Riješeno

Odabir odgovarajućeg prenosivog interneta

  • 12 September 2022
  • 10 odgovora
  • 214 pregleda

  • Novi forumaš
  • 3 odgovora

Lijep pozdrav svima.

Nakon pregleda dostupnih paketa zanima me i mišljenje korisnika koji imaju iskustva s A1 prenosivim internetom. Upisao sam fakultet u Splitu te me zanima koji paket prenosivog interneta bi bilo preporučljivo uzeti?

Potreban mi je stabilan internet, ne mora biti najbrzi jer naravno želim i uštedjeti, ali ne toliko da uzmem internet koji ima loš signal i da mi stranice učitava po minutu. Nažalost pošto nisam iz Splita,a godina fakulteta je 10 mjeseci, uzeo bih internet bez ugovorne obveze kako ne bih imao problema s obvezom plaćanja tijekom ljeta/blagdana jer mi u tom periodu internet nije potreban. Također imam za napomenuti da sam u studentskom domu te ne postoji šansa da uvedem bilo kakav drugi internet osim prenosivog(mobilnog).

Hvala unaprijed!

icon

Najbolji odgovor od Pero357 13 September 2022, 23:02

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 2
Bedž

Stabilni i mobilni internet nejdu u istu rečenicu to odmah zaboravi.

 

Ako ti nije bitna brzina nego stabilnost provjeri sa upravom doma možda imaju kakvu  DSL vezu pa se zakacis na njih sa normalno nekom naknadom

 

Drugo ako uzmes bez U.O. preskupo ti je moraš ruter ili stick kupiti.

Stabilni i mobilni internet nejdu u istu rečenicu to odmah zaboravi.

 

Ako ti nije bitna brzina nego stabilnost provjeri sa upravom doma možda imaju kakvu  DSL vezu pa se zakacis na njih sa normalno nekom naknadom

 

Drugo ako uzmes bez U.O. preskupo ti je moraš ruter ili stick kupiti.

Može uzet bez U.O. i stavit sim karticu u mobitel i surfat.

Razina korisnika 5
Bedž +2

@dak1 

Na tvom mjestu ja bi si uzeo neograničeni internet na mobitelu pa kad treba za komp staviš hot spot.

@dak1

Na tvom mjestu ja bi si uzeo neograničeni internet na mobitelu pa kad treba za komp staviš hot spot.

Ovo sam i ja razmisljao ali je problem u tome sto tako konekcija puca svako malo... 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ali to će ti se onda vrlo vjerojatno sve što je bazirano na sim kartici ponašati identično.

Jel na mobu puca net ako ne dijeli hotspot? Ako ne, onda je možda glavni problem zapravo wi-fi zakrčenost.

U takvim domovima obično ima hrpa nekih wi-fi mreža od likova sa sličnom idejom kao tvojom.

U takvoj varijatni bi ti onda možda eventualno bilo nešto bolje ako imaš neki router u koji ubaciš LAN kabel i spojiš si laptop preko LAN-a, ili koji barem ima 5GHz wi-fi mrežu ako tvoj mob nema tu opciju prilikom generiranja hotspota.

Razina korisnika 2
Bedž

@dak1

Na tvom mjestu ja bi si uzeo neograničeni internet na mobitelu pa kad treba za komp staviš hot spot.

Sumnjam da će mu to pomoći.

Uglavnom tu je spojena hrpa ljudi u isto vrijeme tako da smatram da mu to baš neće pomoći.

Velim teško budeš dobio mobilni internet a da je stabilan. Imaš mogućnost uzet kartu na par dana pa probat u mobitelu ako ne valja vratiš karticu i to je to. No nažalost mislim da to baš neće tako funkcionirati.

@dak1

Na tvom mjestu ja bi si uzeo neograničeni internet na mobitelu pa kad treba za komp staviš hot spot.

Sumnjam da će mu to pomoći.

Uglavnom tu je spojena hrpa ljudi u isto vrijeme tako da smatram da mu to baš neće pomoći.

Velim teško budeš dobio mobilni internet a da je stabilan. Imaš mogućnost uzet kartu na par dana pa probat u mobitelu ako ne valja vratiš karticu i to je to. No nažalost mislim da to baš neće tako funkcionirati.

A ukoliko kupim svoj ruter i ubacim karticu?

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ajmo još jednom:

  1. Najbolja varijatna - kartica u mobitelu, koristiš internet na mobitelu. Najbolji rezultati. Ako ti tako ne valja, odustani, s drugim neće biti bolje.
  2. Kartica u router i koristiš preko LAN kabla usluga na računalu - više manje isto kao i opcija 1, pod uvjetom da si nabavio dobar router. Imaju neke funkcije kao mutliple carrier aggregation koje su bitne, kao i LTE kategorija. Ako su podjednakih performasni router i mobitel će ti preko LAN kabla biti usporediva situacija kao i na mobitelu u kojem je SIM kartica. LTE kategorizacija je bitna - ovi routeri koje operatori prodavaju su ti cca cat 6, do su ovi high end flagship mobiteli cca cat 20. Nije isto.
  3. Hotspot preko mobitela
  4. Routera pa wi-fi

 

Opcije 3 i 4 su lošije.

Tu ćeš vjerojatno imati problema i sa wi-fi zbog hrpe drugih mreža u okolici, čak i ako bazna stanica nije opterećena.

Znači ako ti je baš na mobitelu loš internet nema pomoći, ništa drugo neće biti bolje.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • dak1 Kada si spojen na mobilni hot spot sa pc nisi napisao koji dio veze ti puca. Ona veza mobitel 4g, 5G i toranj ili Wifi mobitel i PC. Jesu ti brzine na mobu odgovarajuće od operatera kojeg trenutno koristiš?

Ajmo još jednom:

  1. Najbolja varijatna - kartica u mobitelu, koristiš internet na mobitelu. Najbolji rezultati. Ako ti tako ne valja, odustani, s drugim neće biti bolje.
  2. Kartica u router i koristiš preko LAN kabla usluga na računalu - više manje isto kao i opcija 1, pod uvjetom da si nabavio dobar router. Imaju neke funkcije kao mutliple carrier aggregation koje su bitne, kao i LTE kategorija. Ako su podjednakih performasni router i mobitel će ti preko LAN kabla biti usporediva situacija kao i na mobitelu u kojem je SIM kartica. LTE kategorizacija je bitna - ovi routeri koje operatori prodavaju su ti cca cat 6, do su ovi high end flagship mobiteli cca cat 20. Nije isto.
  3. Hotspot preko mobitela
  4. Routera pa wi-fi

 

Opcije 3 i 4 su lošije.

Tu ćeš vjerojatno imati problema i sa wi-fi zbog hrpe drugih mreža u okolici, čak i ako bazna stanica nije opterećena.

Znači ako ti je baš na mobitelu loš internet nema pomoći, ništa drugo neće biti bolje.

Prva opcija bi mi bila apsolutno  super da mi ne treba internet za računar. Ali radi programiranja i multimedije moram imati stabilan internet i na računaru,a obzirom da nisam sam u sobi i curi također treba internet, mislim da je ovde 2. opcija najbolja, kako bi internet bio dostupan i kad moj mobitel nije u sobi.

Odgovori