Riješeno

modemi

  • 25 February 2021
  • 25 odgovora
  • 2326 pregleda

Pozdrav

Prelaskom sa 2d na 3d paket dobio sam još jedan dodatni modem,tako da sad imam oko televizije NASA centar.

1.modem za internet i telefon(ubee novi)

2.Modem za  A1 TV box(tehnicolor stari)

3 A1 TV box.(novi)

Ni tehničar koji došao to spojiti nije uspio pogodit modem u na kojem je aktivan telefon.

Zna li netko razlog zašto je to tako?Neznanje?Višak opreme?...

Hvala

icon

Najbolji odgovor od RDash123 3 May 2021, 20:11

Pogledaj original

Odgovora 25

Razina korisnika 4
Bedž +3

Onaj tv box koji su ti postavili mora biti mrežnim kablom spojen na router. Ovo je da ti olakšaju život. Da to ne rade bi kao korisnik  sam morao povuči taj mrežni kabel kroz čitav stan da ti dođe do routera. To i moraš raditi na optici, ovo preko koaksijalnog (antenskog kabla) je jedina varijatna u kojoj tako izlaze u susret.

Razina korisnika 7
Bedž +3

A1 tv prijemnik mora biti povezan na router (zbog interaktivnih usluga). Ako imaš tv prijemnik udaljen u drugoj sobi od routera, stavljaju još jedan router kako bi izbjegli provlačenje još jednog kabla (mrežnog, do routera).

Ali ipak pričamo o jednom Tv i sve je na jednom mjestu...i upgrade sa 2d(tv i telefon) na 3d (tv,tel,inter)..

trebali su samo ili zamijeniti prijemnik i modem novim,ili samo propustit internet na postojeću konfuguraciju…

ovako to nema smisla..

Razina korisnika 7
Bedž +3

Meni je u petak slagano isto, tehničar je došao samo s novim Ubee-om ali budući je tv udaljen u drugoj sobi na 20-ak metara kabla, skoknuo je u auto po Tecnicolor (za tv), postavljen u drugoj sobi. Ja sam pitao da jel mogu ja naknadno ukoliko sam provedem lan kabel do Ubeea maknuti taj Technicolor router jer bi bio direktno u Ubee-u, kaže da je moguće ali tehnička treba to prešaltat. Tako da vjerujem da u tvojoj varijanti gdje je sve na jednom mjestu, nije bio potreban drugi. Vjerujem da će se netko iz tehničke očitovati.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ako ti je stvarno sve doslovno jedno pored drugoga vjerojatno možeš zatražiti da ti sve propuste na jedan router pa da drugi makneš. To je vjerojatno ipak pametnije zatražiti pozivom ili mailom.

Doslovno jedno pored drugoga..Tražio pozivim..normalno da tehnička služba nema veze.."vjerovatno su tehničari na terenu  to procijenili"..a tehničar je vanjska firma....no comment..

mislim da ću ponovit zahtijev..samo mailom ..uz slike..pa ćemo vidit..

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ja ti mogu iz iskustva od prije 3 dana reći da mogu, ali tehničar to procijeni tako. Zašto? Jer je vanjska firma kooperant i ja sam dan prije instalacije (gore sam opisao situaciju kod mojih) razvukao koaxijalac i razvukao LAN kabel (20 metara). Očekivao sam da će tehničar krimpat konektore na lan krajevima ali tehničar kaže da on to ne radi niti zna, zato mu je lakše ožilit koaxijalac, ubacit technikolor i ubost gotovi lan od metra. Naravno, izkrimpao sam kasnije sam konektore i sad bih isto tako trebao zvati da mi puste tv kroz ubee pa bih mogao maknuti taj technicolor.

Kad smo već kod Ubee-a, jel samo meni ne rade LAN portovi 1 i 2 ili je to kod svih tako?

Razina korisnika 1
Bedž

Ja ti mogu iz iskustva od prije 3 dana reći da mogu, ali tehničar to procijeni tako. Zašto? Jer je vanjska firma kooperant i ja sam dan prije instalacije (gore sam opisao situaciju kod mojih) razvukao koaxijalac i razvukao LAN kabel (20 metara). Očekivao sam da će tehničar krimpat konektore na lan krajevima ali tehničar kaže da on to ne radi niti zna, zato mu je lakše ožilit koaxijalac, ubacit technikolor i ubost gotovi lan od metra. Naravno, izkrimpao sam kasnije sam konektore i sad bih isto tako trebao zvati da mi puste tv kroz ubee pa bih mogao maknuti taj technicolor.

Kad smo već kod Ubee-a, jel samo meni ne rade LAN portovi 1 i 2 ili je to kod svih tako?

Kod A1 postoji interna skripta da sensa promet pa ti tako namjesti VLAN ID vjerovatno si ima prištekan LAN kabel od STBa u te portove pa su ti se tako i sami postavili a tvoje rješenje je tipka HardReset odzada pa čekaš da povuče podatke s ACSa tek onda kad Telefon i Internet prorade tek onda uštekaj STB za IPTV

 

 

  

Pozdrav

Prelaskom sa 2d na 3d paket dobio sam još jedan dodatni modem,tako da sad imam oko televizije NASA centar.

1.modem za internet i telefon(ubee novi)

2.Modem za  A1 TV box(tehnicolor stari)

3 A1 TV box.(novi)

Ni tehničar koji došao to spojiti nije uspio pogodit modem u na kojem je aktivan telefon.

Zna li netko razlog zašto je to tako?Neznanje?Višak opreme?...

Hvala

Uštekaj fino taj novi Ubee a ovaj Techicolor nazad u kutiju.(netreba ti).
Ubeea ćeš prespojiti ovako.

1.Prvo prištekaj sve kablove osim STBa za IPTV
2.Kad se upali uzmi čačkalicu i drži tipku Reset odzada Ubeea
3.Pričekaj par minuta da Telefon i Internet prorade tek onda uštekaj IPTV iliti STB u ruter

Razina korisnika 7
Bedž +3

@TomislavB - jesi li uspio izbaciti Technicolor na način na koji ti je kolega napisao? ;)

Nisam..očigledno  je bnet_ov stb "uparen" sa Tehnicolorom..Zbog obaveza nisam stigao poslati mail tehničkoj podršci,ali ću to obaviti danas..pa  javim rezultate..

Evo kako to izgleda..🤫🤫🤫🤫

Razina korisnika 7
Bedž +3

Da, meni je tehničar rekao da je stb uparen sa routerom i da moraju u tehničkoj maknut. Vjerojatno je stb vezan na mac adresu technicolora, kao premosnice. Ali ovo je krajnje neprofesionalno odrađeno. :/

Svakako javi rezultat. ;)

Poslao im mail sa slikama...pa javim rezultat...

Razina korisnika 1
Bedž

Poslao im mail sa slikama...pa javim rezultat...

Ajd daj ti nama ovako pojasni kako si i šta spojia i koji redosljedom i ZAŠTO je Coax kabel spojen u STB?

Prvo nisam ja ništa spojio..oni su..

A spojeno je tako da je stavio  koax razdijenik na 3..svaki uređaj svoj koax...između Tehnicolora i STBa spojen je UTP..Iz Ubea je spojen telefon..

Zašto Coax nebi trebao biti spojen na STB?

 

Razina korisnika 1
Bedž

Prvo nisam ja ništa spojio..oni su..

A spojeno je tako da je stavio  koax razdijenik na 3..svaki uređaj svoj koax...između Tehnicolora i STBa spojen je UTP..Iz Ubea je spojen telefon..

Zašto Coax nebi trebao biti spojen na STB?

 

Pa jesam li ja rekao da fino sve odspojiš i onda uzmeš novi ruter i spojiš na liniju(reset tipku odzada sa čačkalicom držiš stisnutu 15ak sekundi pa pustiš) i pričekaš dok se aktivira internet i telefon tek onda spajaš STB i ostalo preko LAN kabela.

A i tko su ONI?

Coax kabel nema šta raditi u STB prijemniku osim ako s njime je povezan TV ali iz priložene slike STB ti je povezan HDMI kabelom.

 

Očito sve krivo radiš ili te neki strah da ćeš nešto zeznut.

sve je odrađeno kako si rekao.reset i ostalo....ali kao što si mogao pročitati nije baš uspijelo..i neznam kakve veze ima jel coax uključen u stb ili nije..i nema se tu krivo šta radit..očigledno je stb uparen sa Tehnicolorom...novi modem nemože dodijeliti Ip adresu STBu (10...)

Razina korisnika 7
Bedž +3

@RDash123 - oprosti ali kako radi STP bez coax-a unutra? Radi se o kabelskoj tv, signal ide iz koaxijalca u STB a preko LAN kabla i routera ima interaktivne funkcije (snimalica, pogledaj od početka, snimi,...). Nije HT parica da ide siromašan IPTV signal preko LAN kabla iz routera do STB-a. Mogao bi premostit samo tako da izvorni kabel (iz zgrade, utičnice) ide na razdjelnik i dijeli jedan coax u stb i jedan u Ubee. STB mora biti na koaxijalcu i na Ubeeu u LAN utoru za interaktivne funkcije. A istina je da je sad taj STB vezan i ima funkciju preko Technocolora, to je meni tehničar rekao. Pod "oni" je mislio na tehničara koji je vanjska usluga za A1. Ako griješim, neka me netko ispravi. ;)

Razina korisnika 1
Bedž

@gogsy1975  ok možda griješim al ajdmo isponova.

Evo pitanje za @TomislavB da pokušam skužit o čemu se radi jer iz prvog posta nekužim.

Jeli usluga preko coaxa ili je preko bakrene parice?
Ako sam dobro skužio ti bi htio i IPTV od A1 i digitalnu televiziju preko DVBT2?

O kojem se Ubee ruteru radi daj nam broj modela rutera.

 

@gogsy1975  ok možda griješim al ajdmo isponova.

Evo pitanje za @TomislavB da pokušam skužit o čemu se radi jer iz prvog posta nekužim.

Jeli usluga preko coaxa ili je preko bakrene parice?
Ako sam dobro skužio ti bi htio i IPTV od A1 i digitalnu televiziju preko DVBT2?

O kojem se Ubee ruteru radi daj nam broj modela rutera.

 

idemo ispočetka kako ti želiš..cilj je izbaciit modem viška ..tj prebaciti sve usluge od A1 na samo jedan coax modem i jedan coax  STB  box..vrlo jednostavno..osim  šta je stb uparen sa modemom koji želim izbaciti..

Ubee ruter je UVW32C..

I  radi se o kabelskoj Tv..

 

 

Pozdrav,

s obzirom da mi se čini da nekolicina vas na forumu može dati kvalitetnije odgovore nego SZK, usidit ću se postavit par pitanja :D

Dakle, u zgradi je provedena optika i sljedeći tjedan očekujem tehničare da mi dođu spojiti Tel+Internet paket. Za sada nisam odabrao i Tv u paketu ali, postoji mogućnost u budućnosti.

Prvo pitanje je gdje postaviti router, tj. dali je nužno (za buduću tv) da router bude što bliže TV-u ili je ok da bude nekih 4-5 metara dalje (tako mi odgovara zbog konfiguracije stana)? U tom slučaju, kakvo ožićenje mi kasnije dolazi na relaciji router-tv?

Drugo pitanje je, dali postoji ikakav način da se A1 kanali ‘propuste’ na receiver samog TV-a bez komplikacija sa dodatnim boxevima, dodatnim daljinskim i, opčenito, bez kompliciranog UX-a (npr. kako to omogućava EvoTv sa CA modulom)? Da mi se jednostavno izlistaju svi kanali skupa na interfaceu od samog TV-a). Svjestan sam da bih s time izgubio dio usluge (snimalice, premotavanja i to ali, manje mi je bitno)

Pozdrav,

s obzirom da mi se čini da nekolicina vas na forumu može dati kvalitetnije odgovore nego SZK, usidit ću se postavit par pitanja :D

Dakle, u zgradi je provedena optika i sljedeći tjedan očekujem tehničare da mi dođu spojiti Tel+Internet paket. Za sada nisam odabrao i Tv u paketu ali, postoji mogućnost u budućnosti.

Prvo pitanje je gdje postaviti router, tj. dali je nužno (za buduću tv) da router bude što bliže TV-u ili je ok da bude nekih 4-5 metara dalje (tako mi odgovara zbog konfiguracije stana)? U tom slučaju, kakvo ožićenje mi kasnije dolazi na relaciji router-tv?

Po mom mišljenju,mislim da ti minimalno treba jedan utp kabel..

ja bih  uvijek stavio bar dva kabela od rutera do mjesta gdje ti je tv..

 

Drugo pitanje je, dali postoji ikakav način da se A1 kanali ‘propuste’ na receiver samog TV-a bez komplikacija sa dodatnim boxevima, dodatnim daljinskim i, opčenito, bez kompliciranog UX-a (npr. kako to omogućava EvoTv sa CA modulom)? Da mi se jednostavno izlistaju svi kanali skupa na interfaceu od samog TV-a). Svjestan sam da bih s time izgubio dio usluge (snimalice, premotavanja i to ali, manje mi je bitno)

Mislim da kod tvoje konfiguracije nepostoji ta mogućnost..s obzirom da ti signal dolazi optikom..

da ti signal dolazi koaxijalnim kabelom onda bi  mogao spojiti TV direktno i uzeti  CAm modul..ovako reciver od Tv_a  nema  šta primiti..kad nema koaxijalnog ulaza..

ovako  moraš imati box koji će biti spojen sa tv_om preko hdmi kabela..

toliko od mene za sad.

 

 

 

 

 

Razina korisnika 1
Bedž

@TomislavB 

U tvoj stan/kuću uđe optička nit po želji i mogućnosti a nju tehničar spaja  na ONT uređaj na koji se preko RJ45 Ethernet kabela spaja router na WAN port i to je to dakle samo trebaš RJ45 Ethernet kabel (LAN kabel) dovući od ONTa do mjesta gdje bi htio router da ti bude a pa sa njega se spajaju IPTV (A1 TV) STB box od A1(da mora biti nemože se bez toga nažalost)

A postoji stvar a neznam dali A1 to još prakticira a to je da ti pošalju GPON router u kojeg se direktno ušteka optička nit (isto kao kad si na bakru) i onda ide ona klasika resetiranja da povuče postavke sa ACSa.

Koji cable modem se dobije sad kod A1 za net?

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ako uzimaš 1Gbps download će ti vrlo vjerojatno postaviti Technicolor CGA4236, ako uzimaš samo do 200 ti možda stave Ubee EVW32. Postoji i mala šansa da ti stave Technicolor 7200 ako uzimaš do 200, ali to je već manja vjerojatnost.

Odgovori