Riješeno

Nemogućost gledanja 2. televizora

  • 12 November 2020
  • 11 odgovora
  • 1534 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 14 odgovora

Dakle ugovor je potpisan sa B-netom prije  cca.  dvije godine tako da se reklamiralo kako se može gledati i 2 televizora bez nadoplate. Danas par dana nakon prebacivanja na DVBT2 2. tj kad su ugasili analogni signal televizor ne radi i piše na ekranu nema signala. Kontaktirajući podršku A1 kažu da bi se trebalo kupiti CAM kartica koja naknadno košta još 15kn mjesečno i uštekati u TV.??

Da li je moguće da se ne poštuju reklamna obećanja. Dakle što napraviti da bi se ispoštivao ugovorni odnos ili jednostavno zahtjevati prekid ugovornog odnosa  i priječi kod drugog operatera?

icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 13 November 2020, 16:26

Pogledaj original

Odgovora 11

Razina korisnika 7
Bedž +3

Po priči (ako sam dobro povezao) imaš na jednom prijemniku digitalnu TV uslugu preko kabla a na drugom si pratio analognih 40-ak programa? Na tom drugom tv-u poskeniraj kabel digitalne programe i nađeš ove osnovne a za prošireni i ostale pakete koje pratiś na osnovnom priključku moraš ili CAM ili dodatni prijemnik.

I ako si potpisao prije cca. 2 godine, više nisi na Ugovornoj obvezi pa možeš otkazati. Ali 15 kuna i nije puno za CAM, to je promotivna cijena i gledaš sve što i na osnovnom priključku. ;)

Bedž +3

Pozdrav @albert , obavijest o gašenju analognih programa je bila navedena na info traci. Možeš nam se javiti OVDJE kako bi provjerili ponudu za tebe? Kao što ti je @gogsy1975  naveo uz CAM karticu bi gledao sve programe kao i na osnovnom priključku uz veću kvalitetu programa. :sunglasses:  

Hvala svima na odgovoru.

Gogsy.. nije istekao ugovor  a imao sam apsolutno sve programe kako na 1. tako i na 2. tv-u :D

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ugovor traje dok god ga neka od strana ne raskine a Ugovorna obveza je ono što te pušta dalje istekom ako želiš, bez penala. Onda nisi daleko od toga, kad kažeš prije cca. 2 godine. Iako kažem, lakše bih podnio tih 15 kuna za CAM nego kako je bilo 20 kuna za "unapređenje usluga". Imam A1 i isto 2 tv-a ali nemam potrebu na drugom osim ovih osnovnih kanala. Njih nađem pod digitalnim kabelskim signalom. ;)

Jučer bio u A1 i dečko na šalteru kaže kako je gledanje na 2. televizoru 60 kn mjesečno i kako kartica koja se spominje može ići samo na smart televizore. Eh kako 2. televizor nije smart, a ugovor ističe za 4 mj. izgleda da mi je samo da potražim 2. kuću koja će ponuditi i brži internet.

 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Alberte, radiš li mjerenje dok si spojen preko LAN kabela ili WiFi? Ako se radi o mjerenju preko LAN kabela, zamolio bih te da nam se javiš u inbox ovdje kako bismo provjerili što se točno događa s uslugom. Ako se radi o WiFi spajanju, savjetovao bih da se probaš spojiti kabelom ili da probaš na razini routera promijeniti WiFi kanal na neki koji je manje zasićen ostalim mrežama u blizini.

Mjereno na kabel

test wifi 19:45

 

test kabel 19:47

 

Evo obećanja kod potpisivanja ugovora i reklame za internet brzine, danas me susjed kontaktira i kaže nakon 4 mjeseca potpisao novi ugovor sa novim ruterom sa brzinom od cca 200Mbita i to još jeftinije nego što ja plaćam. Trebam li tražiti vezu ili tako nešto svi možemo dobiti

Evo rješenje je bilo da sam mjerio na kabel i na WIFI za 2 dana je došao tehnčar i neposredno prije nego je došao izmjereno preko 65 Mbita. Dakle ako je nekom nejasno treba se provjeravati i žaliti!

Hvala Kristini i Tomislavu na korektnosti.

Odgovori