Riješeno

Mobilni internet

  • 24 December 2022
  • 1 odgovor
  • 268 pregleda

Pozdrav,

 

unazad 2 mjeseca signal se na mobilnom internetu užasno pogoršao. Koristim ZTE 283V ruter sa A1 SIM karticom. Nije mi toliko bitna brzina koliko mi je bitan ping i stabilnost mreže… 

Dva puta prijavljene tehničke poteškoće, oba puta A1 potvrdio da je sa njihove strane sve u redu…

Napomena da sam istu SIM karticu isprobao i na mobitelu (poco x3 pro) također problemi…

Ono što je meni sumnjivo je samo ponašanje mreže...kada resetiram ruter snaga signala bude -78 db prvih 10ak sekundi nakon čega skoči na -103 i tu ostane…

Toranj nema ni 300 m zračne linije, prepreka nema nikakvih osim zida od moje kuće (doslovno je sve ostalo zrak)

Isprobane i druge SIM kartice od drugih operatera i događa se ista stvar…

Ima li tko stručan da mi kaže što nije uredu? Da li je moguće da 5g signal ometa LTE? 

Snaga signala mjerena i sa mobitelom uz pomoć Network Cell Info aplikacije, stoji na -103 i ne mrda…

Kada forsiram ruter na 3g signal ode na -59db….

 

Lp

icon

Najbolji odgovor od daworin 25 December 2022, 10:16

Pogledaj original

Odgovora 1

Razina korisnika 7
Bedž +4

Prvo što mi upada da ti je signal jako loš na 300m udaljenosti od tornja. Instaliraj na mob netmonster app i tamo možeš vidjeti na koji toranj se spajaš br tornja pod eNb Pošalješ mi u PP eNb tornja pa ti provjerim.

Odgovori