Riješeno

Nadogradnja routera

  • 24 May 2021
  • 4 odgovora
  • 352 pregleda

Pozdrav!

 

Imam ZTE MF286R router i zelio bi to nadograditi. Uskoro mi dolazi optika pa da imam ok router spreman kad se to realizira. Gledam Asus ac-86u ili nesto slicno.

 

Pitanje je kako spojit npr. asusa sa ovim modemom? Predpostavljam iz ZTE LAN1 kablom spojim na WAN port Asusa al ne kuzim sto onda asusu nakonfigurirati . Koji mi je username i pass i koji su dns-ovi i to? To nista nemam na papirima Homeboxa.

 

 

lp

icon

Najbolji odgovor od A1_Leona 24 May 2021, 22:21

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 1
Bedž

Pozdrav!

 

Imam ZTE MF286R router i zelio bi to nadograditi. Uskoro mi dolazi optika pa da imam ok router spreman kad se to realizira. Gledam Asus ac-86u ili nesto slicno.

 

Pitanje je kako spojit npr. asusa sa ovim modemom? Predpostavljam iz ZTE LAN1 kablom spojim na WAN port Asusa al ne kuzim sto onda asusu nakonfigurirati . Koji mi je username i pass i koji su dns-ovi i to? To nista nemam na papirima Homeboxa.

 

 

lp

Naravno da možeš direktno Asusa spojiti na ONT.
Pripazi samo da Lan kabelom uštekaš u WAN port u Asusu.
Ostale stvari ćeš morat sam izvuć iz A1 rutera (PPPoE Password/Username,VLAN IDovi,itd...) jer vrlo sam siguran da ovi ti neće pomoći iako se zna odavna da se može vlastita oprema spojiti direkt u ONT.

Problem koji bi mogao doći sa A1 je da je moguće da ti pošalju GPON router u kojeg ide direktno optička nit.

A1 inače sa svojim ruterima ima ponajviše problema sa PPPoE što upućuje u prevelik Echo Time postavljen pa ga DSLAM odkanta.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@dankohs bok, prema modelu uređaja koji koristiš zaključujem da koristiš našu Homebox uslugu. Ako će na tvojoj adresi biti dostupna optička infrastruktura, prilikom instalacije tj. aktivacije usluge dobivaš i naš router koji koristiš za tu uslugu te je on nepovezan s uređajem koji trenutno koristiš. Početna stranica za pristup sučelju routera je 192.168.0.1, a lozinka je tvoja wi-fi šifra. Za daljnje provjere nam se možeš javiti OVDJE

Ovaj odgovor nema veze sa mojim pitanjem.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav!

 

Imam ZTE MF286R router i zelio bi to nadograditi. Uskoro mi dolazi optika pa da imam ok router spreman kad se to realizira. Gledam Asus ac-86u ili nesto slicno.

 

Pitanje je kako spojit npr. asusa sa ovim modemom? Predpostavljam iz ZTE LAN1 kablom spojim na WAN port Asusa al ne kuzim sto onda asusu nakonfigurirati . Koji mi je username i pass i koji su dns-ovi i to? To nista nemam na papirima Homeboxa.

 

 

lp

Da takav je postupak povežeš ih lan kablom zte ne moraš konfigurirati a asus možda odradi automatski konfiguraciju a ako ne imaš u manual uputama od asusa kako to napraviti. Na ZTE bi i dalje bio na 4G mreži?

Odgovori