Riješeno

Na koji nacin signal dolazi do baznih stanica kod A1?

  • 14 August 2020
  • 9 odgovora
  • 916 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Repetitori na baznim stanicama salju  elektormagnentne valove u mikrovalnom spektru..

Zna ko na koji nacin signal dolazi do baznih stanica kod A1???

Bakrena parica,opticki kabel ??

Zar je moguce da to niko nezna??

icon

Najbolji odgovor od daworin 14 August 2020, 19:38

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Mikrotik  Svaka čast ti si jedini koji je pročitao sa razumijevanjem što sam napisao(nakon 10mj od mog odgovora):smile::smile: . Naravno samo optika i bežični linkovi većih propusnosti.

Koriste bakreni kabel sa 37 žica svaka žica u kablu ima 50mm² žica nije licna nego puna, a tamo gdje je optička vidljivost koriste optičke kablove.

  1. vodič poprečnog presjeka 50 mm2 koristi se u energetici, nikako u signalnim kabelima
  2. vodič tolikog presjeka ne postoji u punoj izvedbi jer bi ga bilo nemoguće savijati na terenu, puni vodiči dostupni su do 10 mm2, iznad toga idu višežični (to nisu finožični - licnasti)
  3. optička vidljivost nema nikakve veze s optičkim kabelom

Mislim da se bazne stanice ne povezuju bakrenim vodičima nego optičkim kabelima, iznimno bežično gdje druge opcije nema.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Mislim da je optika gdje god mogu.  Ova priča o 30-ak kablova površine poprečnog presjeka 50 kvadratnih milimetara je vjerujem skuplja za postaviti ako već imaš mogućnosti provesti optiku. Za usporedbu, kućna strujna instalacija je tipa 2.5 kvadratna milimetra.

Koristim sva tri operatera ja znam što se događa i gradi na mojoj lokaciji.

Ne radim ni za jednog teleoperatera samo snimam šta oni rade…..

Znaci ovo sta govoris vazi za A1?

Dali je istina da A1 stavlja opticke kabele do baznih stanica za razliku  od HT-a  koji korisit samo bakar?

Oko tebe je vise A1 repetitora,i nisi uvjek spojen na istog ,znaci imas informacije  da su bas svi repetitori oko tvoje lokacije na bakru?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koristim sva tri operatera ja znam što se događa i gradi na mojoj lokaciji.

Ne radim ni za jednog teleoperatera samo snimam šta oni rade…..

Kod mene brzina 450+Mbps preko 4G repetitora i čisti bakar. A kako je kod tebe to spajano moraš sam istražiti!  Samo ime kabla ti govori optički znači optička vidljivost!

Ti si na A1?Kako znas sta je kod tebe spojeno,sta radis za A1 kao tehnicar za mobilnu mrezu?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kod mene brzina 450+Mbps preko 4G repetitora i čisti bakar. A kako je kod tebe to spajano moraš sam istražiti!  Samo ime kabla ti govori optički znači optička vidljivost!

Koriste bakreni kabel sa 37 žica svaka žica u kablu ima 50mm² žica nije licna nego puna, a tamo gdje je optička vidljivost koriste optičke kablove.

 

Pa sta mogu 4G, tj tako velike brzine do 300Mbps  dobit preko bakra?

Zasto je opticka vidljivost bitna za opticke kabele,tj zasto optiku  ne koriste prema svim baznim stanicama neovsino o poziji?

Mozes pojasnit?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koriste bakreni kabel sa 37 žica svaka žica u kablu ima 50mm² žica nije licna nego puna, a tamo gdje je optička vidljivost koriste optičke kablove.

Odgovori