Riješeno

Novi router Technicolor CGA4236 (koaksijalni) - par pitanja

  • 22 September 2022
  • 9 odgovora
  • 4815 pregleda

Pozdrav,

zanima me, ali nigdje ne piše da li je port LAN1 2.5G?

Ne znam da li se može utjecati na izmjenu u softveru u nekoj budućnosti, ali primjerice kartica “Connection - Devices” sadrži popis spojene opreme. Do nedavno sam imao na HT optici Speedport Smart 3 router koji je imao istu stvar “My devices” gdje si mogao u grafičkom ili “list” pregledu vidjeti sve uređaje poredane po određenoj konekciji (LAN1, 2, 3...Wifi 2.4, 5GHz...). Klikom na uređaj dobio bih sve podatke o npr. jačini signala, SN, brzine up i down, IP adresa, odabir tipa uređaja koji odmah dodjeli i ikonu (Smart robot, mobile phone, Android Tv, HiFi……..) te naravno i izmjenu naziva uređaja kako bi se lakše snalazio.

Na ovom uređaju ima opcije zamjene ikone prikaza (neke 3 ili 4) i od edita samo dodavanje komentara. Malo je kaotično kada ti je većina uređaja sa te liste prepoznata kao MAC adresa, osim par njih koji se vide na slici. A ova stvar je prvenstveno dobra jer u svakom trenu vidiš kakvo je stanje sa signalom u slučaju da te nešto zeza ili baciti oko kada ti nekom uređaju DHCP da adresu pa da vidiš koja je. Na Speedportu je to stvarno super odrađeno i sve na jednom mjestu.

E, a ta ista lista na Technicoloru nalazi se na početnoj stranici nakon što se logiraš u sučelje kao dio nekog sažetka i pošto svaki put osvježava device listu, zna trajati po 10ak sekundi dok sučelje ne postane uporabno za korištenje. Vrti i vrti...mislim da bi to trebalo maknuti sa početne stranice jer usporava rad sa routerom.

Tko zna, možda su neke stvari popravljene sa novim FW, pošto je ovaj 2021-11-29 . Ajmo A1ovci, dajte malo poradite na firmwareu :)

Inače router ko router je odličan, Wifi 6 radi ko blesav, na S20 dobijam konekciju 1.2Gb/s a Speedtest  se kreće oko 800Mbps.

 

 

 

 

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Hrvatska 20 October 2022, 13:02

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 4
Bedž +3

Dobih odgovor da nije 2.5 Gbps LAN port - (trenutno nije neki smak svijeta kada ni ne nude još brzinu iznad 1Gbps).

Razina korisnika 1
Bedž +1

Pozdrav,

 

Nažalost LAN port nije podržan na 2.5G Gigabit Ethernet,

a što se tiče firmwarea svakako ćemo javiti kolegama na nadležni odjel 😉

 

 

Lp

Ivan

Pozdrav,

 

Nažalost LAN port nije podržan na 2.5G Gigabit Ethernet,

a što se tiče firmwarea svakako ćemo javiti kolegama na nadležni odjel 😉

 

 

Lp

Ivan

 

Bok. Da li moze jos jedan info za router CGA4236AON? Zanimaju me tehnički podaci za WiFi, koju MU-MIMO tehnologiju koristi 2x2, 4x4?

 

Hvala

Razina korisnika 4
Bedž +3

3x3 WiFi 6 (IEEE 802.11ax) 2.4 GHz access point

4x4  WiFi 6 (IEEE 802.11ax) 5 GHz access point

Razina korisnika 4
Bedž +3

Tu je i neka specka od proizvođača sa weba https://www.normann-engineering.com/products/product_pdf/cable_modems/technicolor/EN_CGA4236.pdf  (onaj 2.5Gbps LAN port je optional, očito su uzeli verziju bez toga)

aha, to sam i ja vidio. Onda je valjda to to...Ako je 4x4 onda je zvijer od routera :) Jer uzeo bih onda Asus PCIe karticu sa 4x4 Wifi, sa kojom bih trebao dobiti full gigabit brzinu preko Wifi….Bar se nadam :-O

Razina korisnika 4
Bedž +3

Klasa optimist? :D  sretno

Optimist + 650kn kartica 😂

Pozz,

router ima problem sa Wifi, a to sam pročitao još negdje. Ne znam da li na ovom forumu...uglavnom, radi cca. tjedan dana i najednom se niti jedan uređaj neće spojiti na wifi, tj.spojeni uređaj nema pristup internetu. Pomaže jedino gasi pali routera ili kroz web sučelje reboot wifi modula.

I dajte rješite početnu stranicu web sučelja, treba mu pola dana dok ju prikaže, svaki put skenira uređaje na mreži. Stavite to na neku drugu podstranicu, a ne na početnu “https://192.168.0.1/#/status”

 

Edit: Eh da, i dok klikaš po sučelju routera, najednom me izbaci van kao da sam pritisnuo log off. Nakon toga više ne mogu pristupiti, dobijem bad user name or password (što je netočno). Gasi / pali i radi.

Ajmo...zasigurno ima novi firmware :)

Odgovori