/izvodenje-gradevinskih-radova svi možete vidjeti da je planirani datum kraja postavljanja optike za Dugo Selo dan 31.10.2023. (s naglaskom na riječ planirani). Riječ je o projektu sufinanciranom putem EU fondova tako da točan datum završetka radova u ovom trenutku nemamo, ali je plan objavljen javno na našem webu.

Razina korisnika 3
Bedž

Da... Ti planovi izgradnje mogu jako varirati kako kod A1, tako i kod drugih operatera. Evo recimo, od jednog drugog operatera na drugoj adresi(područje Trešnjevke) plan početka radova u zgradi je bio početak 11. mjeseca, a oni već sve završili prije 20-ak dana...

Pozdrav,
Je li potrebno se negdje prijaviti za optiku ili će jednostavno biti u ponudi kada se izgradi mreža konačno?

Razina korisnika 3
Bedž

Najprije ovo drugo..

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @GREATLIBERO ako znaš da se na tvojem području gradi optika, čim bude dostupna obavijestit ćemo korisnike o tome, ne moraš brinuti. Uobičajeno to bude putem letka ubačenog u sandučić ili kolege iz terenske prodaje obiđu područje. 

Odgovori